Kupujem prvi motor: Kawasaki Z750 ili dobra ponuda u toj klasi

Ja za prvi motor nikada nebi uzeo choppera.
Uglavnom su robusni i teški, lošije ciklistike od npr. nakeda i manje okretni u gradu.
Ako ćeš se već učiti, kupi horneta, z750 ili bilo što iz te skupine 500-750ccm.
Ti motori su dobri za laganini učenje i sposobni da te dobro preplaše i nauče pameti.
 
@LopovJack, prešaltao sam se u potpunosti na nakeda skupine 500-750ccm.
Idući tjedan isprobavam Z750 u Osijeku, pa budem znao usporediti kada se odlučim na put pogledati motor. Ne žurim previše s kupovinom, pa ako naletiš na nešto što se može okarakterizirati kao "dobra prilika" u toj kategoriji, a do 3-3.5k EUR, baci link na topic ;)

Drug s foruma mi kaže da je za kupovinu najbolje vrijeme 11-12 mjesec. Koliko se po vašem iskustvu isplati odgoditi kupovinu za to razdoblje?
 
antifriz said:
Koliko se po vašem iskustvu isplati odgoditi kupovinu za to razdoblje?
dovoljno :mrgreen: mada kod nas nema pravila
 
antifriz said:
Drug s foruma mi kaže da je za kupovinu najbolje vrijeme 11-12 mjesec. Koliko se po vašem iskustvu isplati odgoditi kupovinu za to razdoblje?

Ja još kod nas nisam vidio da je zimi nešto povoljnije. Ja bi kupovao krajem 9. i u 10.mj. čisto jer se izbor naglo poveća u odnosu na ljeto, jer se nakon sezone neki riješavaju motora.
Spremi cash, ne budi jelen da te ne ogule i to je to, sretno!!
 
bilo sto da kupiš zapamti taj osjećaj i okus u ustima kad kupiš i provozaš svoj prvi motor jer sve poslije toga nije vrijedno spomena


 
Problem je u 11-12 mj kaj su već kratki dani, mokre ceste, hladno i teško je isprobat motor, bolje sad dok se još može. A kaj se cijena tiče, trenutno su visoke u PM, a izbor nikakav. Nadam se da bu polako izbor veći, a cijene sve niže. Pun je oglasnik ekipe koja vozi i u principu stavi motor u oglas nek stoji s visokom cifrom pa ako naiđe naivac kakav onda proda. Ima još jedan period kad su cijene najpovoljnije, a to je u proljeće kad večini izlazi registracija, a u garaži i dalje stara pila. E onda keš čuda radi...