Kvačilo popušta

Pedrosa

New member
Eto imam RS 125 nekih 2k i kusur km i odjednom na nekih 9 k okretaja se okretaji isti čas dignu do 11 i motor se zavrti u prazno malo.
Ne znam od čega to može bit?,znam da prijatelj sa mx125 već dosta dugo(sigurno preko 2 k km) uništava svoje kvačilo doslovno i nikad ništa...
Ima ko savjet,osim u servis?i dali će mi to pod garanciju uzet?
 
probaj za početak samo malo popustiti sajlu kvačila...  (y)
 
strasilo said:
probaj za početak samo malo popustiti sajlu kvačila...  (y)
A jesam,i sad mi odvaja kvačilo još prije nego kad je motor izašao iz salona i opet isto sranje...čini se daću morat u servis,ali dali mi je to pod garancijom(joke? :))
 
koliko je star motor.... kakvo je ulje u njemu..... ?
 
strasilo said:
koliko je star motor.... kakvo je ulje u njemu..... ?
piše ti u prvom postu,motor ima 2 i nešto sitno tisuće km,imam ga nešto više od 2 mjeseca,radi se o Apriliji RS 125(2t).
 
PEDROSA said:
piše ti u prvom postu,motor ima 2 i nešto sitno tisuće km,imam ga nešto više od 2 mjeseca,radi se o Apriliji RS 125(2t).
pitao sam koliko je motor star iz razloga jer se garancija mjeri vremenskim periodom, a ne pređenim kilometrima...  (y)

DA, trebalo bi to ići pod garanciju...  (y)
 
bukva said:
i ja sam imao taj problem na rs-u, i zamjenio lamele i sve je bilo (y)
Da samo što meni ima 2 tisuće km motor,pa to nebi trebalo bit...uglavnom koliko su te došle lamele sa ugradnjom i svime?
 
Definitivno moras vozit motor u servis na zamjenu lamela, i mora ti to proc pod garanciju posto je star samo 2mj.
Vjerovatno neka tvornicka greska!! :misli:
 
Novo kvačilo ide,ne znam dal se mogu samo lamele,al tako mi rekli u servisu i to je to,garancija ne važi jer je potrošni dio a motor ima 2 tisuće km,starto sam divlje svega 15-tak puta,ali sve normalnon otpuštanje kvačila,nikakvo uniđtavanje,ostalo sve pomalo startam,i razumijem da niko ne može znat šta sam ja s njim radio,ali tek na 2k km da se potroši :shock:,plus mi doma moji seru,mislim jasno mi je,tisuću kuna su velike pare ali stvarno znam da nisam ja kriv :palacdolje
Joke,jeli ikako moguće da do petka stigne to kvačilo,bar to...da imam motor sljedeći tjedan.
 
Jeb ga što se moze, istina da je to potrosni materijal ali to si morao neznam kako divljat s motorom da ga tako poderes!!!!
 
PEDROSA said:
Novo kvačilo ide,ne znam dal se mogu samo lamele,al tako mi rekli u servisu i to je to,garancija ne važi jer je potrošni dio a motor ima 2 tisuće km,starto sam divlje svega 15-tak puta,ali sve normalnon otpuštanje kvačila,nikakvo uniđtavanje,ostalo sve pomalo startam,i razumijem da niko ne može znat šta sam ja s njim radio,ali tek na 2k km da se potroši :shock:,plus mi doma moji seru,mislim jasno mi je,tisuću kuna su velike pare ali stvarno znam da nisam ja kriv :palacdolje
Joke,jeli ikako moguće da do petka stigne to kvačilo,bar to...da imam motor sljedeći tjedan.

Da je naručeno danas stiglo bi ti u četvrtak. Ako naručiš u četvrtak, gore ti je u subotu ujutro, ili u ponedjeljak. Sve ovo pod uvjetom da taj dio imamo na lageru.
 
neznam kako si to uspio satrat u 2000km  :?
 
paky said:
neznam kako si to uspio satrat u 2000km  :?
Pa kažem ti,normalno uvijek sve,startam,ma mislim glupo mi sad pričat jer niš od toga se ne može dokazat,ko mi vjeruje vjeruje ko ne ne,bilo kako bilo ja moram dat pare tako da ono...svejedno mi.
2joke,znači nije naručeno danas?Iz Moto Matuušića,Matulji,ne znam kad primate narudžbe jer sam ja u 2 i nešto došao tamo,vjerojatno je kasno bilo...
 
PEDROSA said:
Pa kažem ti,normalno uvijek sve,startam,ma mislim glupo mi sad pričat jer niš od toga se ne može dokazat,ko mi vjeruje vjeruje ko ne ne,bilo kako bilo ja moram dat pare tako da ono...svejedno mi.
2joke,znači nije naručeno danas?Iz Moto Matuušića,Matulji,ne znam kad primate narudžbe jer sam ja u 2 i nešto došao tamo,vjerojatno je kasno bilo...

Da ponovim po 1859. put. Ja nisam uvoznik, ja sam prodavatelj u Splitu isto kao i Matušić u Rijeci. Mislim da se za današnji dan računaju naruđbe napravljene do 12 sati. Postoji mogučnost da se zamoli (Dario 021/660-866) da ta naruđba ide hitno, ali to je trebalo napraviti danas do 16:00 da bi bilo isporučeno sutra. Ovako češ najvjerovatnije dobiti to u ponedjeljak.
 
joke said:
Da ponovim po 1859. put. Ja nisam uvoznik, ja sam prodavatelj u Splitu isto kao i Matušić u Rijeci. Mislim da se za današnji dan računaju naruđbe napravljene do 12 sati. Postoji mogučnost da se zamoli (Dario 021/660-866) da ta naruđba ide hitno, ali to je trebalo napraviti danas do 16:00 da bi bilo isporučeno sutra. Ovako češ najvjerovatnije dobiti to u ponedjeljak.
Bio sam 100 posto siguran da jesi,nisam istina baš čitao druge teme ali mislio sam da jesi,zato sam i pitao,sad su mi tek neke stvari jasne...pozz ;)
 
PEDROSA said:
Da samo što meni ima 2 tisuće km motor,pa to nebi trebalo bit...uglavnom koliko su te došle lamele sa ugradnjom i svime?

lamele 300kn, ugradio sam sam.....
 
PEDROSA said:
Bio sam 100 posto siguran da jesi,nisam istina baš čitao druge teme ali mislio sam da jesi,zato sam i pitao,sad su mi tek neke stvari jasne...pozz ;)

zašto uopće koristiš kvačilo osim za kretanje. nisam siguran, ali na nekim se 125-icama prije moglo šaltat bez kvačila, ja sam na svojoj Hondi Crm 125 samo krenuo, kasnije većinu bez kvačila, kad se naučiš ide bez problema, samo moraš naučit u kojim ga okretajima šaltat