Kvaliteta kožnih jakni

Ja uzeo Avro 4 nema 3 tjedna, i zadovoljan sam za sada jedino ne znam sto da mislim o onom rastezljivom dijelu na ledjima.
Brine me da se s vremenom ne rastegne i deformira, pogotovo kad nosim vise slojeva ispod. Kako je kod tebe?

Ima i moja Super Speed to, ne brini oko toga, na mojoj je to "harmonika" koja se rasteze i skuplja, valjda je tako i na Avro4
 
  • Like
Reactions: tegla
Ima i moja Super Speed to, ne brini oko toga, na mojoj je to "harmonika" koja se rasteze i skuplja, valjda je tkao i na Avro4
E upravo to, harmonika. Brine me da ne izgubi elasticnost za 2,3g i izoblici se.
Ako ti kazes da je okej, onda valjda nece.
 
Uvijek kad si hoću kupit novu kožnu jaknu prvo pogledam dainese i svaki put se nanovo razočaram kvalitetom. Na kraju kupim ixsesovu, njihova koža mi je uvijek top.
 
E upravo to, harmonika. Brine me da ne izgubi elasticnost za 2,3g i izoblici se.
Ako ti kazes da je okej, onda valjda nece.

Moja je oko 10 godina stara i ko nova, pa i taj dio, tako da ne brini oko toga (y)
 
  • Like
Reactions: tegla
Uvijek kad si hoću kupit novu kožnu jaknu prvo pogledam dainese i svaki put se nanovo razočaram kvalitetom. Na kraju kupim ixsesovu, njihova koža mi je uvijek top.

Mozda su to neka nova vremena.... Jel ti takav dojam bio i prije 10tak+ godina?
 
Za ljubitelje vintage i retro koznjaka, ima tu blizu mene trgovina koja prodaje koznjake od oldskul debele koze. Ja sam jednom bio jednu narucio i vratio je jer mi je bila bas preteska i neugodno pretvrda, ali sto se kvaliteta tice, izgledala mi je neunistivo. Mozda im dam jos jednu sansu i kupim jednu do proljeca, ali ovaj put idem tamo da probam.
Imaju i jednodijelne i dvodjelne kozne kombinezone, a ima i tekstila nekoliko modela, a i cijene su dosta povoljne.
 
Ja uzeo Avro 4 nema 3 tjedna, i zadovoljan sam za sada jedino ne znam sto da mislim o onom rastezljivom dijelu na ledjima.
Brine me da se s vremenom ne rastegne i deformira, pogotovo kad nosim vise slojeva ispod. Kako je kod tebe?
Kad nosim jaknu, ispod uglavnom imam pododijelo i nekad majicu. Do sada je izgled kao i prvog dana kad sam je kupio, a nosim je cesto.
 
  • Like
Reactions: tegla
Tad su mi Dainese jakne bile puno kvalitetnije nego sad. Bar imam takav dojam

Moguce, nebi znao, ovu sadasnju kupio prije 10tak godina i iako je bila jako skupa, kako godine prolaze, gledam na nju kao na investiciju, a ne trosak
 
Zar ovdje nitko nema škembicu? Te kožne su mi odgovarale do neke 25. god, sad samo gledam što se rasteže.
 
Zar ovdje nitko nema škembicu? Te kožne su mi odgovarale do neke 25. god, sad samo gledam što se rasteže.
Postoje kozne i za nas normalne. Jeste da sam morao najveci broj uzeti (62), ali mi je taman.
 
Uvijek kad si hoću kupit novu kožnu jaknu prvo pogledam dainese i svaki put se nanovo razočaram kvalitetom. Na kraju kupim ixsesovu, njihova koža mi je uvijek top.

Da, IXS koža je bolja za retro i classic modele ali kad s njima odem na voznju osjecam se kao da imam padobran. Ove tzv. moderne nisam probao, dizajn nije dozvolio.🤣
 
Uvijek kad si hoću kupit novu kožnu jaknu prvo pogledam dainese i svaki put se nanovo razočaram kvalitetom. Na kraju kupim ixsesovu, njihova koža mi je uvijek top.
Nisam imao prilike usporediti, ali za sada mi Dainese djeluje stvarno kvalitetno.
Cuo sam super stvari o RS Taichi ali ne vidim ih nigdje za kupiti
 
Cuo sam super stvari o RS Taichi ali ne vidim ih nigdje za kupiti


Ja imam ljetnu Mesh njihovu (tada bio top model, prije 5-6-7 godina), kupio u Ljubljani. Vec godinama ju nosim i perem u vesmasini bez vadjenja protektora barem 15x godisnje ako ne i vise. Super jakna i rado bi kupio jos jednu da ju ima gdje kupit
 
U tuRRskoj ti po mjeri sašiju.
Mater slala mjere a stari donosio bRRodom
 
  • Like
Reactions: Author
@Author evo dokaza da ima i za nas koznjaka
Htjedoh ovo na GDrive uploadati, ali me Google upozorio da ce slike indeksirati sa tekstom „Pravi muški u moto kožnjaku” pa sam odustao. Još mi i to treba nakon jucerasnjeg ekscesa sa onim u temi Vicevi :mrgreen:
 

Attachments

  • IMG_0487.jpeg
    IMG_0487.jpeg
    839.8 KB · Views: 0
  • IMG_0488.jpeg
    IMG_0488.jpeg
    441.5 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Author
Odustao od kože upravo iz navedenih razloga, prodao baš ovo ljeto obje kožne jakne i staru i noviju, otišao u Draganić i kupio nekog skota za zimu i ne vraćam se više na kožu.
 
@Author evo dokaza da ima i za nas koznjaka
Htjedoh ovo na GDrive uploadati, ali me Google upozorio da ce slike indeksirati sa tekstom „Pravi muški u moto kožnjaku” pa sam odustao. Još mi i to treba nakon jucerasnjeg ekscesa sa onim u temi Vicevi :mrgreen:
Na drugoj si uvukao ajde priznaj😅
Ma tu smo, imam preko 100.
Samo si ti kao Kukoč, a ja Iverson😂👊
 
Kako si skuzio? A bas sam se trudio namjestiti kut slikanja da mi se ne vidi grba na ledjima 😄
 
  • Haha
Reactions: Author