KYMCO VENOX 250 - što znate o njemu?

srka

New member
Pozdrav, jako me je zaintrigirao KYMCOV model VENOX 250, s obzirom da mi (neki) dvadesetogodišnjaci koji studiramo/radimo, i nemamo neka ogromna primanja (govorim o svotama do 1500kn mj) a vjerujem da nas takvih ima puno, a o motorima maštamo kao o suhom zlatu i putujemo na motosusrete auto stopom ili čazmatransom, u ovom motoru vidimo neku mogućnost... Uzmimo u obzir da smo s jednim tankom u mogućnosti prevaliti i do 300km, te cijenu registracije i servisa, a da ne govorim o popravcima i sličnim zamijenskim/dodatnim dijelovima, cijenu mjesečne rate kredita.... i kada sve to zbrojim i oduzmem mislim da je to idealna kombinacije dobiveno-uloženo bez obzira na ime i kvalitet motora, no svejedno Vas molim ako je itko imao kakva iskustva s tim motorom ili sličnim (hyosoung 250) da mi pomogne savjetima.
 
Imao sam prilike sjediti na nekom Chopperu Kymco, Zavrsna obrada je fantasticna, motor je navodno neki stariji model od honde, no meni je bio nekako mali, imam 190 cm. Ako ti se svida samo navali, nije kinez i kad sve zbrojis to je to. Ja sam bio u slicnoj dilemi sto i kako i nakon skoro dvije godine kupio daelima 125 ccm i niko zadovoljniji od mene. Kad skupim lovu bice bolje, vozi ono sto te nece financijski ukopati pa umjesto da uzivas u voznji brines o ratama kredita. Samo naprijed
 
ima mi jedan momak u kvartu venoxa, pa ako ga uhvatim malo ću da ti se raspitam. stroj stvarno izgleda OK i čuo sam ga. trese se cila ulica kad prođe. ipak mislim da je malo preskup. u tom rangu(bar po slikama) mi strašno izgleda aquila. ako si sada zainteresiran čini mi se da ima jedna u plavom oglasniku za 25000kn stara godinu dana. OK ako voliš taj stil bajka, ER-5 je sad 37000kn.
 
e pa vidite, drago mi je što ste me razumijeli - nije frajer onaj ko' ima love za bike - frajer je onaj ko' ima za održavanje i vožnju!
upravo mi je to i nit vodilja koju pratim jer što kažete ako se zatrpaš u kredu tada ti motor može jedino stajati u garaži! ja također imam 190cm ali uz male prepravke volana i fuzića mislim da nebi trebalo biti nikakvih preoblema. Što se tiće oglasnika, za to nemogu dobiti kredu - barem mislim, a kada već kupujem tako nešto onda mislim da je bolje uzeti novo. Aquila, je isto lijep motor, samo što je previše classic stil, ja više volim nightwarrior-e ili meni najdraži gypsy stile! Aquilu ima moj dobar prijatelj, i kada sam zapravo skužio da i nije toliko mali - a za vožnju treba samo malo volan podići prema naprijed (govorim o dužini između 5-10cm, za što netreba biti nikakvih prepravaka) , i motor je sasvim o.k. , zvuk koji daje bez prigušivača, neznalicu dovodi u pitanje o kojoj je zapravo kubikaži riječ, tako da sam jako sretan što imamo na tržištu te modele i cijene koje nisu basnoslovne!
 
gepeze said:
Nije to los motor, ali Kymco uvijek ostaje Kymco. :wink:

joj domagoj, a šta ću kad su rate tako niske - daj ti meni onaj z1000 na 500kn mjesečno i ja ga odma uzimam :wink:
 
Pitaj cox-a on ga im i muči muku sa njim bio nekoliko puta na servisu on zna sve o njemu
 
ER5 vs Venox....jedino što spaja ta dva motora je 37 000kn.
Rega porez i održavanje je otprilike isto,er5 popije 0.5 do 1l više od venoxa i to ako ga gariš,a jedan i drugi popiju još 1l-1,5l više ako im otvoriš auspuhe...dakle serijala auspusi,ne baš dobar zvuk ali kunice u žepu.
Prednost er5 je njegova nepoderivost i kvaliteta mašine,servisi koji su u stanju otkloniti kvarove,ma kakvi oni bili i gomila rezervnih djelova.Mane su mu,neatraktivan izgled,prednje vile 37mm,kočnice,i ono smješno zadnje kolo koje bi svako normalan išo zamjeniti sa 150 ili 160,pa kad onda na njegovu lovu dodaš novu felgu i gumu...ispadne da za par milja kuna više možeš uzeti i er6.
Venox je dobar motor,fenomenalnog izgleda,i sa 250ccm ide više nego dobro.Jako je stabilan,i na kočenju je ok,mada mislim da je njegova cijena prevelika.Serviseri uglavnom nisu na nivo,čast izuzecima,a stanje s rezervnim djelovima je blagi užas (moli boga da ne padneš),potrošni materjal ćeš još i nać,a ostalo...tko zna.
Sa 190cm ćeš bez problema sjesti na njega,jer mu je volan malo kratak.Ako te još šta konkretno zanima oko venoxa pitaj...može i na pp.
Er5 je svakako isplativija kupnja......ali Venox bolje izgleda.
 
Hed said:
Nije mi bas najasnije 500 ccm vs 250 ccm, a rega, osig. i odrzavanje isto?
Godišnji porez ti je manji jer je po kw.
Ulje,svjećice,filter zraka....to je isto,ili je venox čak i skuplji (filter ulja je 120kn-serviser).1. servis me je došao 670kn. ulje, filer ulja.
Neznam napamet kako idu klase za tehnički,ali mislim da ti je isto,tj šutnu te u onu do 500ccm,ali i ako nisam u pravu,na ukupnu svotu je možda 200,300kn razlike.Prva rega me je došla oko 1200kn.
 
venox ima 252ccm(koliko sam vidio) pa ti je rega ista.
po novcima razmisli o ER5, KLE500, ER6.razlika između svega je po 5-6milja, pa vidiš da imaš izbora :D
 
Cox prodaje svojeg za 25 000 kn ili preuzimanje kredita!

Dobar je to motor al kako je neko iznad napisao kymco ostaje kymco.
 
Tonka said:
Cox prodaje svojeg za 25 000 kn ili preuzimanje kredita!

Dobar je to motor al kako je neko iznad napisao kymco ostaje kymco.

i ja se spremam na kupovinu kymca ali zing linije 125 jer mi nije toliko važna brzina već da"leži"...i s obzirom da sam žensko..frendovi mi kažu da mi izbor nije loš...sada vas čitam i imam osjećaj da po vama kymco nije dobra ideja :( ..iako barem za mene..chopper je zakon :cool: .....
 
Frend ima Kymco Vonoxa.Planira ga prodat,jer hoće nešto jače,ali na sami motor (osim snage) nema zamjerke.
 
Najveća prepreka kymcu je njegovo ime! Prijatelj mi ima zing 125 star par godina. Napravio je puno kilometara, a ganja ga maksimalno i nikad ništa...samo vozi! Ja sam vozio bet&win 125 i trenutno imam na prodaju jednog i mogu reći najbolje o tim motorima, od pogonskog agragata do završne obrade! A kolko sam čuo za venox isto vrijedi!
Tražio si mišljenje, al ovdje na forumu imaš još uvijek ljudi koji imaju predrasude prema tim motorima, a stvar je u tome da ga nisu probali ni vozit, a možda i onih koji posjeduju takav motor pa im je i neugodno priznati ili ipak priznaju pa onda o njemu govore sve loše i da ga moraju prodati da mogu kupiti" pravi" motor! Pročitaj neke testove u moto časopisima, a najbolje da pitaš nekoga tko ima takav motor i da ga probaš voziti i bit će ti jasno da je vrijedan svake pare koje si spreman dati za njega!
 
Imam Venoxa oko godinu i pol i super sam zadovoljan. :cool: Ako hoces motor tog tipa, nema konkurencije. U odnosu na Hyosung i ostale slične 250 ccm motore ima puno više snage. Bez problema se mogu voziti dvije osobe (naravno razumne kilaže) i možeš s njim bez problema raditi i ture pod 200-300 km u jednom smjeru. Što se tiče održavanja, i to ne mora biti skupo, jer pašu neki dijelovi od Honde (npr. filter ulja koji možeš dobiti za 70 kn, a originalni je 150-200 kn i slično).