Lanac,original ili zamjenski

lyma

New member
Netko ce reci original je original,a od jednog servisera sam cuo da cu preci isto kilometara sa originalom ili dobrim zamjenskim samo da original kosta 50% vise.
I da li obavezno mjenati lancanike bez obzira na stanje.
Usput motor je xjr 39 000 km.
 
na toj kilometraži bi trebalo izmjeniti lanac i lančanike. ne moraju biti original, DID i RK su jako kvalitetni.
 
Frane said:
na toj kilometraži bi trebalo izmjeniti lanac i lančanike. ne moraju biti original, DID i RK su jako kvalitetni.
pa to i jesu najkvalitetniji  (y) (y) (y)  (y)
 
Nude mi  REGINU sa lancanicima za oko 1500 kn,a tu je negdje i DID po cijeni sad ne znam jeli razlika u kvalitieti :misli:
 
Ej, jeli se mi znamo.

Ja sam sa američkog ebay uzeo RK lanac i vortex lančanike za 600kn  :mrgreen: Neznam kakve su cijene u nas ali 1500kn mi se čini puno.
 
lyma said:
Nude mi  REGINU sa lancanicima za oko 1500 kn,a tu je negdje i DID po cijeni sad ne znam jeli razlika u kvalitieti :misli:

Ako ti je lanac kad ga namistiš na nekim mjestima nategnut na nekima labav onda je vrijeme za zamjenu.Po meni ti je did skroz više nego dobar lanac i ja ga koristim od kad god vozim motore i naminja sam ih se.Bitna ti je oznaka lanca radi zuba i koraka lanca,ali svi koji to prodaju kad im rečeš tip motora odma znaju koji ti treba.
U svakom slučaju moj savjet did (y)
 
Evi ti taj REGINA komplet
http://cgi.ebay.de/REGINA-Kettensatz-YAMAHA-XJR-1300-XJR1300_W0QQitemZ300091052661QQcategoryZ49843QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

111€je  malo manje od 1500kn

ili did komplet
http://cgi.ebay.de/DID-X-Ring-Kettensatz-Ketten-Kit-YAMAHA-XJR-1300_W0QQitemZ260096785376QQcategoryZ49843QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

neznam njemački pa ne vidim jeli fali nešto. Najbolje da potražiš na ebay ili louisu, i onda ti to netko prebaci ovamo.
 
njemacka,zemlja obecana.Trebali bi svi skupa imat jednog lika tamo i placat ga samo sa nam donosi djelove (y)
 
lyma said:
njemacka,zemlja obecana.Trebali bi svi skupa imat jednog lika tamo i placat ga samo sa nam donosi djelove (y)
mislim da te robe ima i kod nas tako da baš nabava iz vani sa traženjem ko če ti to sredit za neki potrošni materijal i nije isplativa.
Ovde dođeš kupiš i za pola sata se voziš ko gospodin čovik :mrgreen:
 
lyma said:
njemacka,zemlja obecana.Trebali bi svi skupa imat jednog lika tamo i placat ga samo sa nam donosi djelove (y)

eh, kad bi se našao takav  :mrgreen:
 
Rekla, kazala ali Reginu prati los glas  8)
 
lyma said:
Nude mi  REGINU sa lancanicima za oko 1500 kn,a tu je negdje i DID po cijeni sad ne znam jeli razlika u kvalitieti :misli:

Regina vs. DID = Marea vs. BMW 3
 
Ja sam sa originalnim DID ( @T )  napravio punih 37 000 km i tek sad  mjenjam nakon punih 9 godina - lanac je još ok ali su tu godine i malo više km . . . zamor materijala . . . itd . . .

Ako imaš vremena e-bay ili sl.

Pozdrav