Lanac za Zongshenu

rex007

New member
Trebao bih kupiti novi lanac za zongia.
zanima me kako cu znati koliko velik mora biti i koje širine, jel to nesto univerzalno ili, molio bih pomoć?
 
daj sliku...da se vidi o kojemu se tipu lanca radi....a za duzinu lako...skines stari i pobrojis clanke..treba samo utvrditi dali je 480 520...ili nesto trece.. :wink:
 
Izmjeri kariku i znat ćeš koji je lanac
 
Ja sam siguran da 480 nije  :wink: Izmjeri unutarnju širinu lanca i razmak između osovina na kopci
420 p12,7 w6,35
428 p12,7 w7,75
520 p15,88 w6,35
525 p 15,88 w7,85
530 p15,88 w9,53

p ti je razmak osovinica na kopci
W ti je unutarnja širina lanca
 
bmw m 5 said:
ovo po slici je 428....duzina osovinice bi trebala biti 18.90 mm :wink:

Dužina osobine kod 428 moze biti 16,3 18,4 19,0 20,1 21,7  :wink:
 
naravno da ne treba naglasavati da pozeljno uzeti i nove lancanike...ako zeli da to sve bude kako treba... (y)
 
bmw m 5 said:
si siguran...to nema logike... :LOL:

Siguran sam Jači lanac ima veću duzinu osovinice a ako ne vjeruješ uzmi pa mjeri  :jesus:
 
vickodu said:
Siguran sam Jači lanac ima veću duzinu osovinice a ako ne vjeruješ uzmi pa mjeri  :jesus:
al dobro....to nije sad bitno...koju god jacinu da uzme...nece pogrijesiti...ona moja mjera je neki...ajmo reci standard lanac...za kineza sasvim dovoljno... :021:
 
bmw m 5 said:
al dobro....to nije sad bitno...koju god jacinu da uzme...nece pogrijesiti...ona moja mjera je neki...ajmo reci standard lanac...za kineza sasvim dovoljno... :021:

To mu je sasvim dovoljno za taj motor  (y)
 
evo i mene, hvala, budem jos provjerio taj razmak između osoviica. Motor ima 125ccm.
Kako se kreću cjene za te lance ?
 
rex007 said:
evo i mene, hvala, budem jos provjerio taj razmak između osoviica. Motor ima 125ccm.
Kako se kreću cjene za te lance ?

Cca 220 kn Jači od njega cca 400 kn ITD
 
Di bi to bilo najbolje kupiti, dal se možda može naručiti preko neta ?
 
uzmi si i lancanike....tek tako si napravio posao kako spada...ako zamijenis samo lanac...nisi nista napravio.... :wink:

proguglaj...ima opcija preko neta i kod nas...motor manija...i slicna poduzeca.... 8)