Laserski pištolj ,,usnimili me ?

Zorro

Active member
A ne bih baš u detalje,al već u par navrata mi se to dešavalo  :misli:
,evo danas ,,92  :shock: ,,mislim ono,,ispada simbolično 92 jel  :mrgreen: ,ali zaista se ne mogu zakleti da sam toliko vozio
A nešto sam čuo ,,tj. pročitao da navodno nije baš vjerodostojno,(mjerodavno) mjerenje brzine s tim uređajem (laserom) prema motociklu
Mislim da je nešto o tom Sledgehammer pisao,,,alli ne mogu nigdje naći te postove,,pa bih molio sve koji imaju bilo kakva iskustva s takovim slučajem,,pogotovo ako je uložena žalba,,na čega se možeš ,,"vaditi"
,, :piva:
 
Zorro said:
A ne bih baš u detalje,al već u par navrata mi se to dešavalo  :misli:
,evo danas ,,92  :shock: ,,mislim ono,,ispada simbolično 92 jel  :mrgreen: ,ali zaista se ne mogu zakleti da sam toliko vozio
A nešto sam čuo ,,tj. pročitao da navodno nije baš vjerodostojno,(mjerodavno) mjerenje brzine s tim uređajem (laserom) prema motociklu
Mislim da je nešto o tom Sledgehammer pisao,,,alli ne mogu nigdje naći te postove,,pa bih molio sve koji imaju bilo kakva iskustva s takovim slučajem,,pogotovo ako je uložena žalba,,na čega se možeš ,,"vaditi"
,, :piva:
Brat me uvjerava da te ne mogu uslikati s tim jer je kao premala reflektirajuca povrsina motora, kao oni ciljaju u tablicu jer je ravna i laserski snop se vraca u laser, kod zaobljenih povrsina nije tako  :misli: , da treba imati cuda srece da ti izmjeri pravu brzinu jedino ako ti ne uvali usnimljenu brzinu od vozila prije.
Mada sumnjam u to. Bude se javila ekipa sa foruma koja radi u MUP-u.
 
kruntas said:
Brat me uvjerava da te ne mogu uslikati s tim jer je kao premala reflektirajuca povrsina motora, kao oni ciljaju u tablicu jer je ravna i laserski snop se vraca u laser, kod zaobljenih povrsina nije tako  :misli: , da treba imati cuda srece da ti izmjeri pravu brzinu jedino ako ti ne uvali usnimljenu brzinu od vozila prije.
Mada sumnjam u to. Bude se javila ekipa sa foruma koja radi u MUP-u.

LOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!


Vjerovao sam da su te fore umrle sa jugoslavijom... LOL

jesi i cd objesio u auto pa da te nemre snimit? =)  i lakom pošpricao tablicu? LOL
 
rednyaW said:
LOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!
Vjerovao sam da su te fore umrle sa jugoslavijom... LOL
jesi i cd objesio u auto pa da te nemre snimit? =)  i lakom pošpricao tablicu? LOL
Cuj, rekao sam da sumnjam u to. Iznosim samo misljenje svoga brata. Treba citati malo bolje.  :jesus:
 
Ako su te zaustavili i ti si stao, onda je vec problem, ako nisi mogu ti staviti soli na rep.
Ako je problem i to se rijesava na odredjene nacine.
Ako si dobio zapisnik sa izmjerom brzine i nalog, posalji mi ga na PP, pa ti vratim rijesenje problema  :mrgreen:
 
kruntas said:
Cuj, rekao sam da sumnjam u to.Iznosim samo misljenje svoga brata. Treba citati malo bolje.  :jesus:

Pozdravi brata...  (y) (y)

Volim optimiste, ali moram reći da je potrebno razlikovati načine rada radara i lasera... laseru je svejedno kakva je površina koju mjeri, bilo veličinom, bilo kutom. Kod radara se zraka odbija pod istim kutem pod kojim je i došla prema predmetu, iliti izlazni kut zvučnog vala je isti kao i ulazni, samo simetrično na drugu stranu... ta latencija očitanja je imala za posljedicu i velika mjerna odstupanja, bolje rečeno netočnost i nepreciznost.

Laserska zraka se temeljno sastoji od dvije zrake; jedna je zraka nositelj podataka, a druga vrši mjerenje, i nakon odbijanja se po zraci-nositelju vraća u uređaj. Stoga je laseru svejedno pod kojim kutem dolazi zraka nositelj, jer se ona ne odbija nikuda, nego samo - kako bih rekao - "povezuje" laserski pištolj i objekt koji je "naciljan". A motocikli se mogu mjeriti bez problema, barem što se tiče samog lasera. Puno veći problem za uspješno mjerenje je umješnost, tj. vještina policajca koji mjeri.
 
Jednom su me klepili u Draganiću (poprilično točno je izmjereno a bilo je debelo prek 100), a jednom sam u Brezju žical policajca da mi izmjeri brzinu da vidim koliko se poklapaju moj brzinomjer i njihov laser. Zamolil me je da ne idem baš prebrzo jer smo u naseljenom mjestu. Ne sjećam se više kolika je brzina bila (70-80) al opet se njihovo mjerenje skoro 100% podudaralo s mojim brzinomjerom.

Moram pošpricat motor s onim silikonskim sprejom - navodno baš on odbija lasersku zraku u nepoznatom smjeru a ne nazad prema uređaju  :mrgreen:
 
ja sam popaso kaznu bio...
više ne stajem...
inače...ja sam se žalio da ne radim...bla bla...student...bla bla...neam love...bla bla...neć više nikad...i platio sam sudske troškove 110 kn što je sasvim ok ak se uzme u obzir da sam trebo dati 610 ili neš tak... + kazneni bod...
 
Wind Fucker said:
znaci 300...400 uvr glave ???

gle, nisam mjeril, ali jednom su me po autu opizdili,
mozda je bilo i pol km ili malo vise
fora je u tome da laser ne gubi na sirini snopa, tak da je
ogranicenje (rekao bih) samo do majstora koji ga trosi
 
kad smo bili na grobniku na školi vožnje sami smo se uvjerili da laser nemože ulovit motore koji ispred imaju pleksi,ostale bez beda
 
IgorZ said:
kad smo bili na grobniku na školi vožnje sami smo se uvjerili da laser nemože ulovit motore koji ispred imaju pleksi,ostale bez beda

znači RR-ovci su bez brige? :misli: :mrgreen:
 
kao svaki uzoran građanin išao sam na Trg u Požegi kad je policija imala demonstraciju svega što posjeduje i koristi. Vlastitom rukom sam probao kako laserski pištolj radi i mogu reći da policajac mora biti dosta nespretan da te NE uhvati s njim. Očita ti brzinu i u metar koliko si udaljen. možeš probat i na zgradi.MJerio sam i pješake. Sve se vraća u pištoljćek i on to mjeri. Zato, treba voziti u skladu s propisima.
 
Wind Fucker said:
a na koliku udaljenost laser moze mjerit brzinu ????

Laser može mjeriti brzinu na udaljenostima od 9 do 999 metara, tako kažu kolege koji rade na njemu.

Idealna mjerenja se vrše na udaljenostima od 250 do 450 metara (što ne znači da te ne može klepiti i na 700 - 800 metara...), jer laserski pištolj ima sasvim solidnu optiku sa povećim uvećanjem (čitaj: približavanjem), a to je sranje, jer on tebe vidi puno prije nego ti njega (jer sumnjam da voziš sa dalekozorom na očima)... na toj udaljenosti ti ziher ne vidiš auto dovoljno jasno da bi raspoznao je li uopće policijski ili ne, a kamoli osobu koja drži u ruci nekakvu kutijicu veličine male video-kamere...
 
Sip said:
Ako su te zaustavili i ti si stao, onda je vec problem, ako nisi mogu ti staviti soli na rep.
Ako je problem i to se rijesava na odredjene nacine.
Ako si dobio zapisnik sa izmjerom brzine i nalog, posalji mi ga na PP, pa ti vratim rijesenje problema  :mrgreen:
,,thnx svima,,iak mi je Sledgehammer nekak najkompetentniji glede ovog,,tak da ono,,mislim da sam popušio,,,,iak ima još nekakvih čimbenika na koje sam upozorio policajca,,al sve ovisi o sudcu za prekršaje  :misli:
,,Btw,,taj policajac i ja imamo nekakvih nerješenih problema,,je ono,,svaka čast,,pustio me 2 puta,,ovaj put ne,sve ok,,on radi svoj posao,,ja sam več predao prigovor,,pa kak bu,,kazna je 700 KN ,110 sudski troškovi i 2 kaznena boda,,ha,,idemo na zastaru  :mrgreen: (y)
,,a glede ne stajanja policajcima,,možda to prolazi u nekim večim sredinama,,ma može i u PŽ ako imaš motor koji na neki način ne iskače od drugih,al ono,,pa kak da ja sa svojim kidnem kad je jedini takav u PŽ i šire,,rijedak je i po boji,,više od pola policije me osobno pozna,,tak da ono  :D
,,aj živili  :mrgreen: :piva:
 
Zorro said:
Btw,,taj policajac i ja imamo nekakvih nerješenih problema...

Daj to pojasni...?! Ako možeš ići na foru, i to dokazati, da te je ovaj prijavio zbog privatnih nesuglasica, prijava pada u vodu...
 
rednyaW said:
LOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!


Vjerovao sam da su te fore umrle sa jugoslavijom... LOL

jesi i cd objesio u auto pa da te nemre snimit? =)   i lakom pošpricao tablicu? LOL

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: