LC4 640 sm vs Duke II

gogi

New member
Napokon sam se odlučio na kupovinu motorčine za kojom dugo patim, godinama prije mi je frend posudio da se vozikam s supermotičem, zakon motor, jedini minus su mi bile vibracije i što me odnese vjetar na 100kmh, ali neka, bar neću jurcat i poginut :p

Nego za oko mi je zapeo Duke iz 2004g, tojest nije, ružan je, prednja maska je pre-ružna nemogu gledat u njega, ali mi se sviđa to što je više cestovno orijentira, ima satove okretaja i navodno je tvrđi ovjes jer ja bum jako rjetko išao offroad, max za otič na more, a ima isti agregat ( prap prap ) koji mi se sviđa.

Je li tko ovdje upoznat sa razlikama ova dva modela? Jel duke ima možda duži prijenos, mekši sic, manje vibracija, položaj vozača koliko je različit?  Ako je Duke udobniji brijem da bi njega uzeo umjesto sm.
I za ime isusa, jel postoji aftermarket prednja maska za Dukea za zamjenit, jer stvarno nemrem gledat u njega koliko je odvratan zbog te glupe prednje maske :(

 
Postoje razne maske po ebayu i slicno, a nijedan od ta dva motora nije za put na more i slicno...
 
G0jA said:
Postoje razne maske po ebayu i slicno, a nijedan od ta dva motora nije za put na more i slicno...
Pardon, krivo sam se izrazio jer brijem po 'kaj' :p Živim u puli, nisam mislio radit zagreb-pula s ktm-om :p  Tu po selima tražit skrovite plaže s djevojćicom na odozada i to ;)
 
dRU0Md

Supermoto je kupljen, hvala svima na nijednom savjetu :p
 

Attachments

  • 36604930_505270949928981_584981860044505088_n.jpg
    36604930_505270949928981_584981860044505088_n.jpg
    39.9 KB · Views: 338
sretno i uživaj  (y)

uživaj u svakom kontaktu i paljenju jer svaki put može bit zadnjiput  :LOL:
 
Lip motor,ja sam uzeo ktm 625 prosle godine i prezadovoljan sam,ako te sta zanima u vezi motora slobodno pitaj,minjaj ulje svako 2000-3000km,imas oil change kit iz njemacke za kupit,dobijes motul 7100,filtere i brtvu.
 
Matek said:
sretno i uživaj  (y)

uživaj u svakom kontaktu i paljenju jer svaki put može bit zadnjiput  :LOL:


Tako sam i ja uzivao u svakom paljenju na duke 2 do jednog dana...

:mrgreen:
 
Evo apdejta, još je živ i prdi snažno :p  Samo malo mi je počeo dosađivat... no prije nego kupim 1000ccm R motorčić, probal bum mu stavit 40T zadnji zupčanik, sad je trenutno 43 na njemu ako sam dobro izbrojao (a i bivši vlasnik je napomenuo da mu je stavio krači prjenos).

Stock je 42 kako piše na netu, sad neznam jel da vratim samo na zub dolje ili da idem do 40, koliko razliku mogu očekivat?
Počeo me nervirati, preagresivan i neuglađen je, htio bi nešto uglađenije da vozi, dosadilo mi glumit huligana.
Previše se dere za moj ukus kad kruziram, tj nemoš uopće kruzirat ili usporava ili hoće ić naprjed, tapija je vuč se iza auta, možda ga duži prijenos malo ugladi :p
Maximala mu sad nešto oko 140-150 po satu (toliko vibrira da nemogu ni pročitat kako treba dok se saginjem od vjetra i gledam ravno u promet) brzo izgubi daha i počne neko natezanje u kranjim đirima di 1 cilindar nema šta više dat.

Btw ljeva noga mi nešto ojačala spram desne :p  Starter ne radi (nešto u mjenjaču dolje nevalja nedam pare za popravak).  I počeo je močit ulje na zamisli... onom ''oku'' za ''kontrolu boje'' ulja na desnom poklopcu... mislim stvarno.... kad mu ja zapičim silikona u tu rupicu..... I pickup sam promjenio jer me zajebavao kad sam ga tek uzeo ugasi se i neće palit (600kn jbm +400 ruke majstora). Bivši vlasnik mi nije ni rekao za to kad sam ga pitao jel zna zaš se gasi, zafušarili su bili pickup od nekog drugog motora zbrusili ga da paše jedva. Osim toga, radi ko sat :p Ilitiga Prdi sa kineskim auspuhom :p To mi je daily bike manje više. Promjenio oba filtera i 15w50 5100 Motula sipam, nisam namjerno htio full sintetiku negdje pričitao kako može kvačilo počet klizit na starijem motoru, tako da je bolja polusintetika.

Ali evo ako je netko zainteresiran, možda ga mjenjam za R uz moju nadoplatu, još se samo dvoumim dali ići 2 cilindra aprillia rsv ili japanca...
 

Attachments

  • 47475619_2262370214010933_3093933645052772352_n.jpg
    47475619_2262370214010933_3093933645052772352_n.jpg
    342.4 KB · Views: 177