lelujanje pri 120

zebarac

Member
radi se o starom kawcu iz 91,750 ccm
nove su gume gore
treči most ili trokut
a kad pojuri na 120 počne jebeno lelujati
preplašim se,pustim gas,on se smiri i ide dalje ok
zašto na toj brzini leluja
što da napravim
jel možda treba ulje u vilici mijenjati ili nešto treće....
 
jel se to dešava nakon stavljanja novih guma?
 
da
nakon stavljene prednje nove
guma izgleda ok
napumpana je po ps-u
izbalansirana
zbilja ne znam
 
zebarac said:
da
nakon stavljene prednje nove
guma izgleda ok
napumpana je po ps-u
izbalansirana
zbilja ne znam
koja guma je u pitanju?pogledaj sve ležaje na motoru:eek:d volana,prednjeg i zadnjeg kotača i zadnje vilice
 
MALI BERO said:
koja guma je u pitanju?pogledaj sve ležaje na motoru:eek:d volana,prednjeg i zadnjeg kotača i zadnje vilice


eh ne znam napamet
pogledam sutra pa napišem

misliš da su ležajevi?
kak da vidim tj bacim dijagnozu da li su ok ili ne?
 
Guma je u pitanju  :wink:
 
EXD9M said:
Guma je u pitanju  :wink:

Tak se i meni cini (ako je prije promjene sve bilo u redu). Da je stvar balansa, onda nebi lelujao nego tresao :misli:
 
može biti guma ovisi koja je,može se desiti da se stara guma "prilagodila" recimo neispravnom ležaju zadnje vilice pa imaš osjećaj ko da si na brodu kad staviš novu gumu,već viđeno u praksi
 
MALI BERO said:
može biti guma ovisi koja je,može se desiti da se stara guma "prilagodila" recimo neispravnom ležaju zadnje vilice pa imaš osjećaj ko da si na brodu kad staviš novu gumu,već viđeno u praksi


a gdje da odem da mi prekontroliraju(a po potrebi i zamijene ležajeve ako su oni razlog)
 
Jos nisi napisao o kojoj se gumi radi ...
 
obje gume su dunlop roadsmart qualifer :misli: :misli: :misli:
 
zebarac said:
obje gume su dunlop roadsmart qualifer :misli: :misli: :misli:


Hm, takve ne postoje. Ili su Qaulifier (1 ili 2) ili su Roadsmart. Vjerojatno ove druge.
 
3alfa3 said:
Hm, takve ne postoje. Ili su Qaulifier (1 ili 2) ili su Roadsmart. Vjerojatno ove druge.


da u pravu si.... (y)  ove druge...
 
evo malo da ti ja probam dati svoje misljenje,,to se meni desava na mom kz 750 isto sam napravio kao i ti nova guma treci trokut i nista ,,isto samo sto se meni desava preko 150 to,,,lelujanje za upast,,uzas....!! cim lagano pipnem prednju kocnicu smiri se,,, sad sam si nabavio nove amortizere jer su mi stari bili katastrofa,,,ovih dana cu probat ponovo,,i znas sta jos probaj napravit, kad budes zatezao lanac provjeri preko spage  dali  ti kotaci idu jedan iza drugog ili jedan malo fula,,jer zbog godina moguce da ti je vilica malo u jednu stranu izvijena pa ti oznake na spanerima nisu bas tocne ..sto se meni desilo kad sam zatezao po oznakama na spaneru!!Eto nadam se da sam ti barem malo dao nekih savjeta da provjeris iz svog iskustva,,pozzz