Leovince federi kvačila i malossi pitanje

Bollocks!!

New member
Imam na jednom skuteru Leovince RR auspuh i s njim su došli crveni federi kvačila. To je funkcioniralo sve kako spada i sada je doslo vrijeme za zamjenu. Gledao sam malo po trgovinama ali nisam nigdje nasao te crvene federe bass od Leovincea za kupiti pa me interasira posto ima od Malossija koje boje bi bili isti kao i ovi od Leovincea.
Hvala.
 
Bollocks!! said:
Imam na jednom skuteru Leovince RR auspuh i s njim su došli crveni federi kvačila. To je funkcioniralo sve kako spada i sada je doslo vrijeme za zamjenu. Gledao sam malo po trgovinama ali nisam nigdje nasao te crvene federe bass od Leovincea za kupiti pa me interasira posto ima od Malossija koje boje bi bili isti kao i ovi od Leovincea.
Hvala.

Ako se radi o Piaggio 50tki sa serijskim kuplungom, onda stavi zute malossi ili zute Polini (moraju bit za serijski piaggio kuplung ako imas takav).
Ako si tezak 60tak kg (a mislim da sam negdje procitao da nisi  :mrgreen: ), onda mozda i zeleni Malossi koji su meksi od zutih budu dobri


btw, zasto treba mijenjat federe? Ako su ispravno montirani i radili dobro i nisi ih skidajuci i stavljajuci rastego, nebi smjeli popustit ni nakon par godina.
Ako to mislis zato jer su okretaji kad skut krece pali, to nije nuzno samo do federa kuplunga. Moze bit i do potrosenog/rastegnutog remena jer onda imas dulji prijenosni omjer i feeling ko da u autu kreces iz 2. brzine
 
alfa drzi se zekana tačke prepusti drugima  :mrgreen:

crveni od LV su pretvrdi i brzo poderu kvačilo, osobno kod kod mene nakon 5tkm lamela na kvačilu više nije bilo  :021:

il uzet malossi (ili bgm) za serijsko kvačilo u kojem dolaze crni, bijeli i zuti i stavit bijele, cak bi i s crnima radilo koji su nešto tvrđi od serijskih

http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1264&category_id=1&keyword=federi+kva%C4%8Dila+malossi&option=com_virtuemart&Itemid=142

bgm kopija malossijevih
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1268&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=142

imas i MF sve je to isiti k. 3 razlicite tvrdoce samo jeftiniji
http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3290&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=142

 
igor.sb said:
alfa drzi se zekana tačke prepusti drugima  :mrgreen:

Imas pravo, pobrko sam ovo sa zelenima (koji su za Deltu).

Dakle, bijeli su korak ispod zutih, samo ak se ne varam, postavljac teme je 100+kg i zuti bi mu legli samo tako.
Crni mu nebi dobro radili - ima covjek LV RR na skutu. Ja imao ZX (isti vrag) i zuti bili OK (ja 90kg)
 
imam Gileru Typhoon XR 2001. godina i trebam napravit servis ...sad skuter ima 17360 km... koje rolice staviti? variomat je serijski, a i kvačilo također...
Ja sam 90 kg, a sin koji ganja skuter ima 75 kg...
 
usput, Gilerica je za prodaju....ako nekoga zanima... :mrgreen:
 
Uzeo žute (iskopao u kutiji u garaži nove) pa cu to piknuti na skuterica  :mrgreen:
Hvala na pomoci (y)

(i da..114)  :mrgreen: