LINKOVI NA RAZNO RAZNE VIJESTI IZ BESVIJESTI

Kada naraste plaća onda raste i krajnja cijena, m2 stana, m2 pločica, automehaničar, vodoinstalater ..., a to je ono kaj baš ne priželjkujemo. Za napraviti nekakav balans treba biti umjetnik, mada podržavam zanatlije, nek deru ljude ak' nisu sami u stanju složiti nekakav ormar, oprati auto, zamijeniti WC školjku, očistiti filter veš mašine.... Žal mi je samo starčadi koja nema love niti snage.

Lolo
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Ima tu puno i previše današnjih tehnoloških rješenja gdje tvoja filozofija sam-svoj-majstora pada u vodu, a i da si vješt u tome, ti si daleko od toga da tvoriš nekakav prosjek.

Onda je tu i puno drugih razloga - trebam, hoću, mogu - novo, garancije, količina potrebnog, mogućnosti priuštiti si, uzimanje na firmu itd itd...

Nek deru ljude ako nisu u stanju - što?? Položiti pločice, obzidati peć ili kadu, položiti kamene ploče na terasu, položiti parket, složiti si polugeneralku na autu, provesti vodo-plino-elektroinstalaciju po stanu ili kući, zamijenitk ventil u podrumu na vertikali? Mislim da je tu važnija kvaliteta, sigurnost i garancija nekakvog posla, a i nije na odmet ipak i činjenica da ti ljudi isto trebaju imati posla i raditi, lova se treba vrtiti u tom financijskom sustavu države...
 
  • Like
Reactions: zvjerko rider
Sve stoji, odradim kaj znam i mogu, a znam dosta, neki ne mogu, neki ne žele ili im je to ispod časti, ti neka plate. Dao sam konkretne primjere za koje su ljudi zvali nekoga tko ''zna''. ''Popravak'' veš mašine je trajao bukvalno 30 sekundi (pritegnuo filter), popravak potopne pumpe 3min. jer mi je toliko trebalo da odvijem 3 pleh vijka i izvadim komadić slaka (vrsta korova) koji je odrvenio od zadnjeg korištenja i blokirao peraje ..., a takvih primjera imam koliko hoćeš. Vodu znam složiti, struju isto, plin ne smijem, a generalke ili polugeneralke ne delam, nemam znanja niti potrebe.

Lolo
 
  • Like
Reactions: DuroDu
Dakle pusem cijene za ono sto radim, a drugi ne znaju da ih farbam, ali nebi platio majstore koji rade stanove, vjerujem da ti je i tehnicki i osiguranje "puno" vjv i hrana i gorivo... Ugl sve di vadis novce ti je puno a kad uzimas to je fer...ili te krivo kuzim?
 
Sve stoji, odradim kaj znam i mogu, a znam dosta, neki ne mogu, neki ne žele ili im je to ispod časti, ti neka plate.

Iskreno, za kvalitetan posao njih 99% ne zna ništa od toga, kao ni mnogi koji se uvjeravaju da znaju. I to nije sramota, glupo je izjednačavati se sa profesionalcem.

Dao sam konkretne primjere za koje su ljudi zvali nekoga tko ''zna''. ''Popravak'' veš mašine je trajao bukvalno 30 sekundi (pritegnuo filter), popravak potopne pumpe 3min. jer mi je toliko trebalo da odvijem 3 pleh vijka i izvadim komadić slaka (vrsta korova) koji je odrvenio od zadnjeg korištenja i blokirao peraje ..., a takvih primjera imam koliko hoćeš. Vodu znam složiti, struju isto, plin ne smijem, a generalke ili polugeneralke ne delam, nemam znanja niti potrebe.

Ma sve pet, samo ti nisi primjer ničega u generalnoj populaciji.
 
Hoćeš reći da je Lolo kurac od ovce :unsure: :mrgreen:
 
Naravno da nisam, ja sam generacija u izumiranju.

2Aniticitizen419: lijepljenje naljepnice o tehničkoj ispravnosti vozila služi čemu i koliko košta, poslovi koji prethode regi koštaju koliko, nema dugo to sam rješavao u pošti i MUPu za 15 kn (10 biljega i 5poštarine) danas platim skoro 20€ na tehničkom jer nema druge opcije. Pukne mi neki dan prekidač kabine i odem u servis u kojem ga nemaju i nemaju pojma kada bu došao (valjda zbog rata u Ukrajini) ali cijena poznata od 24,90€. Ok,nemaju odo u Tokić dam šifru i dobijem OEM Renault za 9,5€. Naravno trebao sam sa istim otići u onaj ovlašteni servis i platiti ugradnju, skidanje i postavljanje po normativnu vjerojatno pola sata. Ja govorim o jednostavnim poslovima koje bi mogao odraditi svatko sa malo pameti, polugeneralke ili izrada stanova to nisu, mijenjanje ulja,žarulja ili pogledati ili pofarbati zid je.Nije da ne mogu platiti, stvar je principa jer znam dosta majstora koji lupaju takve cijene iz razloga da ih odbiju kupca zbog preopterečenosti poslom, a ekipa svejedno pristaje.

PS
Mnogi nisu kvalicifirani za posao, a ljudi ih svejedno zovu majstori, mnogi su takvi fušeri da bih čovjek tukel toljagom, a ne platil to kaj su napravili. Problem kupca je kaj on kurca ne kuži, a takvih je sve više.


Lolo
 
  • Like
Reactions: DuroDu and Village
Apsolutno potpisujem, veliko je bogatstvo ako si išta od svega toga znaš napraviti sam, a takovih kao ti je sve manje i manje, iako ih nikada i nije bilo puno... svi pušimo kompletnu destrukciju društva u svim segmentima, od obrazovanja, stavova, politike, zakona, tradicija, kulture, vjere i svega ostaloga po čemu je sve normalno out, a novonormalno je sve debilno i destruktivno u ime nekakvih i nečijih izmišljenih sloboda. Agende nas idiotiziraju sa svojim interesima zapakiranima u celofane ljudskih prava, pravičnosti, demokracije i sličnih izmišljotina koje ne funkcioniraju u praksi, dapače puno više pokazuju svoje slabosti nego prednosti. Tako nas uče i na nove cijene i nove skupoće, baš jučer pričam sa ženom da kada odemo na gablec u restoran i tamo dva tanjura menija tipa menza koštaju cca 6-7 eura, sjetim se da smo pred koju godinu isti taj tanjur čušpajza plaćali po 20-ak kuna... činjenica da je to sada cca 200-250% skuplje očito nikoga ne interesira, jedna cijena vuče drugu i tako se ta gruda poskupljenja kotrlja niz brijeg i raste skoro svakodnevno...

Krugovi ljudi koji koriste usluge svih tih servisa spominjanih u tekstu je vrlo širok, i svatko je od nas više-manje u nekoliko njih, jer ili si možemo priuštiti, ili moramo jer ne možemo, ne znamo ili nam se i samo neda, ili nam se ne isplati imati nekoga svog u firmi za takove poslove, uglavnom razloga je puno, i kako je ipak većina onih koji tu ne mogu birati, nije u redu da majstori deru, no deru iz nekih drugih razloga - onih iz prvog pasusa, onih koji govore o destrukciji društva, školstva, vrijednosti koje ta današnja djeca imaju kroz školstvo i općenito promoviranje društvenih "vrijednosti"... na cijeni su bitange koje prodaju maglu i zvuče jako fora i cool, pošten posao i zaradu svojim radom učenjem i trudom nitko ne spominje i ne promovira, a oni koji su to skužili su u debelom brojčanom deficitu i to je razlog da deru...
 
a takovih kao ti je sve manje i manje, iako ih nikada i nije bilo puno...
Ne bih se složio. Evo samo na primjeru motora. Mi smo svi koji smo imali motore u naše vrijeme nešto radili na njima. Netko više, netko manje, ali svi su nešto šarafili. I tako je ostalo do dan danas.
Danas klinci vode skutere u servis za promjenit žaruljicu u štop lampi. Vidio na svoje oči više puta kod frenda u servisu.
Ovaj mu okrpi 10 Eura za odvit dva pleh šarafa i zamjenit žaruljicu od 50 centi i svi sretni.
 
Evo npr ja muku mucim da mi netko demontira plinski bojler,odlucio se prebaciti na struju..cak dajem ispravan bojler (vaillant turbotec pro) da si ga uzme tko ga demontira i normalno platim uslugu i dolazak sve po dogovoru...nitko ne zeli,ali ako treba servis to moze...jesam ja lud ili koji k 🤣...na kraju cu sam to pocupat i stavit elektricni
 
  • Like
  • Haha
Reactions: Village and Paf
Ja sam svoj plinski bojler dao ciganima. Neće nitko ni zabadava (osim cigana)
 
Evo npr ja muku mucim da mi netko demontira plinski bojler,odlucio se prebaciti na struju..cak dajem ispravan bojler (vaillant turbotec pro) da si ga uzme tko ga demontira i normalno platim uslugu i dolazak sve po dogovoru...nitko ne zeli,ali ako treba servis to moze...jesam ja lud ili koji k 🤣...na kraju cu sam to pocupat i stavit elektricni
Mahni Cigicima kad prolaze...sve ce oni demontirat...
 
  • Haha
Reactions: Octane
Misliš, sa onima ispod 18? Vjerojatno je, eto neke tete učiteljice završavaju u toj glupoj Americi po zatvorima jer su izjebale nekog mladunca od 16 godina, nije se žalila ni ona ni on, ali netko je... no ako imaš Bidenov imunitet, možeš sve...
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi