Šljemovi

DriftMaster

Member
Klasika. Još jedna tema koja je milju puta prožvakana. No ajd... . Pošto sam neki dan pljuno lovu za jaknu, malo sam presušio s lovom.
Malo sam razgledao onu Nitro N1000-V, pa sad kaj znate o njoj? Jel čemu i dali se isplati uzet?
Imao sam namjeru uzeti Suomy Spec 1R Ruben Xaus Blue Replica no kratak sam s lovom. Pitao sam koliko košta ta kaciga... . 3699kn
I sad. Dali mi je bolje strpit se malo pa uzet Suomy, ili da sad uzmem neku do 2000kn?
 
ak si kratak s lovom pogledaj malo HJC, imaju jako dobre kacige po 2000 i 2500 kn.
 
DriftMaster said:
Klasika. Još jedna tema koja je milju puta prožvakana. No ajd... . Pošto sam neki dan pljuno lovu za jaknu, malo sam presušio s lovom.
Malo sam razgledao onu Nitro N1000-V, pa sad kaj znate o njoj? Jel čemu i dali se isplati uzet?
Imao sam namjeru uzeti Suomy Spec 1R Ruben Xaus Blue Replica no kratak sam s lovom. Pitao sam koliko košta ta kaciga... . 3699kn
I sad. Dali mi je bolje strpit se malo pa uzet Suomy, ili da sad uzmem neku do 2000kn?

Pošalji PP mugenu on ti bu potanko sve objasnil o Nitru, on je zastupnik za RH
 
http://www.novema-nova.hr/galerija/thumbnails.php?album=49
jako dobra kaciga za malo manje od 2400kn. po mom misljenju i ljepse i bolje od nitro kaciga
 
po pitanju ljepote,to je definitivno stvar ukusa,po meni a sad koja je bolja treba svakako probati i jednu i drugu da bi se moglo tako komentirati 8)
 
Onda... . ima da je neko probao Suomy Spec 1R, HJC i Nitro N1000-V da može odlučiti koja je bolje? Ja sam probao Suomy Spec 1R i mogu reći da je predobra.
No mislim da ću za sada ipak uzet Nitro... . a kad dođe neki R budem nešto drugo. Premda mi N1000-V plava prekrasna. :wink:
 
zašto vi dajete tolke pare za kacige? ne treba šrot kupit, ali...kao što sam napisao u nekom "kaciga" topicu, ja nosim Nolan N81 koja je koštala 1.169 kn, a super je. Sumnjam da je ona od 4500kn puno bolja od one po 2500kn. A nadam se da znate da se grafika jebeno plaća. Recimo ista kaciga bez i s grafikom može imati razliku i 1000kn u cijeni...
 
Ako ti je to sminke i marke, onda izrigaj lovu. Ako hoces dobru kacigu gledaj (s obzirom da je probnu voznju tesko dobit):

1. Da ti pase na glavu. Navuci ju u ducanu i ostani tamo dva sata s kacigom na glavi.

2. Vizir da se ne magli i da dobro prianja uz kacigu (da ti ne puse kroz vizir)

3. Da nema puno rupa, ventila i slicnih bureka za ventilaciju koji nicemu ne sluze osim za ukras i povecavanje buke.

4. Aerodinamiku, da ti kaciga ne odsarafi glavu kad pogledas preko lijevog ramena pri >130kmh. Ovo neide bez probne voznje, ali onda procitaj neki test.

Sto se sigurnosti tice, kacige nisu napredovale od 80-tih godina proslog stoljeca. Jos uvijek je najbolji materijal fiberglas (ili nesto slicno) za vanjski i stiropor za unutarnji dio. :paper:
 
GussRadWixer said:
Ako ti je to sminke i marke, onda izrigaj lovu. Ako hoces dobru kacigu gledaj (s obzirom da je probnu voznju tesko dobit):

1. Da ti pase na glavu. Navuci ju u ducanu i ostani tamo dva sata s kacigom na glavi.

2. Vizir da se ne magli i da dobro prianja uz kacigu (da ti ne puse kroz vizir)

3. Da nema puno rupa, ventila i slicnih bureka za ventilaciju koji nicemu ne sluze osim za ukras i povecavanje buke.

4. Aerodinamiku, da ti kaciga ne odsarafi glavu kad pogledas preko lijevog ramena pri >130kmh. Ovo neide bez probne voznje, ali onda procitaj neki test.

Sto se sigurnosti tice, kacige nisu napredovale od 80-tih godina proslog stoljeca. Jos uvijek je najbolji materijal fiberglas (ili nesto slicno) za vanjski i stiropor za unutarnji dio. :paper:

znam da je tema šljemovi ali nisam mislio baš to tako doslovno i ako me memorija dobro služi to je bilo 40-ih...ali do sada su se ipak neke stvari promijenile..vjeruj.. 8) 8) 8)
 
Vec smo toliko puta pisali o kacigama da mi je to strasno !

Kad kupujes kacigu, prvo gledaj zasto je kupujes, onda vidi koliko imas novaca. u ces vec suziti izbor. Onda kad jos eliminiras one koje ti se ne svidjaju, ostaje ti samo da ih probas i da odlucis koja ti najbolje lezi na glavi.
Naravno treba paziti na komfor i kvalitetu materijala. Na vizir je tesko paziti jer kacige kojima se vizir ne magli, one su u visokoj klasi i u glavnom kostaju preko 2500 Kn. Sve ostalo su bajke. No postoje odlicne antifog tekucine i one antifog folije.

Tesko da netko moze tvrditi da se vizir na toj i toj kacigi nikako ne magli. To je sigurno. Ima kaciga koje imaju smanjeno magljenje i ciji su viziri od specijalnih materijala, ali kad je vani hladnije, a pritom je vlaga u zraku. Bas me zanima koja to kaciga se nece magliti.

Osobno sam vozio stvarno puno kaciga. Moj izbor je uvijek Shark no Shark ne pristaje svima na glavu. Poneki modeli imaju cudan kalup.
Sto se tice Nitra, gle, kacigu u tom cjenovnom rangu sa takvom aerodinamikom nisam jos vozio.
Suomy je odlicna kaciga no ako hoces da ti se vizir ne magli, tada stavi na Spec1 vizir od Extreem modela.
Arai i Shoei su preskupe kacige za ova vremena. To sta za tu cijenu u danasnje vrijeme mozes dobiti, to pokopava ta dva proizvodjaca. Cak sam nacuo da Shepic odustaje od uvoza Shoei-a i da se prebacuje na Shuberta. Razlog je naravno cijena.
 
Kada je vani hladno kao danas nema tog vizira koji se neće zamagliti ili orositi,sve je to reklama i ja sam u to vjerovao pa sam promijenio nekoliko skupih kaciga,a opet isto.Shoei je kaciga koja paše većini glava,ali je stvarno preskupa.Probaj naći neku koja ti odgovara na glavi i u džepu.
 
Za sada je odluka pala... . kao što sam već rekao, na N1000-V niti sam pri lovi da bih uzeo nešto visokoh cijena poput Schuberth S1 Carbon i kaj ja znam SHOEI Ukawa 2 TC-1.

Hvala na savjetima.
 
džabe ti pričat, ja neam pojma u ovom cijelom topicu ni jednu kacigu ni koje je ni kako izgleda... :mrgreen:

sviđa mi se po dizajnu ona od shoei-a zelena Voltage mislim da je XR-1000 ako se ne varam, ali je skupa - 3600kn
 
XR 900 je stariji model al imam priliku to uzet za finu cijenu pa ak neko ima nek da kakav hint
 
tomee said:
XR 900 je stariji model al imam priliku to uzet za finu cijenu pa ak neko ima nek da kakav hint

Koja je to fina cijena? Ja sam ju prije godinu dana platio cca 2700 kn...
Zadovoljan sam s njom...odlicno mi pase na glavu, vizir mi se lagano maglio (u jutarnje i vecernje sate) dok nisam metnuo onu masku za nos...zasad uglavnom nemam nekih primjedbi na nju, ako je stvarno neka fina cijena, onda ju preporucam...
 
Jai mam spec1R neil hodgson-prejbna kaciga. Vizir se na njima ne magli jer imaju antifog, magli se na gunwind modelima.
Bucna je na velikim briznama al to je cijena dobre ventilacije.
Nitro su ok kacige al mi unutrasnjost nije tak udobna ko na suomy.
 
Grawe said:
Jai mam spec1R neil hodgson-prejbna kaciga. Vizir se na njima ne magli jer imaju antifog, magli se na gunwind modelima.
Bucna je na velikim briznama al to je cijena dobre ventilacije.
Nitro su ok kacige al mi unutrasnjost nije tak udobna ko na suomy.

Probao Suomy Spec 1R Andrew Pitt Replica... . SUUUUPER. :cool: Samo mi džep trenutno nije toliko dubok. Ima kakav popust na suomy?
 
mislim da je danas svaka kaciga u cijenovnom rangu preko 1000 i kusur kuna adekvatna zaštita.