Lokalna Zg XT subota

Okica

New member
Dogovor sa Betty Boop rezultirao je vožnjicom od cca 4h za cca 150km.
Lokalno, oko Zg, dotaknusmo Ka  :mrgreen: i natrag za Zg.
Kako je Betty pisala na adventurer.hr, prenosim njen izvještaj našeg druženja.
Tek da se zna da su se cure dobro zabavljale!
I vozile!
I uživale!  :D
 
U vožnji je sudjelovao jedan xt125x i jedan xt350.

Betty Boop said:
12.09.2009. Subota

Sve je počelo jutarnjim buđenjem i pogledom kroz prozor  :sunny: :sunny: :sunny: odjurila sam na net pogledati prognozu i shvatila da će dan biti predivan.
Jedan poziv upućen prijateljici (Okica http://forum.adventurer.hr/index.php?topic=4542.0) i odluka da ne idem na registraciju dovela nas točno u 11h pred Avenue mall,
no umjesto shopinga i novih cipela mi smo se uputile u avanturu...



Krenule smo prema Velikoj Gorici, natankale usput na benzinskoj "Novak" i skrenule na most pa prema meni totalno nepoznatom kraju (kud smo točno išle objasniti će vam Okica  :glasses9:)

Obzirom na moj mali broj kilometara u kotačima, Okica je cijelo vrijeme budno pazila na mene...


Jedna od prvih uočenih tabli je ova "Donji Dragonožec"



Red ceste, red makadama ... ugodno i lagano... uz par stanki i ugodno čavrljanje...



Pa kroz kupine i trnje do malog slatkog jezerca...



He he .. ja sam natpis na mojoj majici shvatila ozbiljno...

Prošli smo kroz mnoga lijepa mjesta, zelenilo, šume, vinograde... vožnja je bila ugodan tako da nam se nije radilo previše pauzi...
Eto par slikica zelenila...



Jedno od mjesta za odmor bilo je stajanje kod Drvene kapele Duha svetoga...



Još jedno mjesto čije smo ime zapamtile  :glasses9: Jamnica Pisarovinska


I još jedna lijepa crkva na brijegu na našem putu...



I opet malo šodra, moje premišljanje da li da idem dalje ili ne, te kako se pali motor bez anlasera... svaka čast curo  :applause:



Doma smo se vraćale po staroj Karlovačkoj i zadnje stajanje prije doma bilo je na benzinskoj prije Klinča sela, gdje smo popile kavicu i ja sam prvi i jedini put piškila, a Okica ni tad (toliko o tome da žene moraju često)  :icon_biggrin:



Oko 16:30 vratile smo se doma, a Filip nas je dočekao sa ručkom i vinom, hvala dragi  :applause:



Napravile smo oko 120 km, vozile smo se oko 4 sata i bilo je ugodno i lijepo. Pošto sam ja još uvijek mladi vozač  :binkybaby: bez iskustva
teško da sam mogla zapamtiti sva mjesta kroz koja smo prolazili, tako da će ovaj putopis morati završit Okica sa opisom puta...
 
I još malo...

okica said:
Sve je zapravo počelo malo ranije, cca srijeda prošli tjedan, kad smo se našle na kavi.
Dogovorile se i .... u petak sam malo 'podviknula'  :angel9: na Betty kako muljavo vrijeme i _moguća_ kiša nisu razlog da se odustane od vožnje.
Nakon jutarnjeg rastezanja krenusmo po savršenom vremenu prema V. gorici pa ćemo laganini Hrašće, Čiće i tako to...
Izgubljivale smo se po Buzinu gdje se vježbalo polukružno okretanje  :icon_biggrin: zbog uputa tipa 'morate skrenuti kod pumpe desno' nakon koje smo završile na parkiralištu.

Po lokalnim cesticama simo-tamo, Dragonožec donji i gornji,  malo u Havidiće, tek da se vidi, Vukomerić, Lučelnica, Pisarovina, Donja kupčina, do Orlovca u Karlovcu pa za Zg. Dosta je bilo tih 'tek da se vidi' skretanja...  :icon_biggrin:

Zabavljale smo traktoriste: 'Ide li to vama cure?!?' Ide, ide, naravno! Mahala nam djeca i starci, mahale i mi njima :hello:

Slike su većinom s mobitela, jer naravno da sam ponijela fotoaparat i napunila baterije .... i iste ostavila doma!  :icon_biggrin:
Zanimljivo mi je bilo što smo na tim cesticama srele svega 1 motoristu.

Kako ni jedna od nas nema e-navigaciju, tako ću kartu priložiti kasnije.
Prošle smo više od 120km, ali to su nebitni detalji.
Vožnja je bila gušt i druženje, tako da 4h za te km nisu za mjerenje.
Stajalo se svako malo radi slikanja, radi sendviča, radi čokolade, radi dogovaranja hoćemo sad lijevo ili desno jer rutu nismo definirale. Vozile smo se i uživale!
I opet ćemo, makar na sat - dva!
 
U cijeloj priči nisam se još zahvalila Filipu na ručku kojim nas je dočekao!
Sve je bilo jako fino, ali palačinke su bile fantastične!
 
Par fotki:
 
1. Nigdje tebe na fotkama  :mrgreen:

2. Ona majica, DIRT, GRAVEL, MUD i Adventurer forum nekako ne idu
    zajedno  :mrgreen:
 
AnteK said:
1. Nigdje tebe na fotkama  :mrgreen:

2. Ona majica, DIRT, GRAVEL, MUD i Adventurer forum nekako ne idu
    zajedno  :mrgreen:

1. Tako i treba!  :mrgreen:

2. Ne bih se štela petljati v to :mrgreen:
Ali prošle smo kroz kupine, preskakale kanale, penjale se po nasipima.... pješice  :mrgreen:
 
AnteK said:
1. Nigdje tebe na fotkama  :mrgreen:

2. Ona majica, DIRT, GRAVEL, MUD i Adventurer forum nekako ne idu
    zajedno  :mrgreen:

1. drugi put ja nosim fotić i slikam više Okicu :mrgreen:
2.  :shock:

@Okica hvala ti na lijepoj vožnji!
 
Okica said:
1. Tako i treba!  :mrgreen:

2. Ne bih se štela petljati v to :mrgreen:
Ali prošle smo kroz kupine, preskakale kanale, penjale se po nasipima.... pješice  :mrgreen:

Ajd, svrati ponekaaaad...................  :mrgreen:

Mislim, kad ovdje nema muškaraca za vožnju, i žene su dobrodošle  :mrgreen:
Damalapatka.  :mrgreen:
 
AnteK said:
Ajd, svrati ponekaaaad...................  :mrgreen:

Mislim, kad ovdje nema muškaraca za vožnju, i žene su dobrodošle  :mrgreen:
Damalapatka.  :mrgreen:

Eeeeeeeeeeeeee, smijeh!
:rofl:  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ali svratiti ću!
 
Baš mi drago da je XT-ejka, nakon kasapljenja od strane lopova, ponovno među putopisnim motorim  (y)
 
svakak said:
Baš mi drago da je XT-ejka, nakon kasapljenja od strane lopova, ponovno među putopisnim motorim  (y)

Ahem, da, nisam se to uspjela ni pohvaliti jer je bilo ludilo od vremena, posla, godišnjeg, svega.

Mali XT vraćen je u redovnu upotrebu otprilike tjedan dana nakon što je pronađen.
Od tada sam napravila preko soma km, čak možda i 2.
Pa fakat! Mora sad na promjenu ulja kako bi mu crevca dobro radila!
Pazim ja na njega pa i on mene dobro služi  :)
 
(y)  Da da bravo curicama u akciji............  (y)

AnteK said:
2. Ona majica, DIRT, GRAVEL, MUD i Adventurer forum nekako ne idu
    zajedno  :mrgreen:

(y)  Nemoj tako Ante.....uvrijedit ćeš neke....he he he.... :LOL:
 
Bravo cure. ::Vrlo lijepo putovanje. :D Moji putevi su se jučer križali s vašima.Možda smo se sreli negdje na staroj karlovačkoj.
 
romar said:
Bravo cure. ::Vrlo lijepo putovanje. :D Moji putevi su se jučer križali s vašima.Možda smo se sreli negdje na staroj karlovačkoj.

Fala, fala!  :)
Na staroj karlovačkoj bilo je nešto motora, ali ne zapazih ni jednu tenerku.
A možda smo si mahnuli putem.
Ili si nas pretekao kako smo se brzo vozile pa ....  :LOL:
 
AnteK said:
2. Ona majica, DIRT, GRAVEL, MUD i Adventurer forum nekako ne idu
    zajedno  :mrgreen:


:LOL: :hehehe: :mrgreen:

Al mislim da Betty ipak zaslužno nosi majicu s takvim natpisom,
baš im je fora vožnjica, vidi se da su uživale,... to je lijepo,...
Bravo cure!!    (y) :rock:

 
Okica said:
I još malo...
Betty: vožnja je bila ugodan tako da nam se nije radilo previše pauzi...
Okica: Stajalo se svako malo radi slikanja, radi sendviča, radi čokolade, radi dogovaranja...

A da ...ono... uskladite priče?
:mrgreen:

inače  (y)
 
clox said:
A da ...ono... uskladite priče?
:mrgreen:

inače  (y)

he he u pravu si zvuči smiješno, no ubiti ti je to zbog različitog pogleda na sve:

JA sam friški vozač i meni je bilo puno vožnje, a malo stajanja, sve mi je bilo brzo i svemirski ... a kad smo i stale često nisam silazila s motora jer mi se kao nije dalo ( a istina je da nisam mogla podići nogu od umora)  :bebica:

Okica pak ima puunoo više iskustva od mene i njoj je vožnjica bila lagana, spora i sa puno stajanja, ako razumiješ  :mrgreen: ja sam vrlo sretna kaj se ima živce voziti s menom, a pogotovo kaj me uči na off road koji mene oduvijek privlači  (y)