Loš rad motora nakon punjenja akumulatora, 1200gs

Sine BMW

Member
Dakle, baterija se totalno ispraznila, skinuo sam je, napunio i vratio. Motor upalioiz prve, ali radi neravnomjerno. Što bi mogao biti problem? Hvala!
 
prvo pitanje zasto se baterija ispraznila :misli:, a nabanalnije je da nisi dobro stego kleme..a moze bit 1000 stvari..krenes od najlakse prema tezem..pozeljno je imat u blizini nekoga ko se razumije u struju i ima bilo kakav instrument za elektriku uz sebe..bez tog nista i najbolji majstor ce bit samo baba gatara
 
gastajbarter said:
prvo pitanje zasto se baterija ispraznila :misli:, a nabanalnije je da nisi dobro stego kleme..a moze bit 1000 stvari..krenes od najlakse prema tezem..pozeljno je imat u blizini nekoga ko se razumije u struju i ima bilo kakav instrument za elektriku uz sebe..bez tog nista i najbolji majstor ce bit samo baba gatara
Ispraznila se mojom greškom, ostao ključ u bravi s upaljenim kontaktom. Kleme dobro stegnute.
 
Sine BMW said:
Ispraznila se mojom greškom, ostao ključ u bravi s upaljenim kontaktom. Kleme dobro stegnute.

..a, jesu li oksidirale? :misli:
 
Isti sam "problem" imao na autu, nakon restarta (otpajanjem kleme) ECU se prilikom ponovnog pokretanja malo "zabio", pa je pogrešne parametre davao za rad motora...

Probaj ga ponovo restartati (otpajanjem kleme) ili ako ne upali, netko će ga morati ručno podesiti :)
 
Evo šta kaže u manualu

Connect the lead to battery +ve (positive) terminal (6) and install jump-start adapter (7).
Install protective cap (8).
Connect the lead to battery -ve (negative) terminal (3) and install screw (1) with washer (2).
Make sure that the connecting cables are routed correctly.

Switch on the ignition. (DO NOT START THE MOTORCYCLE)
Without starting the engine, fully open the throttle once or twice slowly so that the control unit of the BMW engine management system can register the throttle-valve positions.
Switch off the ignition.

Nakon spajanja akumulatora, treba dati kontakt, 2 puta odvrnuti gas do kraja i nazad, ugasit kontakt i tek onda paliti...
 
Samo mu daj vremena pa ce se sam dovesti u red.