Louis ili Polo

bakreni

New member
Zna li netko kada ćemo mi u Hrvatskoj dobiti barem jednu poštenu prodavaonu moto opreme,a ne onaj standard kao do sada;možemo vam naručiti?! :cry:
 
Mislim da to neće biti tako skoro jer je još uvijek neisplativo trgovcima držati pun dućan robe. Zarobljeni novac!
Ipak smo mi još uvijek premalo tržište za tako nešto (moje mišljenje).
 
mislim da je veći problem carina jer se mora platit pri uvozu svake robe
a mogučnost otvaranja jednog od tih šopova je moguča tek kad uđemo u EU jer je tada mogučnost povrata robe svedena na cijenu prevoza a to i nije takva stavka
pa stoga...strpljenja
 
moje mišljenje: onda kada poraste kupovna moć tj. ako poraste.

trenutno je situacija takva da se ljudi zavaljaju do grla u kredite da kupe novi (ozbiljan) motor, a kupuju djelomičnu opremu (ako i kupe) koja je u rangu za scoot.

isto tako je i sa "ozbiljnim" serviserima i pratećim stvarima.
 
Svi se vi u pravu,jedino što broj motorista raste iz dana u dan i nismo tako zanemarivi za jednu dobru radnju.A i svakom iz Hrvatske nije Grac na 150 kilometara. 8)
 
Stvar je u tome da ako hoćeš biti ovlašteni prodavač Louisa,moraš ima nekih 20-30 000 ojra za polog.Nešto sam tako načuo.
A svi oni kojima je stalo do takvog posla,nemaju tu lovu.
Eventualno će se pojaviti neko ko ima tu lovu i krasti nas na ogromnim maržama!
 
carinjenje robe je problem
kad nje nebude cijena u tom "našem"dučanu bila bu ista ko vani
al velim strpljenja
i kaj je to na kraju 30000 eura -jedan posrani pasat :?
 
to je siguran posao 8)

vratio bi nekoliko pasata tik-tak

toliko je i drugih mogucnosti..


joj uf joj ..jedva cekam nesto..
 
A kaj ce vam ducan s opremom, kad ju ionak ne nosite? :twisted:
 
Ne volim Passate!Ma ne volim ni VW!
BLJAK!
:evil:
 
GussRadWixer said:
A kaj ce vam ducan s opremom, kad ju ionak ne nosite? :twisted:

rus prodaje cipele .
kad je dosao u afriku i vidio silnu raju onako bosonogu, je rekao "pa ondje nista necu prodati, tu nitko ne nosi cipele"

amer prodaje cipele.
kad je dosao u afriku i vidio silnu raju onako bosonogu, je rekao "tu nitko ne nosi cipele, ima da sve prodam"


:|
 
tomee said:
carinjenje robe je problem
kad nje nebude cijena u tom "našem"dučanu bila bu ista ko vani
al velim strpljenja
i kaj je to na kraju 30000 eura -jedan posrani pasat :?

Ja ipak to ne kuzim jer nisam trgovac, ali kao kupac vidim totalne suprotnosti na nasem trzistu. Kod nas postoje trgovine koje ti nude opremu po istoj cijeni kao i npr. u Njemackoj - Held - i sa druge strane trgovine koje robu nude po znatno visoj cijeni - Louis -.

Netko tko zna cijelu pricu trebao bi malo to pojasniti, pa da i onda dobijemo podjelu na motoristicke trgovine koje su bikers friendly i trgovine koje nisu za bikere. Na kraju krajeva, pa zar to nismo vec ucinili na ovom forumu sa dealerima i servizerima za Kawe.