Luna Vision 2 - akumulator

Status
Not open for further replies.

paklenko

New member
Poz. Danas sam postao vlasnik Lune Vision 2, 2008. godina je.
Sljedeca stvar me muci: danas sam stavio novi akumulator, sacekao sat-dva, medjutim opet ne hvata struju iz njega koliko mogu zakljucit.
Ne rade svjetla, ne mogu palit na anlaser, ne rade zmigavci.
Kazaljka goriva takodjer ne radi, dali je za nju potreban akumulator ili?

2. - Cep od rezervara za gorivo je puknut, znaci mos ga rukom izvadit cijelog bez kljuca..jel se to da zamjenit/popravit, koliko kosta
3. - Sjedalo isto tako mozes dignut bez kljuca, znaci pukla je ona bravica ja msm, koliko kosta popravak toga sta se treba sve mjenjat i kako

Do cega moze bit?
 
Hm... razvaljena brava rezervara, razvaljena brava sica... sad još reci da i za kontakt bravu ne triba ključ, i polako ćemo doć do odgovora.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Hm... razvaljena brava rezervara, razvaljena brava sica... sad još reci da i za kontakt bravu ne triba ključ, i polako ćemo doć do odgovora.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Moze neki konkretan odgovor umjesto zafrkancije? :p
 
paklenko said:
Moze neki konkretan odgovor umjesto zafrkancije? :p
           
Kako si sve napisao tako su ti i odgovorili. :misli:           
Provaj nač osigurač koji je tu negdi blizu baterije.Stavi drugi i morali bi radit žmigavci ,truba i štop svitlo .Ostalo radi kad je upljen motor.
 
Aj dobro... krenimo redom...
To šta si čeka dva sata da se baterija navikne na novu radnu sredinu nisi triba.
Ako je formirana, tribala je odma kresnit.
Uzmi unimer i izmiri napon na njoj.
Nakon toga promini pregoreni osigurač (ili više njih).

I vidi ima li struje na kontakt bravi.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
barba said:
           
Kako si sve napisao tako su ti i odgovorili. :misli:           
Provaj nač osigurač koji je tu negdi blizu baterije.Stavi drugi i morali bi radit žmigavci ,truba i štop svitlo .Ostalo radi kad je upljen motor.

Koliko sam vidio osigurac je u redu, ona zica unutra je citava..jel isto postoji mogucnost da je pregorio?
I za kazaljku goriva, to radi direkt sa motorom ili mora isto na akumulator, jer mi i to ne radi?

A cim dam kontakt upali se lampica za ulje..

i evo jedna slika koju sam nabrzaka uhvatio veceras
http://gyazo.com/87caa053f42164a489899d38278c167b.png
 
Sad sam ga malo pregledao unutra. Sto se tice akumulatora, baterija i osiguraca - to je sve ok.
Spojio sam bio i bez osiguraca opet nece, ne reagira..a struje tu ima, ispitivao sam.
Problem je u tome sto mi se negdje desava prekid struje, no ne znam gdje..

1. cak mislim da mi je i brava mozda neispravna..a i uopce ne mogu zakljucat volan, ne reagira na to..
2. opet sam skeptican i oko tog jer recimo truba nema veze sa bravom a opet ne radi..tu bi trebao bit prekinut neki kabel od struje?
3. ili problem moze bit u neispravnom cdiu il bombini?
 
paklenko said:
3. ili problem moze bit u neispravnom cdiu il bombini?

Jel ta 'bombina' naziv za malu bombu??
 
A sta ja ovdje nmg zatrazit pomoc da me netko ne sprda? Ak sa krivo napiso ispravite me, jos sam pocetnik u ovom..
mogu dobit neki normalan odg?

hvala momcima koji su do sad fine postove napisali :)
 
paklenko said:
A sta ja ovdje nmg zatrazit pomoc da me netko ne sprda? Ak sa krivo napiso ispravite me, jos sam pocetnik u ovom..
mogu dobit neki normalan odg?

hvala momcima koji su do sad fine postove napisali :)
Moramo malo  :mrgreen:
 
paklenko said:
2. - Cep od rezervara za gorivo je puknut, znaci mos ga rukom izvadit cijelog bez kljuca..jel se to da zamjenit/popravit, koliko kosta
3. - Sjedalo isto tako mozes dignut bez kljuca, znaci pukla je ona bravica ja msm, koliko kosta popravak toga sta se treba sve mjenjat i kako
1.    ..a i uopce ne mogu zakljucat volan, ne reagira na to..
Do cega moze bit?

Još napiši da i prometnu nisi dobio i sve je jasno...

:mrgreen:
 
S obzirom da nema struje nigdje ja bi prvo pregledao osigurace, onda bravu i vidio da li ima struje na njoj, ako nema vidi da li ti je glavni vod od akumulatora ispravan...
 
Problem je bio u bravi, dakle nije bila originalna neg neka lijeva..sad sam vratio ovu koja je valjda original medjutim opet mi ne pali na anlaser i ne rade svjetla. Truba i zmigavci rade uredno..
 
Nije  ovdje problem samo u bravi  :mrgreen:

Trebao bi raskopati malo i pregledati u kakvom su stanju žice . Što se paljenja tiče , pregledaj da li je masa koja ide na motor OK , jer ona zna imati loš spoj i motor neće paliti na anlaser .
 
Ako su ti neispravni prekidaći na ručkama od kočnica onda ti se ni ne pali štop svitlo,ako ti je neispravan rellej od alnasera ni onda nečeš upalit na botun ili ako ti je sam botun oksidira  (od alnasera ) onda opet neče upalit. A ako ti je i sam alnaser neispravan opet neče upalit.     
Spoji jednu ,dosta debelu žicu ,direktno sa baterije (+) na kabel koji ide na alnaser pa češ odma znat jeli on ispravan a poslije toga točku po točku dalje.
 
barba said:
Ako su ti neispravni prekidaći na ručkama od kočnica onda ti se ni ne pali štop svitlo,ako ti je neispravan rellej od alnasera ni onda nečeš upalit na botun ili ako ti je sam botun oksidira  (od alnasera ) onda opet neče upalit. A ako ti je i sam alnaser neispravan opet neče upalit.     
Spoji jednu ,dosta debelu žicu ,direktno sa baterije (+) na kabel koji ide na alnaser pa češ odma znat jeli on ispravan a poslije toga točku po točku dalje.
Paljenje je nekako rijeseno, zmigavci su ok, truba ok, sad mi je jedini problem svjetlo. Ono sto sam mislio da ce bit najlakse me najvise je*e. Prijasnji vlasnik je tu nest cackao i stavljao neko direktno paljenje svjetla, sta ja znam, mjenjao bravu za neku lijevu na kojoj to nis nije radilo, dosta pizdarija ima..
 
Status
Not open for further replies.