M.K. ANTI-R.I.P. (PAPCI)

sandi

New member
Prečesto je razlog nesrećama brzina/nepažnja, pa često razmišljam da bi trebalo osnovati ogranak (potkategoriju) „PAPCI“ unutar svih moto klubova. Dakle član si „XY“ kluba, ali si istovremeno i „PAPAK“. O čemu se radi – to bi bili oni bikeri koji voze sa cca. 50% svojih mogućnosti i mogućnosti motora. Uz to bi svi imali zastavice na motorima ko one za dječje bicikle da ih se bolje vidi. :biker:
Uz takav imidž si unaprijed etiketiran i nemaš se potrebe dokazivati, pa ti ostaje rezerve za šoder, izlijetanja iz sporednih ulica i sl.

BRZINA

Šalu na stranu ali; put kočenja od 100 do 0 je isti kao sa 141 na 100, što će reći ako ti je netko izletio dok si išao stotku i uspiješ stati na knap, to znači da si išao 140 onda bi ga bubnul sa stotkom. Molio bih ove školovane da me isprave, ali čini mi se da je matematika takva.

I sam sam primijetio da sam se često čupao iz „čudnih“ situacija upravo kada sam se malo brže popeljal – onda je bilo je.... šoder, auti, mačke, masna fleka itd. Iste takve situacije sam pri manjim brzinama riješio sa puno manje znojenja.

Iz svega navedenoga slijedi da je bolje biti papak nego negdje naje...
 
sandi said:
Prečesto je razlog nesrećama brzina/nepažnja, pa često razmišljam da bi trebalo osnovati ogranak (potkategoriju) „PAPCI“ unutar svih moto klubova. Dakle član si „XY“ kluba, ali si istovremeno i „PAPAK“. O čemu se radi – to bi bili oni bikeri koji voze sa cca. 50% svojih mogućnosti i mogućnosti motora. Uz to bi svi imali zastavice na motorima ko one za dječje bicikle da ih se bolje vidi. :biker:
Uz takav imidž si unaprijed etiketiran i nemaš se potrebe dokazivati, pa ti ostaje rezerve za šoder, izlijetanja iz sporednih ulica i sl.

Znači ako netko vozi skutera od 50ccm, ili neki drugi motor, tj moped, odma spada u papke... Pa valjd svatko ima svoj izbor.... ne mora zato bit papak!
 
To je karikirani izraz - poanta je da uz malo sporiju vožnju, vožnja puno sigurnija
 
I skuter se može voziti po rubu gume - o tome se radi.

I kad dođeš na šoder - pa-pa
 
sandi said:
BRZINA

Šalu na stranu ali; put kočenja od 100 do 0 je isti kao sa 141 na 100, što će reći ako ti je netko izletio dok si išao stotku i uspiješ stati na knap, to znači da si išao 140 onda bi ga bubnul sa stotkom. Molio bih ove školovane da me isprave, ali čini mi se da je matematika takva.

I sam sam primijetio da sam se često čupao iz „čudnih“ situacija upravo kada sam se malo brže popeljal – onda je bilo je.... šoder, auti, mačke, masna fleka itd. Iste takve situacije sam pri manjim brzinama riješio sa puno manje znojenja.

Iz svega navedenoga slijedi da je bolje biti papak nego negdje naje...

Je, je toga se i držim i učlanjujem se u klub. :mrgreen:
 
Onda možeš s Vitom do Paga
 
Sretno i lagano da ne bi bilo :polomljen:
 
I još sam nekaj zaboravil.

Pri 140 km/h u odnosu na 100 km/h kočenje počinje 11,5 metara dalje (ukoliko ti je potrebna sekunda dok skužiš kaj treba napraviti, pa dok reagiraš i dok kočnice zagrizu).

Za skuteraše (ista matematika):

Deceleracija od 50 do 0 = Deceleracija 70 do 50,
a kočenje "kasni" 5,75 metara
 
Vidim, napeto ti je na poslu i imas suludu guzvu, a nemas vremena za racunanje...

:mrgreen:
 
sandi said:
To je karikirani izraz - poanta je da uz malo sporiju vožnju, vožnja puno sigurnija

Ok, ako je tako!
Ja sam ono tvoje skužio kao omalovažavanje pa se onda sad ispričavam na prigovoru! :wink:
 
Adventurer said:
sandi said:
Onda možeš s Vitom do Paga

I idem ali samo laganoooooo :roll:

Kad krecete mozda bi se i ja pridruzio , ako mogu ?
 
Newmie said:
sandi said:
To je karikirani izraz - poanta je da uz malo sporiju vožnju, vožnja puno sigurnija

Ok, ako je tako!
Ja sam ono tvoje skužio kao omalovažavanje pa se onda sad ispričavam na prigovoru! :wink:

Ma sve :cool:
Nisam se našao uvrijeđen, naprotiv, samo su me silni RIP-ovi potaknuli da si svi zakeljimo slike naše djece na cajgere, pa da nas bar malo presječe prije nego kaj se počnemo ganjati.
 
king said:
Adventurer said:
sandi said:
Onda možeš s Vitom do Paga

I idem ali samo laganoooooo :roll:

Kad krecete mozda bi se i ja pridruzio , ako mogu ?

Kaj ja znam, ti si iz Preckog, to je neki problematican kvart i stalno prcate nas iz Shpaolina... :LOL:

Ja krecem sutra oko 8 ujutro, zelena koza sa 2 putnika i ostatak shatoRRaske opreme