mala ne zaboravi

lesli eldridž

Well-known member
gotov godišnji.....
tri sedmice....
motorom - rijeka-zadar-split-vela luka.....+ obaša cilu korčulu
kaićom proša šćedro, pločicu, sušac,lastovo + po korčulanskih vala.....
kuća mi je na jednoj slici nulti red do mora.....
čak tri slike naša na mobitelu + nekoliko naša na dronu......
gotov putopis...... ko je bija zna.... črni neka se drži selca.....
 

Attachments

  • 20220625_142813.jpg
    20220625_142813.jpg
    3.9 MB · Views: 0
  • 20220704_104745.jpg
    20220704_104745.jpg
    773.1 KB · Views: 0
  • 20220716_072903.jpg
    20220716_072903.jpg
    3.2 MB · Views: 0
  • dji_export_1657437484780.jpg
    dji_export_1657437484780.jpg
    3.7 MB · Views: 0
  • dji_export_1657437509295.jpg
    dji_export_1657437509295.jpg
    3.7 MB · Views: 0
  • dji_export_1657437516293.jpg
    dji_export_1657437516293.jpg
    3.7 MB · Views: 0
  • dji_export_1657476597047.jpg
    dji_export_1657476597047.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • dji_export_1657106603508.jpg
    dji_export_1657106603508.jpg
    4.6 MB · Views: 0
Makni sliku Gradine, šta manje pridošlica, to bolje.
:mrgreen:
 
Makni sliku Gradine, šta manje pridošlica, to bolje.
:mrgreen:
gradina je ionako nakrcana..... neki dan, kad je malo zapuhalo, sam izbroja 27 jedrlica +još podosta jahtica..... a sezona još ni ni počela.....
ovo je po bonaci....
Untitled.jpg


skoro me prigazilo dok sam roni okolo gubeše....
biži odtamo.... ima mirnijih i manje napučenih vala.....
 
Last edited:
gradina je ionako nakrcana..... neki dan, kad je malo zapuhalo, sam izbroja 27 jedrlica +još podosta jahtica..... a sezona još ni ni počela.....
ovo je po bonaci....


skoro me prigazilo dok sam roni okolo gubeše....
biži odtamo.... ima mirnijih i manje napučenih vala.....

25.07. san bas misli u tu uvalu pojti na bove ali neki maestral se malo jaci bi diga, pa san poso u marinu....
Tako da cisto sumnjam da je uvala nepoznata i neposjecena kada na svakom drugom site-u pise da su bove namo.
 
Korcula se nazalost pocela opasno unistavati izgradnjom u posljednjih par godina :(
A pamtim je jos dok prakticno nije bilo ceste npr. do Pupnatske Luke…
Steta, jer otok je prelijep, divna divlja priroda, i dugo se opirao komercijalizaciji koja je sada nazalost dosla… A sa Peljeskim mostom se bojim da ce biti samo gore
 
Last edited:
Korcula se nazalost pocela opasno unistavati izgradnjom u posljednjih par godina :(
A pamtim je jos dok prakticno nije bilo ceste npr. do Pupnatske Luke…
Steta, jer otok je prelijep, divna divlja priroda, i dugo se opirao komercijalizaciji koja je sada nazalost dosla… A sa Peljeskim mostom se bojim da ce biti samo gore
jup.....
nekad je po valama bilo par malih kućica za odmor..... koje su ljudi radili za svoje potrebe (ka i moja)......
danas se iste ruše i grade mastabe od nekoliko etaža, teren se parcelizira, pa ih niče još ugusto..... rade se i kuće po brdima sa bazenima.....
konobe postaju ili fensi restorani ili grill/fische/pizza ala črni restorani....
sve u službi kapitala....
 
jup.....
nekad je po valama bilo par malih kućica za odmor..... koje su ljudi radili za svoje potrebe (ka i moja)......
danas se iste ruše i grade mastabe od nekoliko etaža, teren se parcelizira, pa ih niče još ugusto..... rade se i kuće po brdima sa bazenima.....
konobe postaju ili fensi restorani ili grill/fische/pizza ala črni restorani....
sve u službi kapitala....
Ne bi me čudilo da asvaltiraju put do Fuže.
Svako lito sve veća auta prolaze, a sićam se kad se jedva fićo moga provuć između borova.
Napredak, jbg.
 
Ne bi me čudilo da asvaltiraju put do Fuže.
Svako lito sve veća auta prolaze, a sićam se kad se jedva fićo moga provuć između borova.
Napredak, jbg.
ima mi teta zemlju na poluotoku (sv. ivan) di je bila stara gradina po kojoj je vala nazvana.....
crkva bez pitanja joj posikla borove da turisti vide crikvu izdaleka.....
inače je to prije bio otok, pa su nasuli plićinu i učinili bokun rive..... sad je to več cesta.....čeka se asfalt ko što kažeš.....
 
  • Like
Reactions: Shepa
Neka, tako Vam treba, tako Nam treba !

Čitajući povijest Ilira i njihovu propast tj. polagano nestajanje, shvaćam sve više da smo povezani s njima, jer i mi lagano nestajemo kao i oni !