malaguti f12 fantom 70ccm

jopi de stunter

New member
Radi se navedenom skuteru , skuter je isao kao serijala onda je otisao kod prvog majstora on mu namontirao karburato phva 17.5 i variomat stage 6 i auspuh stage6 pro replica .Znaci skuter nece vriti preko 6500 okretaj u voznji 6000 okretaja minereli masina ??? .... a onda je dosao do mene i nisam uspio nastelat skuter i dizna je 90 gledam ja to je previse i opet gledam sta je pitanje dizne uzeo set i probali s svim diznam nista nije funkcioniralo nego samo dizna 88 i 90 i reko sam mu da uzme cilindar i uzeo je stage6  base kit i napravio sam mu to i stvorio se problem da puca iz auspuha tj pali auspuh i a dizna je gore 82 i 5.0 valjcici a karburato ima red sponge i seriski airfilter kutiju . Sad kako bi mogao sprecit pucanje iz auspuha ? Bas baci vatru iz njega... da vidim sta ima za reci da mi pomognete u zaradi .
 
Pocni od osnove boja svjecice i koliko sada vrti okretaja
 
da ternutno vrti 5000 okretaja boja svijecice porvijerava se nako svake voznje .
 
p.s. Motor vrti dok je hladan 6500 tj kad ga malo zagrijem kad se pregrije tj kad sjednes u voznju dodje do toga da je 5000 okretaja u voznji i puca iz aupsuha ... a svijecice sam probao zamnjeniti vise njih tj 2 trenutno je ngk iridum i bosch .
Nejasno mi je zasto puca i zasto vrti tako malo , dok imam video koji vrti 8500 .di su mu nestali okretaji ???
https://www.youtube.com/watch?v=osGJ76ZIEvQ
 
Skuter je sredjen stator bio u pitanju neka 2 navoja osla sad vrti 12000 okretaja...
 
Dok je na nogari vrti toliko taj cilindar inace vrti do 10000 okretaja i ja se zapitao uglavno nije vise kod mene skuter .