Malaguti FMAX 250

blagi

Well-known member
Zanima me jel ima neko kakva iskustva s njim, mišljenja i dojmovi?
Naime kupio bi tak nešto tog stila. Skuteri velikih kotača mi se baš i ne sviđaju, a oni skroz maxi su mi malo preglomazni. Ostaje znači fmax 250, vxr 200 (novi ak će izać uskoro), gp1 250, leonardo 250 (ili 300).
Naime htio bi da nije skroz zgrčen tak da se 2 osobe mogu normalno vozit, a da je opet dovoljno kompaktan za malo dinamičniju vožnju gradom i normalno da može s dvije osobe i na neku dalju turu.
Svi prijedlozi i savjeti su dobro došli.
 
Tako sam i ja nešto tražio,na kraju ti u izboru ostanu samo leonardo 300, vespa Gt250 i malaguti Phantom Max250. Sve ostalo je preveliko ili premalo. Zaboravi gp1 i runner ako si krupnije građe, ja npr. sa 184/97 izgledam kao da vozim dječju trokolicu kad sjednem na njih  :(
 
Svi skuteri klase GT velikih kotača bit če dobar izbor za tebe, dovoljno su kompaktni, a i udobni. S obzirom da se Dino Rađa smjestio na Beverly 200 nevjerujem da će tebi biti problem
 
blagi said:
Zanima me jel ima neko kakva iskustva s njim, mišljenja i dojmovi?
Naime kupio bi tak nešto tog stila. Skuteri velikih kotača mi se baš i ne sviđaju, a oni skroz maxi su mi malo preglomazni. Ostaje znači fmax 250, vxr 200 (novi ak će izać uskoro), gp1 250, leonardo 250 (ili 300).
Naime htio bi da nije skroz zgrčen tak da se 2 osobe mogu normalno vozit, a da je opet dovoljno kompaktan za malo dinamičniju vožnju gradom i normalno da može s dvije osobe i na neku dalju turu.
Svi prijedlozi i savjeti su dobro došli.

Imas i kymco bet&win ako te ne muci ime
 
Nesto takvo sam i ja htio pa sam nakraju kupio kymca bet & win 250
I nije mi zao
Nije prevelik za provlacenje gradom a nije ni premali za ic nekam
Iso na more s curom na ljeto
 
O kymcu sam isto čuo pozitvne stvari.
E sad ono što ja mislim da je vjerojatno fmax zbog većih kotača stabilniji i da bi trbo bolje kočit, tj., da bi mu kočenje pod punom snagom trebalo bit sigurnije, odnosno da mu je granica proklizavanja prednjeg kotača veća. Bar bi tak trebalo bit. Isto tak vjerovatno bi trebo davat sigurniji osjećaj pri višoj brzini (iznad 100-ke). E a opet dal je to tak ili ne neznam.
Dajte samo vi koji imate b&w 250 recite kak vam se ponaša kad se vozite npr 100-110. Jel se šetka po cesti il je sve ok. I ak se neko vozio na dužu turu, posebno sa suvozačicom (il muškim možda, veće prema afinitetima) kak je to prošlo što se tiče izdržljivosti, udobnosti, stabilnosti, a posebno ak je nekog kiša dosta lovila pa da kaže kak je na kiši s kočenjem i tak.
Znam da dosta pitam al eto tak je to kod znatiželjnika! :D
 
Na more sam isao sa suvozacicom i koferom
Isao sam po staroj cesti i brzine su bile 80 - 120
Do kojih 110 je uzitak se vozit bilo da se sam vozis ili s nekim a preko te brzine pocinje umarat jer je slaba zastita od vjetra
Kocnice su odlicne i nikad nisam imao problema sa zaustavljanjem
Sta se tice udobnosti malo je bolja nego na manjem skuteru znaci nije bas nesto ali se bez problema moze voziti po 150 km bez stajanja
Potrosnja je nikakva Do paga sam doso s jednim tankom (koji je 12l) a iso bi jos
Jedina stvar koja me malo smeta je to sto je malo tvrdi po rupama al za mjesec-dva se naviknes

Inace od 8 mjeseca prosle godine sam napravio 6500 km bez ikakvih problema i opet bi ga kupio jer za 23000 koliko sada dojde mislim da odlican
 
muki385 said:
Na more sam isao sa suvozacicom i koferom
Isao sam po staroj cesti i brzine su bile 80 - 120
Do kojih 110 je uzitak se vozit bilo da se sam vozis ili s nekim a preko te brzine pocinje umarat jer je slaba zastita od vjetra
Kocnice su odlicne i nikad nisam imao problema sa zaustavljanjem
Sta se tice udobnosti malo je bolja nego na manjem skuteru znaci nije bas nesto ali se bez problema moze voziti po 150 km bez stajanja
Potrosnja je nikakva Do paga sam doso s jednim tankom (koji je 12l) a iso bi jos
Jedina stvar koja me malo smeta je to sto je malo tvrdi po rupama al za mjesec-dva se naviknes

Inace od 8 mjeseca prosle godine sam napravio 6500 km bez ikakvih problema i opet bi ga kupio jer za 23000 koliko sada dojde mislim da odlican

23 iljade!!!.. a majke ti pa to je onda stvarno ful kul!
Još jedna stvar.. jel ima za njega nekakv prednji vizir al pri tom ne mislim na one ogromne, nego neki manji ili se mora home made?
 
blagi said:
23 iljade!!!.. a majke ti pa to je onda stvarno ful kul!
Još jedna stvar.. jel ima za njega nekakv prednji vizir al pri tom ne mislim na one ogromne, nego neki manji ili se mora home made?

E to i mene zanima
Ako nista ne najdem kemijat cu doma
 
blagi said:
23 iljade!!!.. a majke ti pa to je onda stvarno ful kul!
Još jedna stvar.. jel ima za njega nekakv prednji vizir al pri tom ne mislim na one ogromne, nego neki manji ili se mora home made?

pozuri, jer jos malo pa nestalo, to je akcija za 2005. godiste, dodatno snizenje. redovna cijena tog skutera bila je 29.000, na akciji 25.000 a ovo jos sto ima 2005. godista ide po 23000, ali brzo ide
 
Sad ću se malo još strpit do velesajma da vidim šta sve tamo ima pa ću vidjet.
Najveći mi je problem što neznam nikog ko ima taj fmax pa da čujem mišljenje o njemu jer meni se dosta i sviđa, a i čini mi se da je i ponešto veći od ovih spomenutih pa time i bolji za neku dalju turu, a opet ima i malo agresive u izgledu.
Za b&w servisi? Jesu skupi? Jesu problematični?
 
Znači ovdje nema niko taj fmax da čujem izravne dojmove?!
A cijelo vrijeme mi i čudno jer ih baš i nisam viđo po gradu pa i ne mogu nikog priupitat,
a nije valjda da su tak ne zanimljivi jer meni baš dobro izgleda.
Malo sam nešt na netu :paper: o njemu i čini se kao da je malo veći od ove konkurencije
i da ima više mjesta za 2, a i snaga je zadovoljavajuća.
:neznam: mort ću se strpit s odlukom do velesajma.
 
Mislim da si nesto promasio. Na malagutijevoj stranici nema tog modela, ako mislis na velikog fantoma (250ccm) samo sam jednog vidio na cesti u Baškoj Vodi prije 2 godine. Stvarno su rijetki, a izgledaju super. Tko zna u cem je stvar?  :misli:
 
Ja sam i mislio na fantoma 250 i fakat neznam zašt ih nema na cestama.
Ja sam malo gledo to sve i nekak mi se fakat učinio najkopletnijim u toj klasi, a čak ni cijenom ne
odskače i ima i pijađovu mašinu?  :misli:
 
Ja imam kymca grand dink 250
Sad ima 22800 km od kojih sam ja napraavil 10000
Jedini problem - pukal remen na 18000, al to je propust servisera. -
Po svemu sudeć trebalo ga mijenjat na 10-12000
Servisna mreža je Ok - ima servisa na biranje
Za dijelove ne znam, jer srećom nisu trebali osim potrošnih, a njih ima ko salate :)
Isti motor je ko B&W-u - odličan (y)
I isti mali 12'' kotači :palacdolje:
Nauči se čovjek na male kotače, ali to mu je najveća mana po našim cestama

Sa suvozačem je putna brzina 100-110 km/h
Potrošnja od 3.3-5 litara

Doduše ja ga sada prodajem jer oću KLE-a uzet, ali meni je bajk bil potpuno OK
 
Taj grand dink mi je malo onak pre maksi tak da o tom nisam ni razmišljo. S tim ne kažem da je loš jer o kymcu nisam čuo ništ loše nego samo da ne mislim uzimat skuter te klase