Malaguti

biber_cros

New member
eh ljudi radio sam malu generalku na svom malaguti croseru.Mijenjao sam klip,karike,lezajeve na radilici i lezaj na klipnjaci,ciscenje karburatora poliranje cilindra i sve sam to sastavio i sve ok,motor upali od prve radi na leru ko sat ali cim mu dadnes gas do kraja gusi ga i ugasi se,pa sad bih vas zamolio ako ko zna sta bi moglo bit da mi kaze jer ja vise stvarno neznam sta je u pitanju,hvala vam unaprijed.........,pozzzzzzzz
 
sviječica, kut predpaljenja(pri sastavljanju) ili http://www.motori.hr/Teorija_rasplinja_269_a_135.html 
ima to čudo kakav ventil na ispuhu? kak radi kad postepeno i skroz polagano dodaješ gas?
 
grgaSH said:
sviječica, kut predpaljenja(pri sastavljanju) ili http://www.motori.hr/Teorija_rasplinja_269_a_135.html   
ima to čudo kakav ventil na ispuhu? kak radi kad postepeno i skroz polagano dodaješ gas?
kad polahko dajem gas onda prima do 1cent gasa i opet pode tusenje,eh sad da te pitam za sta sluzi ono kraj sarafa za stimanje lera,ono ko igla,i kad iskljucim cok sam se ugasi,ako se razumijes u to slobodno mi reci da napravim to vec jednom....,pozzzzzzzz
a nema nikakvog ventila na ispuhu....,
 
biber_cros said:
kad polahko dajem gas onda prima do 1cent gasa i opet pode tusenje,eh sad da te pitam za sta sluzi ono kraj sarafa za stimanje lera,ono ko igla,i kad iskljucim cok sam se ugasi,ako se razumijes u to slobodno mi reci da napravim to vec jednom....,pozzzzzzzz
a nema nikakvog ventila na ispuhu....,

ako ne znaš čemu to služi :misli: ..izgleda da je to rješenje tvojih problema.. po tvom opisu nevalja ti nešto sa smjesom(previše zrka/premalo benzina) pročitaj ovaj članak i poigraj se time! ne znam ni otprilike kak izgleda tvoj karburator ali bit će da je to za regulaciju zraka/smjese/ler dizna ak ima rupice po sebi... ako misliš na iglu u šiberu koja ulazi u mlaznicu/glavnu diznu na donjem djelu karb.a njome utječeš na to koliko benzina ulazi u smjesu kad okrečeš ručicu gasa..ako ima urezane kanale na sebi, tada osiguračima močeš spuštat i dizat iglicu(u tvom slučaju dignut)