Male Tablice

moco

New member
:mrgreen:KAko stoje stvari kod nas za mogućnost dobivanja male tablice za motor,vidio sam jednog dečka na hondi BlackWidow ima malu tablicu,jel se narućuje extra,plača-kaj?? 8)
 
Ne postoji mogućnost.
Male su samo za do 50ccm.
Sve ostalo je ručni rad i spada u kd krivotvorenja
 
Dobiješ kaznu 300 kn zato što nemaš veliku tablicu i 300 kn za krivotvorenje isparava (male tablice)
 
Hrvoje said:
Ne postoji mogućnost.
Male su samo za do 50ccm.
Sve ostalo je ručni rad i spada u kd krivotvorenja

Postoji, postoji...ako je netko ima, i to originalnu malu...onda postoji. :jesus:
 
bukva said:
Dobiješ kaznu 300 kn zato što nemaš veliku tablicu i 300 kn za krivotvorenje isparava (male tablice)

OK za prvi dio, ali za krivotvorenje isprava sumnjam da bi tak jeftino prošao :misli:
 
:misli: Ćek,Ćek,tablica je veća od moped tablice,šira duplo od mopedove,al je u visini tu negdje-fino grb,fino otisnuto sa izdubljenjem,tak i brojke i slova-kaj ja znam-nepratim zakone,neda mi se to študirat-i znaći nema mogućnosti za legalno postavljanje manjih tablica-ps.-zakaj talijani na autu naprijed mogu imati male table  :? ??
 
niksa said:
ajd sad kad se ponovno povela prica o tablicama....

MALA ZAKONSKA tablica bi trebala bit za mopede DO 50 ccm i za voznju samo vozača (bez oslonaca za noge suvozaca)

a VELIKA ZAKONSKA tbl bi trebala bit za motocikle preko 50 ccm i za ove do 50 ccm ako su predvidjeni za suvozaca.

JESAM LI U PRAVU????
A evo tu ti piše sve
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2005/0065.htm

A moped je prema zspc: 36) je motorno vozilo s dva ili tri kotača čiji radni obujam motora nije veći od 50 cm3 i koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 50 km na sat,
 
Pitaj Honda bikera kak je dobil tablicu - njegvu Hondu bumo koristili ko ralicu za cestu po zimi kad padne snijeg :mrgreen:
Nema šanse da dobiš malu tablicu, pital ja prek veze na muriji - zaboravi :(
 
niksa said:
znaci nema veze jel se voze jedan ili dvoje??

samo me onda muci zasto tomos APN6 ima malu tablicu a  tomos T14 veliku. Oboje su do 50 ccm i idu do 50 km/h... ima slucajeva i kos skutera.
Tako je, nema veze.

Nisu li možda 49 i 51ccm? Ne znam, pitam.
Možda i jesu 49, ali u mupovim podacima piše da je jedan ispod a drugi iznad 50 pa prema tome i izdaju :misli:
 
niksa said:
samo me onda muci zasto tomos APN6 ima malu tablicu a  tomos T14 veliku. Oboje su do 50 ccm i idu do 50 km/h... ima slucajeva i kos skutera.

APN-ci su tvornički išli 49km/h, dok su T12, 14V/N, razne petnajstice, BT50 i sl. tvornički išli preko 50km/h i zbog toga su bili (i još uvijek jesu) motocikli, a ne mopedi.
 
KAJ AK METNEŠ TABLICU POD ZIC,I ZAUSTAVE TE PLAVCI I KAŽEŠ DA TI JE PUKO NOSAĆ TABLICE(normalno prije ga skineš)-KAJ ONDA BUDE-papiri ok,osiguran bike,a tablica pod guzicom ??
 
moco said:
KAJ AK METNEŠ TABLICU POD ZIC,I ZAUSTAVE TE PLAVCI I KAŽEŠ DA TI JE PUKO NOSAĆ TABLICE(normalno prije ga skineš)-KAJ ONDA BUDE-papiri ok,osiguran bike,a tablica pod guzicom ??
A čemu nova tema? Ima jedna aktualna o tablicama mogao si pitanje tamo postaviti.
 
svakak said:
APN-ci su tvornički išli 49km/h, dok su T12, 14V/N, razne petnajstice, BT50 i sl. tvornički išli preko 50km/h i zbog toga su bili (i još uvijek jesu) motocikli, a ne mopedi.
(y) To je odgovor!

Nego, evo članak iz ZSPC vezan za pločice:
Članak 244.
(1) Motorna vozila u prometu moraju imati po dvije registarske, odnosno pokusne pločice.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, motocikli, traktori, radni strojevi, mopedi i priključna vozila mogu imati po jednu pločicu.
(3) Registarska pločica istaknuta na vozilu mora biti izdana za to vozilo.
(4) Pločice i međunarodna oznaka iz članka 244. stavka 2. ovoga Zakona na vozilu moraju biti postavljene tako da se dobro vide i da budu čitljive.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 5.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba-obrtnik ako na vozilu koristi registarske pločice koje nisu izdane za to vozilo.
(6) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom na kojem su istaknute registarske pločice koje nisu izdane za to vozilo.
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisan broj registarskih pločica ili na kojem su te pločice ili međunarodna oznaka postavljene tako da se dobro ne vide ili nisu čitljive.


Članak iz kz-a:
Krivotvorenje isprave
Članak 311.
(1) Tko izradi lažnu ispravu ili preinači pravu s ciljem da se takva isprava uporabi kao prava, ili tko lažnu ili preinačenu ispravu uporabi kao pravu ili je nabavi radi uporabe,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.
(2) Tko kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini glede javne isprave, domovnice, oporuke, mjenice, čeka, javne ili službene knjige koja se mora voditi na temelju zakona,
kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do pet godina.
(3) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka počinitelj će se kazniti.


Pa proučavajte :mrgreen:
 
moco said:
KAJ AK METNEŠ TABLICU POD ZIC,I ZAUSTAVE TE PLAVCI I KAŽEŠ DA TI JE PUKO NOSAĆ TABLICE(normalno prije ga skineš)-KAJ ONDA BUDE-papiri ok,osiguran bike,a tablica pod guzicom ??
(8) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisan broj registarskih pločica ili na kojem su te pločice ili međunarodna oznaka postavljene tako da se dobro ne vide ili nisu čitljive.

Ovisi kako je koji raspoložen!
Znam iz vlastitog iskustva.
:mrgreen:
 
stari, ja san jednom imao na 125 plastificiranu tablicu, onako malu napravljenu i sreca da san pao i razbio onu plastiku pa san to bacio ca... sada se vozim bez tablice jer onako veliku nemam  di stavit
 
Jedno vrijeme sam imao ideju da stavim malu tablicu, ali prošlo me jer je kazna veča nego da ju nemam. Ovu standardnu vozim u pretincu pod sicom i ne namjeravam ju stavljat na motor.
 
Nemo02 said:
Jedno vrijeme sam imao ideju da stavim malu tablicu, ali prošlo me jer je kazna veča nego da ju nemam. Ovu standardnu vozim u pretincu pod sicom i ne namjeravam ju stavljat na motor.
Isto tako. Samo sam napravio nekakav nazovi nosač da je mogu staviti u 2 poteza (2 leptir matice) u slučaju hitne potrebe :mrgreen:
 
Evo kompletan tekst zakona:

III. REGISTARSKE PLOČICE

Članak 18.

Registarska pločica za vozila izrađena je od metala, presvučena reflektirajućom folijom, bijele je boje na kojoj je crnim slovima otisnuta oznaka registracijskog područja i registarski broj vozila. Između oznake registracijskog područja i registarskog broja otisnut je grb Republike Hrvatske propisanim bojama. Registarski broj vozila sastoji se od tri ili četiri numeričke i jedne ili dvije slovne oznake. Na registarskoj pločici za privremeno registrirana vozila i za vozila stranih trgovinskih, prometnih, kulturnih i drugih predstavništava, stranih dopisništava i stalnih stranih dopisnika otisnute brojke i slova zelene su boje. Na registarskoj pločici za vozila koja ne odgovaraju propisanim uvjetima glede dimenzije najveće dopuštene mase i dopuštenog osovinskog opterećenja otisnute brojke i slova crvene su boje. Oblik i veličina registarske pločice, osim za motocikle i mopede, određen je na obrascu 4. Oblik i veličina registarske pločice za traktore, radne strojeve i vozila na čiji se zadnji dio zbog njegove konstrukcije ne može pričvrstiti registarska pločica određena na obrascu 4 pričvršćuje se registarska pločica na obrascu 5. Oblik i veličina registarske pločice za motocikle određeni su na Obrascu 6, a za mopede na obrascu 7.

Članak 19.

Registarska pločica za vozila diplomatskih i konzularnih predstavništva, misija stranih država i predstavništva međunarodnih organizacija u Republici Hrvatskoj i njihova osoblja plave je boje, a otisnute brojke i slova su žute boje, te sadrži: brojčanu oznaku zemlje iz koje je predstavništvo, slovnu oznaku djelatnosti predstavništva, odnosno statusa osobe u tim predstavništvima i registarski broj vozila.

Slovne oznake djelatnosti predstavništva odnosno statusa osobe u tim predstavništvima na registarskim pločicama su ove:

1. "A" - za vozila u vlasništvu diplomatskih predstavništva, misija stranih država i predstavništva međunarodnih organizacija u Republici Hrvatskoj i njihova osoblja koja imaju diplomatski status (obrazac 8),

2. "C" - za vozila u vlasništvu konzularnih predstavništava i njihova osoblja koja imaju konzularni status (obrazac 9),

3. "M" - za vozila čiji su vlasnici stranci koji su zaposleni u diplomatskim i konzularnim predstavništvima, misijama stranih država i predstavništvima međunarodnih organizacija u Republici Hrvatskoj, a nemaju diplomatski status (obrazac 10).

Za vozila iz stavka 2. točke 1. i točke 2. ovoga članka izdaje se, uz registarsku pločicu, i dopunska pločica elipsasta oblika crne boje sa slovima otisnutim žutom bojom: za vozila kojim se koristi šef diplomatskog predstavništva ili misije - pločica sa slovima "CMD", za vozila kojim se koristi osoba s diplomatskim statusom - pločica sa slovima "CD", a za vozilo kojim se koristi konzularni dužnosnik pločica sa slovima "CC" (obrazac 11).

Članak 20.

Pokusna pločica je bijele boje, s oznakama i brojevima crne boje, i u gornjem dijelu sadrži natpis "Proba", a u donjem dijelu - oznaku registarskog područja, grb Republike Hrvatske i registarski broj (obrazac 12).

Članak 21.

Slovna oznaka na registracijskim pločicama iz ovoga Pravilnika upisuje se latiničnim pismom, a registarski broj arapskim brojkama. Oblik slova i brojki određeni su na obrascu 13. a veličina grba na obrascu 14.

Članak 22.

Oznaka Republike Hrvatske "HR" koju vozilo prilikom napuštanja teritorije Republike Hrvatske mora imati bijele je boje, elipsastog oblika čija je vodoravna os dužine najmanje 145 mm. Na njoj su otisnuta slova crne boje, visine najmanje 80 mm, a širina ispisane crte najmanje 10 mm.

Članak 23.

Nove registarske pločice izdat će se:

1. ako se vozilo registrira u drugom registracijskom području,

2. ako se izgubi.

Umjesto registarske pločice koja je nestala ne može se izdati nova registarska pločica s istim registarskim brojem prije nego što proteknu dvije godine od dana kad je prijavljen nestanak registarskih pločica. Oštećene registarske pločice zamijenit će se novim s istim oznakama.

Članak 24.

U slučaju gubitka ili krađe prometne dozvole i knjižice vozila vozač je dužan najbližoj policijskoj upravi odnosno policijskoj stanici prijaviti gubitak ili krađu. Policijska uprava odnosno policijska stanica dužna je po zaprimljenoj prijavi vozaču izdati potvrdu o gubitku ili krađi prometne dozvole odnosno knjižice vozila. Potvrda zamjenjuje prometnu dozvolu dok ne bude izdana nova, a najduže trideset dana od dana izdavanja potvrde. U potvrdu iz stavka 2. ovoga članka unose se ovi podaci: registarska oznaka vozila, vrsta, marka i tip vozila, broj šasije te ime i prezime odnosno naziv vlasnika vozila.

Članak 25.

Zahtjev za izdavanje nove umjesto nestale, dotrajale ili oštećene prometne dozvole odnosno knjižice vozila vlasnik vozila podnosi policijskoj upravi odnosno policijskoj stanici koja je vozilo registrirala.