Male Tablice

sven54 said:
vjerujem da je moguće jer sam ja ovoga ljeta vidio duke-a sa tablicom od 50ccm, dakle ne ona kopija neorginal napravljena nego original tablica od 50ccm na duke-u. sad kako je on na tehnickom njih uvjerio da to ima 50ccm neznam...

A kako ti znaš da je to originalna tablica?
 
ČEKAJ!!!!!!!
Znači i za motocikle se može naručit tablica sa imenom po izboru?????

0065-12.gif


A meni su na MUP-u 2001. rekli da ne može pa sam uzeo iz zajebancije zadnju kombinaciju brojeva i slova ST9999ZZ

 
demza said:
naravno da moze
Koja je cijena?
p.s.
nisam nikog vidio sa takvom tablicom
 
demza said:
ne bih znao...

ima komsija na 636
Pitaj ga, molim te. Kad sam ja tražio cijena za auto je bila 20.000 kuna. Sad su smanjili na 8.000 kuna, ali na 5g period, nakon toga opet se plaća...
 
Nike said:
Koja je cijena?
p.s.
nisam nikog vidio sa takvom tablicom
Joooj, tko bi se sad sjetio, ali ostalo mi je u glavi da je cijena masna a tablicu nakon 5 godina treba mjenjati ili ponovo platiti tu cifru. Tako nešta. :misli:
 
Nike said:
Koja je cijena?
p.s.
nisam nikog vidio sa takvom tablicom
Eto ti:

RJEŠENJE O IZMJENAMA RJEŠENJA O UTVRĐIVANJU CIJENE OBRAZACA, REGISTARSKIH PLOČICA I POKUSNIH PLOČICA

I.

Ovim Rješenjem obavlja se izmjena cijena registarskih pločica kako slijedi:
1. Registarske pločice za motorna vozila
    – par                                                                    75,00 kn
2. Registarska pločica za priključno vozilo                  53,00 kn
3. Registarska pločica za motocikl i četverocikl
    – komad                                                                53,00 kn
4. Registarska pločica za moped i laki četverocikl
    – komad                                                                42,00 kn
5. Registarska pločica za vozilo na koje se ne mogu
    staviti pločice pod rednim brojem 1. i 2. ove točke
    – komad                                                                53,00 kn
6. Diplomatske pločice – par                                    235,00 kn
7. Elipsasta diplomatsko-konzularna pločica
    – komad                                                              151,00 kn

II.

Cijena registarskih pločica iz točke I. ovog Rješenja izrađenih pojedinačno s unaprijed zadanom brojčanom i slovnom oznakom (po narudžbi) iznosi:
1. Za registarske pločice za motorna vozila – par        378,00 kn
2. Za registarsku pločicu za motocikl i četverocikl
    – komad                                                                265,00 kn
3. Za registarsku pločicu za moped i laki četverocikl
    – komad                                                                210,00 kn
4. Za registarsku pločicu za vozilo na koje se ne
    mogu staviti pločice pod rednim brojem 1. i 2.
    točke I. ovog Rješenja – komad                            265,00 kn

III.

Cijena para registarskih pločica po izboru brojčanih ili slovnih oznaka (duguljaste i četvrtaste) iznosi 6.720 kn.
 
Misliš da je za motor 6720 kao i za auto??? Nisu normalni...
Pa piše da je to cijena za par...
Ja sam 315 platio za motor običnu po narudžbi
 
Drug, a šta je sa onim da ta tablica vrijedi 5 godina?
Ne znam gdje sam to čitao ali mi je ostalo u glavi jer znam da sam se čudio tome.
 
Medo said:
Drug, a šta je sa onim da ta tablica vrijedi 5 godina?
Ne znam gdje sam to čitao ali mi je ostalo u glavi jer znam da sam se čudio tome.

PRAVILNIK
o registraciji vozila

Članak 15.

Vlasnik vozila može po izboru odabrati najmanje tri do najviše sedam brojčanih ili slovnih znakova ili u kombinaciji na dijelu registarske pločice iza oznake registracijskog područja i grba Republike Hrvatske. U slučaju izbora numeričkih znakova obvezno je odabrati najmanje jedan slovni znak.

Između brojčanih i slovnih oznaka obvezna je crtica koja se računa kao jedan od znakova.

Registarski broj iz stavka 1. ovoga članka simetrično je otisnut te uključuje i strana slova x, y i w.

Oblik i sadržaj registarske pločice iz stavka 1. ovoga članka, osim za motocikle, četverocikle, lake četverocikle i mopede tiskan je na Obrascu 10.

Oblik i sadržaj registarske pločice iz stavka 1. ovoga članka za traktore, radne strojeve i vozila na čiji se zadnji dio zbog njegove konstrukcije ne može pričvrstiti registarska pločica iz stavka 4. ovog članka, tiskan je na Obrascu 11.

Oblik i sadržaj registarske pločice iz stavka 1. ovoga članka za motocikle i četverocikle tiskan je na Obrascu 12, a za mopede i lake četverocikle na Obrascu 13.

Natpis na registarskoj pločici iz stavka 1. ovoga članka po svom sadržaju ne smije biti provokativan, neetičan ili protivan pravnom poretku.

Na registarskim pločicama iz članka 17. ovog Pravilnika nije moguć izbor znakova iz stavka 1. ovoga članka.

Članak 16.

Pravo korištenja registarskih pločica iz članka 15. ovoga Pravilnika je pet godina od dana registracije vozila i ne može se prenositi na drugu osobu, osim u slučaju smrti vlasnika vozila.

Pravo korištenja iz stavka 1. ovoga članka može se produžavati svakih pet godina uplatom propisane naknade.


Ako vlasnik vozila u roku 30 dana od isteka prava korištenja iz stavka 1. i 2. ovog članka ne uplati propisanu naknadu, registarske pločice prestaju važiti, a prometna dozvola se poništava.


tuNike: citirao sam ti cijelo rješenje i u starome sa još višim cijenama piše isto... e sada ako te baš jako interesira mogu se drugi tjedan raspitati...
 
Hrvoje said:
tuNike: citirao sam ti cijelo rješenje i u starome sa još višim cijenama piše isto... e sada ako te baš jako interesira mogu se drugi tjedan raspitati...

Pa raspitaj se molim te. Ovi kreteni u Splitu su rekli da nemaju moto tablice u cjeniku i da mi je ne mogu naručiti...
Sad sam kopao po starim NN i našao sam sve stare cjenike, od 20.000 preko 8.000 do ovog najnovijeg
 
Hrvoje said:
...
Pravo korištenja iz stavka 1. ovoga članka može se produžavati svakih pet godina uplatom propisane naknade.
....
Eto, i opet se čudim tome!  :shock:
Al opet, ipak je to kod nas još uvijek luksuz kao i motocikli a luksuz se plaća.
 
Nike said:
Pa raspitaj se molim te. Ovi kreteni u Splitu su rekli da nemaju moto tablice u cjeniku i da mi je ne mogu naručiti...
Sad sam kopao po starim NN i našao sam sve stare cjenike, od 20.000 preko 8.000 do ovog najnovijeg
A lino im je naručivati tablice iz Zg-a, nije im za zamjeriti! :wink:

Aj, javim ti u pon-uto. Ako zaboravim podsjeti me!
 
Medo said:
Eto, i opet se čudim tome!  :shock:
Al opet, ipak je to kod nas još uvijek luksuz kao i motocikli a luksuz se plaća.
S time da bi ja, istini za dušu, te tablice stvarno strpao prvenstveno kao reklamu (za firme) ili kao luksuz (za metroseksualce) :mrgreen:
Koliko se ja sjećam i u Dojčland-zemlja (prije 4-5g) su te po narudžbi uvijek bile skupe i to baš s objašnjenjem da ih pretežno uzimaju firme radi reklame.
Stari prahrvati-amebe bi rekli Plati pa se klati
:mrgreen:
 
mozda nisam najbolje procitao post od hrvoja ali tamo gdje se spominju pločice sa nekim imenom i cijenom PARA PLOČICA (6720kn) dakle, radi se o paru pločica, a vozilo koje treba par pločica ( 2 komada) su sva vozila osim motora...


tako da neznam jel se to onda odnosi na motocikle, ako da onda bi se to trebalo u najmanju ruku smanjiti u pogledu cijene jer se dobije samo jedna pločica..
 
1. Za registarske pločice za motorna vozila – par        378,00 kn
2. Za registarsku pločicu za motocikl i četverocikl
    – komad                                                          265,00 kn

Ovdje su umanjili za 113kn tako da is računaš da je cijena vjerojatno 6720kn - 113kn.
 
Citirao sam cijelo rješenje i tako piše. Vjerojatno Medo ima pravo. Nije stvar u cijeni izrade jedne ili para pločica nego u činjenici da ti se napiše što hoćeš. Tako da me ne bi niti najmanje čudilo da za motor nisu niti tih 113kn jeftinije. Kao što rekoh, provjerim idući tjedan pa javim
 
To vam je tako kad imate japanske škartove s glupim imenima. Moj motor je 998R a tablica ZG-998-RR (jedan R je bio zauzet a dva označava ujedno i baRRaka racing team :mrgreen:) i platio sam ju kao i svaku drugu. :jesus:

Zamislite da si Šile napravi npr. tablicu VK-Hayabusa001, to bi mu taman prekrilo cijeli zadnji kraj tog manekena na dva kotača.... šteta što ga ne može cijelog prekrit...ili možda još bolje, sakrit.  :mrgreen: :mrgreen: