Mali problem sa 2003 R6...

Liquidfast2k

New member
Pozdrav. Moj problem je da kad stanem sa motorom, ler mu padne skoro do nule i ugasi se. Dok vozim istom brzinom osjetim da cupka i kad ubacim u manju brzinu puca iz auspuha.  :misli:  Ako itko ima kakvu ideju sta bi moglo biti , ja bi zaista cijenio odgovor.
 
Liquidfast2k said:
Pozdrav. Moj problem je da kad stanem sa motorom, ler mu padne skoro do nule i ugasi se. Dok vozim istom brzinom osjetim da cupka i kad ubacim u manju brzinu puca iz auspuha.  :misli:  Ako itko ima kakvu ideju sta bi moglo biti , ja bi zaista cijenio odgovor.
povecaj ler gas
:misli:
:mrgreen:
 
jel servisiran motor? kakve su svjecice i filter zraka?
 
motor je servisiran prije 3000 km (mijenjano ulje, svjecice itd) , Filter imam K&N, i njega sam pregledao - cist.  prije mi se to rijetko desavalo, ali sad se gasi na svakom semaforu....
 
malo sam googlao, izgleda da definitivno nisi jedini sa slicnim problemom, masa amerikanaca se zalila na iste probleme

izgleda da je i yamaha imala nekakav opoziv tih modela, problem sa bobinama (ignition coil)

mozes malo ovde pogledat
http://www.r6messagenet.com/forums/r6-warranty-premature-failure/
 
Hvala tutty na linku. To je od velike pomoci jer ja sam svoju r6cu uveo iz amerike. Morat cu pogledati kako da rijesim to sada. Motor ima oko 15000 km.
 
Teško da su km toćni.. Možda ti se napravilo hrđe u karburatorima od našeg dobrog goriva! Neke ti netko oćisti ako neznaš sam.
 
skuco said:
Teško da su km toćni.. Možda ti se napravilo hrđe u karburatorima od našeg dobrog goriva! Neke ti netko oćisti ako neznaš sam.

injection je, nisu karbovi, ali moglo bi bit i do toga
 
skuco said:
Šta nije 03 još karb.? :misli:

mislim da nije, al nisam 100% sig, sad si mi da mislit  :misli: :mrgreen:
 
ma km su ok. motor nije puno vozen. ja sam ga  uzeo 2006 sa 2000 km i vozio ga samo za vikende. Inace na ovom drugom sajtu vidim da su razni ljudi imali razne probleme sa istim simptomima. Neki su imali problem sa pumpom za gorivo, neki sa PCIII (koji i ja imam), neki su imali problema sa senzorom za temperaturu i pritisak zraka, i da ne nabrajam dalje. Napravio sam listu pa cu jedno po jedno. Nadam se da se necu slomiti negdje kao neki zbog toga. Ako ima jos tko ovakav problem, bilo bi fino da se javi.
 
Provjeri tps tako se ponasa kad je on u kvaru a yamaha je i imala opoziv radi iste stvari Dava li kakvu gresku na satu  :misli:
 
vickodu said:
Provjeri tps tako se ponasa kad je on u kvaru a yamaha je i imala opoziv radi iste stvari Dava li kakvu gresku na satu  :misli:

to su takoder neki spominjali tamo  :wink:
 
Treba uci u dijagnostiku na satu i vidit koju gresku ispisiva a 99% da ce nesto izbacit cim se motor gasi
 
a evo sad ga bas cackam. Pitanje; kad se gleda nivo ulja u motoru, da li motor treba stajati na nozi ili uspravno i da li se mjeri sa cepom od stapica zavrnutim ili se samo gurne u nutra bez zavrtanja. Nisam se jos zezao sa njim pa mi te sitnice nisu jasne. A sad cu mu dijagnostiku uraditi pa da vidim sta ce reci. A i kad sam skinuo sic naisao sam na malo zujanje iz kompjutera kad mu dam kontakt.  :misli: :misli: