mali problem

exelero

New member
Molio bi pomoc :) crijevo iz airboxa "Air filter case breather hose" gdje se treba ukopcati. Ja nikako nemam tog crijeva "kupio bih ga" vjerovatno kad je neko nesta radio da ga nije vratio pa mi ulje maze citavu lijevu stranu sve do nogare.Motor je yamaha R1 98g
 
ako se ne varam to bi trebao biti odusak, ne spajas ga nigdi nego samo izvuces sa filtera negdi ispod motora
 
Tutty said:
ako se ne varam to bi trebao biti odusak, ne spajas ga nigdi nego samo izvuces sa filtera negdi ispod motora

Točno to... , htel sam ti staviti slikicu ali me nekaj komp zeza :misli:, imaš to u service manualu na strani 56, ako nemaš service manual možeš ga skinuti na www.yzf-hr.com/download
 
Obično se ta cijev spaja na kutiju filtera, služi kao odušak jer nastaje pritisak u kućištu motora. Možeš je slobodno izvest da visi negdje ispod motora. Samo zašto ti ulje izbacuje tu? Koliko ima toga ulja jer ako previše pljuva ne bi trebalo bit dobro  :misli: :misli:
 
heh i meni je to cudno ali valjda se toliko tih para skupi da procuri i to bas fino. Bio sam kod maistora i oni mi stavio cep nekakav kaze to se ulje treba vracati kroz iberlauf ? Da ga ostavim ili skinem ?
 
exelero said:
heh i meni je to cudno ali valjda se toliko tih para skupi da procuri i to bas fino. Bio sam kod maistora i oni mi stavio cep nekakav kaze to se ulje treba vracati kroz iberlauf ? Da ga ostavim ili skinem ?

To skini jer se može dogoditi da ti se kutija napuni sa uljem i onda ti to povuće u motor i uništi klipove ( zato i postoji taj odvod ) da ne dođe do toga.