Manji krug po slavoniji, no ne onim ravnim dijelom :-)

tomislav_74

New member
Napokon motor sređen, pa da se napravi neki manji krug  8) Odluka je pala na staru poznatu cestu koja ide jako puno kroz šumu, i stajanje na 3 jezera.
ruta: Požega-Novo Zvečevo-Vočin-Slatina-Orahovica-Požega, oko 150km
Kako sam bez motora bio 9 godina, pojma više nemam kakva je cesta. Znam da je do Novog Zvečeva bila puna rupa i oštećenja još od rata. Kad nakon kamenske osmjeh ispod kacige, kompletno presvučeni novi asfalt sve do Zvečeva, milina za voziti  (y) Kratka pauza na Zvečevu uz jezero, pogled na razrušeni restoran na jezeru, i bljedo sjećanje na punu terasu ljudi i prefine velike čevape  :klopa:
 
Nakon Zvečeva dalje prema Voćinu i Slatini, cesta predobra, sve sama šuma cijelim putem, jako malo naselja, od prometa nigdje žive duše  (y) Stajanje opet uz jezero puno ribiča  :mrgreen:
 
Pa stajanje u Orahovici, opet nekim čudom na jezeru  :mrgreen: i na vrhu brda iznad orahovice prema kutjevu, predobar pogled skroz prema mađarskoj  :)
 
ti mora da se salis !?!?!

hotel.... ???? koji hotel... ????

rusevine i samo sjecanja.... ;)
 
strasilo said:
ti mora da se salis !?!?!

hotel.... ???? koji hotel... ????

rusevine i samo sjecanja.... ;)

naželost samo to  :(  ruševine,sjećanje i priče starijih...
kao i restoran sa slike uz jezero
 
Super Jura said:
Zadnji put sam tamo bio sredinom 80ih, potajno sam se nadao da je netko obnovio  :(
vlasnik objekta je Koncar.... ali su jezero i kompletan kompleks dali udruzi ribica invalida domovinskog rata na koristenje uz uvjet odrzavanja okolisa (kosnja trave, ciscenje sikare, .... itd).... pa je tamo ustvari dosta lijepo.... smije se kupati na jezeru i slicno.... nedavno smo imali i ciscenje (ronioci) jezera... tako da je po tom pitanju sve OK....
Ali nema financijskog interesa za obnovu hotela... pa se bojim da u skoroj buducnosti nista od toga....
 
tomislav_74 said:
to ima jezero u voćinu ? ili misliš na ovo na zvečevu ?

Ima i u Vocinu...samo ne znam da li ima vode  :mrgreen: (zapravo to je ribnjak), a ima i jedan između kamenskog i zvečeva uz cestu.
 
boRRis929 said:
Ima i u Vocinu...samo ne znam da li ima vode  :mrgreen: (zapravo to je ribnjak), a ima i jedan između kamenskog i zvečeva uz cestu.

da, između kamenske i zvečeva je striježevica, ljepo sređena, tamo se idu mladenci slikat  :mrgreen: