Masina Typhoon 80 na typhoon 50

Lugburz

New member
jel plug&play ili ima kakvih zajebancija oko toga?i jel istina da tph 80 ima skoro 10ks(tako kaze autodata)?
skuter(50) je 2002 godiste...
 
sve odgovara.....skines i montiras 80 ccm.....pase na saraf.....jedino ce ti trebati baterija od 9 ah.....umjesto ove od 4 ah.....bilo bi pozeljno.....i mislim da je razlika u paljenju(elektronici)...tih motora ima kod nas jako malo... :?
 
zato jer za big bore moran varit nosace od skutera od kojeg ide masina a to mi se neda...ako bi naletia na nekog tph80 onda bi uvalia tu masinu a ovu ostavia sa strane za tehnicki i za rezervu ako je vec plug&play,a i 80ccm i 10ks(ako stvarno toliko ima) mi je skroz dovoljno,poslije toga nesto na brzine kad se skupi love...
 
Lugburz said:
zato jer za big bore moran varit nosace od skutera od kojeg ide masina a to mi se neda...ako bi naletia na nekog tph80 onda bi uvalia tu masinu a ovu ostavia sa strane za tehnicki i za rezervu ako je vec plug&play,a i 80ccm i 10ks(ako stvarno toliko ima) mi je skroz dovoljno,poslije toga nesto na brzine kad se skupi love...

sanse su da ne moras nis varit posto su obe masine piaggio i kace se na isti princip =P

minimalne modifikacije...

samo sto ovih velikh masina ima okolo ko pljeve.. a ovo od 80cc je tesko nac...

a i to kaj moras moddat ima posla oko pol sata sat...  sto je po meni vrlo mali ulog s obzirom da prava vajo masina udara 20ak konja  :D
 
jedan poznanik je stavlja masinu od skippera 150 2t na zipa,i kaze da mora prebacit nosace sa rame od skippera sa selenom koji 50ice nemaju,a ta masina vibrira dosta...
 
tajfun 80 je identicna masina kao 50...ima identicna hvatista na karoseriju...tako da samo skines staru..i uglavis 80 ccm..ne trebaju ti nikakove prerade....skipper....to je vec druga prica.... :wink:
 
e pa ja sam mislio da ti vec imas tu masinu,a ti to tek trazis,pa to bog nece nac kod nas :?

sta se tvoja razletila ili samo zelis bolje performanse? neces sa tom masinom 80ccm dobit nista posebno(isto kao masina 100ccm na aeroxu i phantomu)ako zelis bolje performanse onda stavi kit,jer ovu masinu ces tesko naci...
 
ako nadem nadem,ako ne nista...a za performanse,autodata kaze da tph 50 ima 4 ks a tph 80 9,5ks...
 
pusti to sta na internetu nades,masina 100ccm ide mrvicu bolje od masine 50ccm(bez blokade naravno),tunirana 50ica ide jos i bolje od te serijske 100ccm,tako da taj 80ccm ide jos slabije...
 
Lugburz said:
ako nadem nadem,ako ne nista...a za performanse,autodata kaze da tph 50 ima 4 ks a tph 80 9,5ks...
typhoon 80 stvarno lijepo ide......prema 50 ccm....100 tku cistu ko suza...... :mrgreen:
 
malaguti said:
pusti to sta na internetu nades,masina 100ccm ide mrvicu bolje od masine 50ccm(bez blokade naravno),tunirana 50ica ide jos i bolje od te serijske 100ccm,tako da taj 80ccm ide jos slabije...
po auto dati je aerox 100 slabiji od tph80,aerox 100 ima 7,5 ks...ma vazno mi je da masina 80 ide na moju ramu,sad se bacam na trazenje...a i ako ne nadem u nas jedan poznanik je moze nabavit jeftino u italiji...
 
Lugburz said:
po auto dati je aerox 100 slabiji od tph80,aerox 100 ima 7,5 ks...ma vazno mi je da masina 80 ide na moju ramu,sad se bacam na trazenje...a i ako ne nadem u nas jedan poznanik je moze nabavit jeftino u italiji...
da ide na ramu,sretno u trazenje (y)
 
Evo mene po prvi put u "skuter" odjel.
Ja imam (1995) typhonn 50 2t, na koji sam stavio malossi garnituru (72cm3) i lion auspuh jos daaavne 2002. Malo iza toga sam presao na motore (fazer i sad shiver) i odjavio skuter...sad me kako sam se preselio uhvatila zelja za imat skuter ispred kuce za obavit poslove po gradu p ame zanima slijedece ako tko zna:
da li ga ja mogu registrirati bez problema na vecu tablicu (to je valjda kategorija do 125cm3) s obzirom na sportski auspuh i garnituru?
da li i onda testiraju brzinu motora?
Idealno bi bilo kada bi mogao  na malu tablicu jer, osim sta je jeftinije, cura bi mi mogla ga koristit jer ona nema A kat.

Danke!
 
NikolaST said:
Evo mene po prvi put u "skuter" odjel.
Ja imam (1995) typhonn 50 2t, na koji sam stavio malossi garnituru (72cm3) i lion auspuh jos daaavne 2002. Malo iza toga sam presao na motore (fazer i sad shiver) i odjavio skuter...sad me kako sam se preselio uhvatila zelja za imat skuter ispred kuce za obavit poslove po gradu p ame zanima slijedece ako tko zna:
da li ga ja mogu registrirati bez problema na vecu tablicu (to je valjda kategorija do 125cm3) s obzirom na sportski auspuh i garnituru?
da li i onda testiraju brzinu motora?
Idealno bi bilo kada bi mogao  na malu tablicu jer, osim sta je jeftinije, cura bi mi mogla ga koristit jer ona nema A kat.

Danke!

odluci se sta zelis  :misli:

ostavi ga na maloj tablici i bok, provjerava se brzina kod mopeda (do 50ccm), nemoj sad napisat ja imam 70  :mrgreen:
 
NikolaST said:
Evo mene po prvi put u "skuter" odjel.
Ja imam (1995) typhonn 50 2t, na koji sam stavio malossi garnituru (72cm3) i lion auspuh jos daaavne 2002. Malo iza toga sam presao na motore (fazer i sad shiver) i odjavio skuter...sad me kako sam se preselio uhvatila zelja za imat skuter ispred kuce za obavit poslove po gradu p ame zanima slijedece ako tko zna:
da li ga ja mogu registrirati bez problema na vecu tablicu (to je valjda kategorija do 125cm3) s obzirom na sportski auspuh i garnituru?
da li i onda testiraju brzinu motora?
Idealno bi bilo kada bi mogao  na malu tablicu jer, osim sta je jeftinije, cura bi mi mogla ga koristit jer ona nema A kat.

Danke!
stavi samo prsten odgovarajuce debljine na variator....i proci ces tehnicki bez problema....Uglavnom..trebas ga sa tim prstenom "nastimati" da mu max. brzina bude izmedju 50-55 km/h...jer kao sto su vec drugi napomenuli....skuteri od 50 ccm idu na valjke...kad dodju na tehnicki.... :wink:
 
Prvi dio pitanja se odosio na auspuh - da li ce mi dopustiti registraciju.
U međuvremenu sam zvao servisera i rekao je da ce mi napraviti neku blokadu i sve ostaje na maloj tablici.
Pozdrav!
 
NikolaST said:
Prvi dio pitanja se odosio na auspuh - da li ce mi dopustiti registraciju.
U međuvremenu sam zvao servisera i rekao je da ce mi napraviti neku blokadu i sve ostaje na maloj tablici.
Pozdrav!
blokada za prolazak na tehnickom http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,153894.0.html  :wink: