Matica prednjeg zupčanika R1 2004??

oomba

New member
Ovako.....kod montiranja svega mi se zagubila matica ta...pa me zanima pase li od kojeg drugog motora, ili ima li kakvo brze rjesenje od naručivanja i čekanja 15 dana....  :misli:
 
pase i od kosilice ak je ista velicina i ako je korak navoja isti... ili kak se to vec strucno zove...

ona i onak ne trpi nikakvo preveliko opterecenje....
 
Otiđi kod prvog Tokara u susjedstvu i rješio si problem.
 
oomba said:
Ovako.....kod montiranja svega mi se zagubila matica ta...pa me zanima pase li od kojeg drugog motora, ili ima li kakvo brze rjesenje od naručivanja i čekanja 15 dana....   :misli:
ma naci ces je......nije u zemlju propala....... :mrgreen:
 
Nisam ju ja zasarafio nijgdje...vec decki iz servisa koji mi mjenjaju masinu tvrde da sam dovezao motor bez te matice...  :misli:
 
Šta ti je sada sa mašinom?

Što se te matice tiče, meni se desilo da mi se sama odvrnula sa osovine ali je srećom skupa sa osiguračem ostala zaljepljena na ostatke spreja za lanac na onoj plastičnoj zaštiti. Tak da može biti da je i nije bilo dok su oni rastavili motor.
 
Medo said:
Što se te matice tiče, meni se desilo da mi se sama odvrnula sa osovine ali je srećom skupa sa osiguračem ostala zaljepljena na ostatke spreja za lanac na onoj plastičnoj zaštiti. Tak da može biti da je i nije bilo dok su oni rastavili motor.

yamaha...  :LOL:
 
Ne znam kakvi ste vi to mehaničari, ali ja kada slažem nekaj uvijek imam manjka dijelova, a ne viška  8)

Ali ako je riječ o matici trebaju samo stare mjere pasat i to je to!  (y)
 
igi_st said:
yamaha...   :LOL:
Da napomenem da se meni to desilo nakon mjenjanja prednjeg lančanika, a i njemu je kolko znam lančanik mjenjan. Tak da grešku pripisujem onome tko je stezao maticu a ne Yamahi!  :jesus:
 
pa kaj nema matica osigurac??  tj... onu limenu podlosku koja ide prije matice i nazubljena je da toco sjedne na osovinu... pa se presavine preko matice???

kak je moguce da se odsarafi?? a uostalom prilikom voznje osovina se vrti u suprotnom smjeru navoja... hm.... :misli:
 
Ima tu podlošku, ali ne znam kako meni se ona uspjela odvrnuti. Sada baš moram mjenjati prednji lančanik i naručio sam taj novi osigurač.
 
Medo said:
Šta ti je sada sa mašinom?

Što se te matice tiče, meni se desilo da mi se sama odvrnula sa osovine ali je srećom skupa sa osiguračem ostala zaljepljena na ostatke spreja za lanac na onoj plastičnoj zaštiti. Tak da može biti da je i nije bilo dok su oni rastavili motor.

Zaribala....ali naručena nova matica, stigla i namontirana...

Stavljena mašina druga na motor i ponovo u pogonu.  (y)
 
al sad više nemaš prerađenu glavu sa gro konja  :?
 
Medo said:
Kak zaribala, zašto!?  :?
pa ljepo je neko prije napisao... yamaha  :mrgreen: :mrgreen:

sala mala .. i mene  zanima kako je zaribala? tojest zbog chega??
 
Ne,ne decki....

Glavi nije apsolutno nista...

Otisao ležaj radilice...pa zakovala.Ali hvala Bogu pa se desilo u leru na mjestu...  (y)
 
oomba said:
Otisao ležaj radilice...pa zakovala.Ali hvala Bogu pa se desilo u leru na mjestu...  (y)


...falilo ulja? :misli: