Michelin PowerPure SC for Tmax

massa.st

Well-known member
Nakon dva seta potrošenih guma na tmaxu, dosao je red na kupnju novih guma.
Nakon Dunlopa GPR100 i Bridgestonea BT011 i BT012 sa kojima sam bia jako zadovoljan htio sam provati nesto drugo, ne ponovo istu gumu. Sa Michelin gumama nikada nisam bio posebno zadovoljan ni na autu ni motoru i rekoh samom sebi Michelin nikada vise necu kupiti ni za auto ni za motor. Nakon dugog trazenja i kopanja po netu vidio sam da je Michelin izbacio novu radial gumu za tmaxa Michelin PowerPure. Pošto je Michelin Pilot Splot za tmaxa bio katastrofa teska srca sam se odlucio kupiti novu gumu od michelina i staviti je na motor, pogotovo nakon svih razocarenja.
Uglavnom se radi o zamjeni za Pilot Sport radial koji se dosad radia za Maxi Scootere. Guma je dvokomponetna što znaci da je na bokovima meksa smjesa radi boljih sportskih voznih svojstva, a sredina je od tvrđe smjese radi dugotrajnosti odnosno za veci broj kilometara. Dezen je inspiriran od 17 colnih michelin supersportskih power pura guma.
Guma bi trebala biti dobra puno bolja od Michelina Pilot Sporta, a nakon odvozenih prvih cca 1000 km cemo i vidjeti kako ce se pokazati.
Rekoh sam sebi ovo je stvarno zadnja prilika koju dajem Michelinu da pokaze da zna napraviti gumu jer sve do sada su bile ajme.
Cijena za set 1671 kn.
Gume ugradjene u Motoboxa profesionalno kao i uvijek.........za svaku pohvalu.
 
Nakon montaze gume i voznje o gradu dosao je i red da napravimo test na popularnoj dionici ST-MA. U djir je isla opaka ekipa pa sam znao da ce voznja biti opaka i da sam najeba ako guma ne izdrzi.
Medjutim Michelin se u ovom slucaju pokazao pun pogodak.
Nakon odradjenih cca 1000 km sa gumama od toga cca 200 km van grada mogu reci da sam jako zadovoljan. Ne mogu reci da cu bolje od Dunlopa GPR100 i Bridgestone BT011 i BT012 koje sam do sada imao, medjutim nisu niti malo losije. Gume se brzo griju, "zaobljenije" su od Bridgestonea i Dunlopa koje sam do sada imao, jako lijepo padaju u zavoj i drze zadanu putanju prvi svim nagibima i brzinama, u zavoju u svim nagibima drze odlicne i ne popustaju niti malo.
U gradu na klizavom ST asfaltu guma takodjer drzi odlicno, ne proklizaje na zebrama sto me odusevilo, u zescem nagibu po gradu takodjer guma ne popusta, malo namjernog proklizavanja za izlazu iz zavoja.  :mrgreen: Odusevljen sam gumom za sada...... :ggrin:
Napokon je Michelin napravio gumu za svaku pohvalu tako da je guma za svaku preporuku.
Sada samo treba viditi kako ce se pokazati u trošenju kada se odradi vise km.

Evo i koja slika djira.......  (y) :mrgreen:
 
na mokrome sam uvijek i previse oprezan i vozim skroz laganibi na vrhu gasa tako da tu nisam relevantan......:p
 
Massa svaka čast,lijepo napisano,dobre slike,krajolik pravi dalmatinski,Like za komentar 'po mokrome' (y)
 
massa.st said:
na mokrome sam uvijek i previse oprezan i vozim skroz laganibi na vrhu gasa tako da tu nisam relevantan......:p

To se podrazumjeva (y), ali i pri opreznoj vožnji po mokrome neke gume ulijevaju više povjerenja, a neke manje pa zato pitan. :misli:
 
danas sam cili dan vozija po mokrome i guma je dobila nego zadovoljavajucu ocjenu, nema iznenadnih proklizavanja sto je nabitnije....8)
 
massa.st said:
danas sam cili dan vozija po mokrome i guma je dobila nego zadovoljavajucu ocjenu, nema iznenadnih proklizavanja sto je nabitnije....8)
a ne preostaje mi ništa drugo nego je zakapariti  :mrgreen: 2CT je guma savršena za mene kojem nestane sredina prije rubova  :wink:

Nego di si je kupija u Auto Antonila il???
 
Sa gumama odradjeno cca 3000 km otprilike pola grad pola otvorena cesta gumama sam zadovoljan kao i prvog dana, nema za sada znakova potrosenosti.
 
Da li ima navedena guma i za x max? koliko je i da li bolja od city gripa made in serbia kojeg imam na xmaxu?
 
Neznam ima li za xmaxa.....city grip sam imao na xcitingu 500 i guma mi je bila katastrofa, nakon radialnog bridgstona na xcitinga stavim obicnu city grip (sta tvortnicki i ide na njega) i skuter nije bija vozan vise.....sa ovom sam prezadovoljan. Ovo je radialna guma.
 
nema je za xmaxa, tocnije nema zadnje jer ju rade u samo dvije dimenzije za sada, no za pretpostaviti je da ce se pojaviti kroz koju godinu.

ne zelim proturijeciti, ali vrlo mi je zanimljivo kako ljudi imaju potpuno oprecna misljenja za city grip. sve si mislim jeli zbilja moguce da su neke serije toliko lose? moje su takodjer proizvedene u srbiji, a kupljene u sloveniji.
naime ja sam nakon nekih kendinih guma i save mc28 stavio na kymca city grip i raspametio se. skuter ne samo da maltene sam ide u zavoje vec drzi cestu za nepovjerovat. uopce ih ne mogu ni poceti usporedjivati sa savom ili jos gore kendom. moj interni zakljucak je bio da kad ubuduce kupujem motore ili skutere odmah mjenjam gume jer sam nakon ovih imao osjecaj da imam novi skuter i doslovno sam na neki nacin ponovo ucio voziti jer su se sve granice proporcionalno povecale.
na mokrom vrlo dobre, preko zebri odlicne, jedino se malo stisnu po temperaturama oko 0 kada s njom treba biti znatno oprezniji (pogotovo u kombinaciji s mokrim) sto je vjerojatno za ocekivati kod velike vecine guma za motore (da postoje zimske kupio bi i njih :))
 
Prije city gripa ima sam radialne gume na kymcu bridgestone pa je vjerovatno u tome bila caka. Ali sve jedno ono sta je rekao i bimba mislim da je city grip dobra za lakse skutere i za vozace koji vise preferiraju laganu turing voznju.