Michelin u Zagrebu?

darkovsky said:
Jel bio netko u zadnjih tjedan-dva u Slo po gume? Pošto je sad ovo sa vinjetom, nemrem na Breganu nego samo na mali prijelaz.. A šanse da tam jave su dost veće.

Dobro zboriš ali možda nije loše napravit đir do Macelja. :misli:
 
covjek pita u zg di ima a vi onda slo ... :mrgreen:

no kad smo tu onda bi htio cuti koliko su gume poskupile u slo zadnjih godinu dana ?  8)
 
darkovsky said:
Jel bio netko u zadnjih tjedan-dva u Slo po gume? Pošto je sad ovo sa vinjetom, nemrem na Breganu nego samo na mali prijelaz.. A šanse da tam jave su dost veće.
Bio 2 puta u mjesec dana.
Slovenci uredno javljaju našima.  :mrgreen:

Ako išta pokušavate, moj je savjet da prilikom izlaska iz Hr odmah kažete našim carinicima da idete po gume i usrdno ih zamolite da li bi mogli proći bez dodatnih troškova :mrgreen:
Ako su loše volje platit ćete. Zato ako uzimate europske gume tražite kod furlana/nekog drugog da vam uz račun izda i certifikat o porijeklu robe jer se na gume iz eu plaća samo pdv, a ne i carina.

markookram said:
covjek pita u zg di ima a vi onda slo ... :mrgreen:

no kad smo tu onda bi htio cuti koliko su gume poskupile u slo zadnjih godinu dana ?  8)
Nemam pojma, samo znam da me pilot power 2ct izašla otprilike 250kn jeftinije nego u Hr i to NAKON što sam u slovensku cijenu uračunao benzin koji sam potrošio do tamo i natrag.
 
Hrvoje said:
Bio 2 puta u mjesec dana.
Slovenci uredno javljaju našima.  :mrgreen:

Ako išta pokušavate, moj je savjet da prilikom izlaska iz Hr odmah kažete našim carinicima da idete po gume i usrdno ih zamolite da li bi mogli proći bez dodatnih troškova :mrgreen:
Ako su loše volje platit ćete. Zato ako uzimate europske gume tražite kod furlana/nekog drugog da vam uz račun izda i certifikat o porijeklu robe jer se na gume iz eu plaća samo pdv, a ne i carina.
Nemam pojma, samo znam da me pilot power 2ct izašla otprilike 250kn jeftinije nego u Hr i to NAKON što sam u slovensku cijenu uračunao benzin koji sam potrošio do tamo i natrag.

ne kužim baš

ja sam MPP 2CT platio 1650 kuna kad se vrati Mwst

kod nas su puno skuplje




Srki
 
Hrvoje said:
Bio 2 puta u mjesec dana.
Slovenci uredno javljaju našima.  :mrgreen:

Nije baš tak :) Na koji si prijelaz si išao?
Ja sam danas uzeo gume, išao na Harmicu i sve prošlo ok. Nisu javili.
 
Srki said:
ne kužim baš
ja sam MPP 2CT platio 1650 kuna kad se vrati Mwst
kod nas su puno skuplje
Srki
Frend je kupovao prije par mjeseci i ispalo je dosta manje nego tebe. Ne znam točno, ali oko 1300 kn. Kod nas je sada cijena otprilike ista, u slo je oko 100 kn povoljnija i kad vratiš mwst to je zarada. Baš sam danas uspoređivao cijene MPR2 Furlan je oko1000 kad se vrati mwst, auto antonio 1133 bez montaže, a motobox 1215 (zadnja). Procedura je bila ovakva. Ušao u sloveniju u Dobovu, zamjenio gume, otišao potvrditi račune na Breganu, opet odmah ušao u slo bez ulaska u hr, vratio se u dobovu po mwst, bacio račune i nasmijan ušao u hr. Još kad sve to spojiš s kratkim đirompo sloveniji, ispadne ti dosta povoljnije. Uglavnom, prednja i zadnje daju nekakvu uštedu oko 300+/-50 kn.
 
live-for-ride said:
Procedura je bila ovakva. Ušao u sloveniju u Dobovu, zamjenio gume, otišao potvrditi račune na Breganu, opet odmah ušao u slo bez ulaska u hr, vratio se u dobovu po mwst, bacio račune i nasmijan ušao u hr.

:lolcry: :lolcry: :lolcry:

Svaka čast na domišljatosti i hrabrosti  (y)
 
live-for-ride said:
Frend je kupovao prije par mjeseci i ispalo je dosta manje nego tebe. Ne znam točno, ali oko 1300 kn. Kod nas je sada cijena otprilike ista, u slo je oko 100 kn povoljnija i kad vratiš mwst to je zarada. Baš sam danas uspoređivao cijene MPR2 Furlan je oko1000 kad se vrati mwst, auto antonio 1133 bez montaže, a motobox 1215 (zadnja). Procedura je bila ovakva. Ušao u sloveniju u Dobovu, zamjenio gume, otišao potvrditi račune na Breganu, opet odmah ušao u slo bez ulaska u hr, vratio se u dobovu po mwst, bacio račune i nasmijan ušao u hr. Još kad sve to spojiš s kratkim đirompo sloveniji, ispadne ti dosta povoljnije. Uglavnom, prednja i zadnje daju nekakvu uštedu oko 300+/-50 kn.

ne pričamo o istim gumama

ja sam stavio Michelin Pilot Power 2CT, s time da je zadnja 190

ušteda je soma kuna u odnosu na Hr cijenu

a procedura mi je malo jača od tvoje,al nesmim reć javno

inače, naši te ne pitaju za račune ako im Slovenci jave ili ako skuže nove gume na motoru, tak da si zapravo imal sreće




Srki
 
Srki said:
ne pričamo o istim gumama
ja sam stavio Michelin Pilot Power 2CT, s time da je zadnja 190
ušteda je soma kuna u odnosu na Hr cijenu
a procedura mi je malo jača od tvoje,al nesmim reć javno
inače, naši te ne pitaju za račune ako im Slovenci jave ili ako skuže nove gume na motoru, tak da si zapravo imal sreće

Srki
...i ona zadnja je bila 2ct (zaboravih napisati).
Ovako stoje stvari sada
Zadnja guma 190/55  mpp 2ct
furlan              -  1085 kn bez montaže s vračenim ddv-om
motobox          -  1419 kn bez montaže
auto antonio      -  1453,91 bez montaže

Akoje još prednja u igri tu je razlika oko 200 kn (y)

Znam da metoda nije najbolja, ali dok ja potvrdim račune, vratim se u Dobovu po pare i opet na breganu, prođe pola sata i više. S druge strane, mogu ući opet iz dobove u hr tako da ovi nemaju što javljati, a treće, kako mi može dokazati da nisam kupio gume dan prije kod nas u hr? Nove gume na motoru?! wtf...zar kod nas nema istih?  Isto tako vidi novu motrističku opremu na meni kupljenmu dan prije i naplaćuje mi carinu!? Uglavnom, bed je ako mi nađe račune iz slovenije. Onda sam na..bo. Više platim carinski prekršaj nego carinu :mrgreen:
 
live-for-ride said:
...i ona zadnja je bila 2ct (zaboravih napisati).
Ovako stoje stvari sada
Zadnja guma 190/55  mpp 2ct
furlan               -   1085 kn bez montaže s vračenim ddv-om
motobox           -   1419 kn bez montaže
auto antonio      -   1453,91 bez montaže

Akoje još prednja u igri tu je razlika oko 200 kn (y)

Znam da metoda nije najbolja, ali dok ja potvrdim račune, vratim se u Dobovu po pare i opet na breganu, prođe pola sata i više. S druge strane, mogu ući opet iz dobove u hr tako da ovi nemaju što javljati, a treće, kako mi može dokazati da nisam kupio gume dan prije kod nas u hr? Nove gume na motoru?! wtf...zar kod nas nema istih?  Isto tako vidi novu motrističku opremu na meni kupljenmu dan prije i naplaćuje mi carinu!? Uglavnom, bed je ako mi nađe račune iz slovenije. Onda sam na..bo. Više platim carinski prekršaj nego carinu :mrgreen:

motobox 2253,00 kune bez montaže
auto antonio 2405,00 kune bez montaže

dovoljan razlog za provozat se do Slo



Srki
 
Ehm bio Lašič mislim da jeftiniji od Furlana...t.j. tu su negdje...

PP (običan, ne 2ct) 120/70 i 190/50... 250€ - porez

 
Srki said:
motobox 2253,00 kune bez montaže
auto antonio 2405,00 kune bez montaže
dovoljan razlog za provozat se do Slo
Srki
Naravno da je gore povoljnije, to i nisam doveo u pitanje. Slažem se s tobom.

Ja sam naveo samo cijenu zadnje gume, a set sam pogledao samo i motoboxu i cijena je navedena 2159 kn. U slo je oko 1750 ako se ne varam (bez montaže).