MITO 125

tomsic_vtc

New member
Pozdrav narode!
Novi sam ovdje na forumu, pa evo volio bi čuti i Vaša mišljenja.
U pitanju je Cagiva Mito 125 92'

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/cagiva-f-125-cm3-oglas-14375891
 
Ma ak si mladac zakaj ne . Većina nas je vozila prije i veće krampove . Ak ti spusti još koji euro , a trebao bi bar 100-150  imaš za regu i neki lagani servisić kod kakvog majstora  (y) Iako sam vidio jednu Gileru crono za 500eur mislim u možda malo boljem stanju  (y) http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/gilera-crono-125-cm3-oglas-14452722
 
Nije loše, ali ja sam bio u financijskim problemima tako da sam iskustva kovao na tomosima i Mito sam par puta vozio, ugl. Za pocetak obavezno cvaja, znam kako treba odrzavati i to sve, do 10t kuna se ne isplati uzimat 4t.
 
za 10 tkn se već da uzeti pristojni 600 s kraja '90.-ih, primjerice srad ili hornet, koji je televizor u boji za bilo kojeg cvaju što se tiče održavanja, pa i vožnje, zvuka i svega ostalog (y)
pred 10-ak godina dok sam se počeo "baviti" motorima sam također uzimao takvu kramu (af1 futura), znači to pred 10 godina nije valjalo do te mjere da sam ga imao 2 tjedna i prodao, kvari se na dnevnoj bazi, a troši ko kamijon..
 
MOONSHIELD said:
za 10 tkn se već da uzeti pristojni 600 s kraja '90.-ih, primjerice srad ili hornet, koji je televizor u boji za bilo kojeg cvaju što se tiče održavanja, pa i vožnje, zvuka i svega ostalog (y)
pred 10-ak godina dok sam se počeo "baviti" motorima sam također uzimao takvu kramu (af1 futura), znači to pred 10 godina nije valjalo do te mjere da sam ga imao 2 tjedna i prodao, kvari se na dnevnoj bazi, a troši ko kamijon..
(y)
Kao bivši vlasnik cvaje Cagive, naprosto moram podržat ovakve postove  (y)
 
Imam 18 godina, i sad polažem za B kategoriju, preko ljeta idem za A2 kategoriju, zato mislim uzet Mito 125, sredit ga kako Bog zapovjeda, vozit ga dvije godine i prodat i onda idem polagat za A kategoriju. Nisam sad baš pri novcima da kupujem neki kvalitetan četverotaktni motor do 35kw. Moje mišljenje, cvaja za početak a kasnije ljuti GSX-R  8)

Prijatelju to što si naletio na kramu AF1 i što ti je riknula ne znači da su dvotaktni motori sranje. Moj kolega ima NSR 125 i nije ni lipe uložio u njega već dvije godine, stalno se voza, prošli vlasnik je napravio generalku i sad sam siguran da će i ovu sezonu bez brige vozit ;)
 
nije mi riknuo, išao je i to dobro i izgledao triput bolje od ove cagive, kupio sam 2 za 300 eura (jedan cijeli i jedan za dijelove, ali isto s papirima u kompletu), prodao ih mjesec dana kasnije za 700 dok sam skužio da je to rupetina bez dna, doduše uložio sam za regu 100 eura i za gume 100, frend mi je napravio servis, ali svejedno, ostalo je nekih 200 eura (y) stvar je da mi je jedan dan krepalo svjetlo, jedan dan zadnja kočnica, jedan dan nije upalio pa sam ga morao gurati po dvorištu, i tak, svaki dan neki kuratz, a i vozio sam se s frendovima koji su imali "ozbiljne motore" koji troše 6-7 litara, a ja sam s kramom koja nejde nikud nikam morao na svakoj bengi stajati i sramotiti se tamo s tts-om :LOL:

ja ti samo velim što možeš, a to što ti želiš s tvojom lovom je tvoj izbor (y) danas se za 10 tkn svašta da kupiti..
 
Ova cagiva je smece rupa bez dna al to se nemoze objasnit nekima zato je kupi vozi i nosi set alata u torbi, ako mislis s ove krame sist na gsxr onds neman sta rec. Tribas jos puno dobit iskustva za gsxr a ne ga kupit pa se ubit s njega ko budala
 
tomsic_vtc said:
Imam 18 godina, i sad polažem za B kategoriju, preko ljeta idem za A2 kategoriju, zato mislim uzet Mito 125, sredit ga kako Bog zapovjeda, vozit ga dvije godine i prodat i onda idem polagat za A kategoriju. Nisam sad baš pri novcima da kupujem neki kvalitetan četverotaktni motor do 35kw. Moje mišljenje, cvaja za početak a kasnije ljuti GSX-R  8)

Prijatelju to što si naletio na kramu AF1 i što ti je riknula ne znači da su dvotaktni motori sranje. Moj kolega ima NSR 125 i nije ni lipe uložio u njega već dvije godine, stalno se voza, prošli vlasnik je napravio generalku i sad sam siguran da će i ovu sezonu bez brige vozit ;)


sinko,ljudi ti fino govore,nitko ti nije dao los savjet,pogotovo oni koji su imali te krsine,a isto tako mi svi vidimo da iz tebe izbija nezrelost,jos si zelen,i vjerovatno sam ti malo povrijedio ego,ali mlad si,shvatit ces.mozda  :)

 
Ako budes zvao za tu cagivu il slucajno iso gledat,pitaj za papire nek ti pokaze. Ja sam radio cilindar na njoj.ugl isla je ko vrag,.vlasnik je htio da napravim samo da ide. Al to nije taj sto ga sad prodaje ovo je vec neki drugi tak da...Trebalo je jos promjenit semeringe na vilicama,temperaturu nije pokazivao gume promjenit i pogledat zasto ima oko 2kile silikona crvenog po masini.hehe. ugl dobro ga pregledaj. Prijateljski savjet je onaj sto sam ti vec napisao. Nije ti to sila uzet. Kako hoces..sretno (y)
 
Baš je tu cagivu neki dan mi mali iskopao da bi on tako nešto  :nasilni:
Normalno da sam mu rekao da nema šanse jer nema još ni 14 a vozijo je neke skutere i automatike...
E sad ja sam sa 12 imao čz175 pa mi je stari prodao zbog ocijena u školi .
Čim sam krenuo u 1 srednje sam na praksi dobivao 100DM mijesečno i brzo sam si kupio raskantanu NSF 125(175)koja je letila a nije se vozila nikako :shock:
Tada je Mito bijo novi motor koji sam ja samo sanjao i nisam ga osvario :?
Možda nisam realan prema mom malom i uvijek mlađe gledamo zaštitit pa tako i tebe pred kojim ima nadam se puno km.
Uglavnom imaš več četvorotaktne 125ice do 10000kn sa kojim čes se navozit a na ovom ako bude trebalo radit nešto to čes platit više nego motor. 
Ali nakraju izbor je tvoj a znaj da se to lako kupi a teško prodaje  (y)
 
Danas iz radione otisla doobra ybr 125 2007 god..decko dao za nju 6.500kn ja ju malo dotjero i pici,vozis se..a danas sutra moci ces ju lakse prodat neg tu cagivu..eto to ti je samo poticaj da si jos malo razmislis i da danas silujes njuskalo u potrazi. :wink: :021:
 
Hvala svima na savjetima, uvijek dobro dođu hehe :D Kad bolje razmislim, imate iskustva pa ne govorite uzalud ''rupa bez dna'' meni se Mito jako sviđa ali mislim da ću od njega odustat.. Sad idem u potragu za nekim do 35kw i da je 4t..
 
:misli: a jel imaš vozačku do 35 kw ili češ tek polagat  :wink:
 
tomsic_vtc said:
Hvala svima na savjetima, uvijek dobro dođu hehe :D Kad bolje razmislim, imate iskustva pa ne govorite uzalud ''rupa bez dna'' meni se Mito jako sviđa ali mislim da ću od njega odustat.. Sad idem u potragu za nekim do 35kw i da je 4t..

e..tako je vec bolje (y)
 
Aj da si nas posusa, ja san 2 godine mladi od tebe i zelja je bila mx/sx 125 ili rs 125 (meni su samo talijani zakon) i nakon puno procitanih tema, jedne voznje i trazenja po njuskalu vidia san da su sve ubijene, da u svaku triba ulozit jos toliko koliko si platia i oducia uzet skuter  :LOL: (y) , pogotovo ako si dir za po gradu onda ko to saltat svako malo