mjerač pritiska gume

bac

Member
evo jedna korisna stvar koju bi mogao imati svaki vozač motora
kupio na ebay 75 kn
znam da benzinske postoje na svakom kilometru ,a ovaj mjerač ima svrhu za onaj dio od kuče do pumpe/vulkanizer
 
Da, taj dio od doma do pumpe je izuzetno bitan jer tu se vozi preko 250 i full zalegnut. :mrgreen: :mrgreen:

 
nije, problematican je dio na pumpi,

jedan manometar pokazuje jedno, drugi drugo, treci radi ko barometar itd. itd.

dakle imas svoj manometar i on ti je referentan, moze on pokazivati 2,7 ali znas da ti je na tom pritisku motor ok za vozit,

odes na pumpu i na drukas gume na 2,7 po svom manometru,

napr.  :mrgreen:
 
Haponja said:
imaš istu stvar u Lidlu za 20ak kuna, i još dobiješ mjerač istrošenosti gume
ovo je ipak od michelina mjerač a ne od ho-ši-mina(rok trajanja ?) (y),ne želim se raspravu o tome koliko košta ,koji je bolji ,niti švercam s time ,samo sam otvorio temu ako koga zanima takav dio opreme
 
sid said:
nije, problematican je dio na pumpi,

jedan manometar pokazuje jedno, drugi drugo, treci radi ko barometar itd. itd.

dakle imas svoj manometar i on ti je referentan, moze on pokazivati 2,7 ali znas da ti je na tom pritisku motor ok za vozit,

odes na pumpu i na drukas gume na 2,7 po svom manometru,

napr.  :mrgreen:

Imao sam u garaži 3 ili 4 ovakva manometra, odnosno imao sam i bacio neke jer niti jedan nije mjerio kako treba. Mislim da su dva ostala u torbi za Grobnik pa ako ti trebaju... :mrgreen: Jedini mjerodavan je onaj na kompresoru i samo njega koristim. Na pumpama rijetko pumpam ali mislim da rade dobro... ako rade. :jesus:
 
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

i ja imam kontrolni, na njemu znam koliko fula (usporedjivo kod frenda sa profi manometrom) i po njemu se ravnam,
i doma na kompresoru a i ako moram negdje vani pumpat.

u stvari nadjem pritisak koji mi najbolje odgovara, zmerim ga sa referentnim (znam zbog odstupanja koliki je stvarni tlak) i kasnije pumpam na vrijednost koju pokazuje refenetni,
 
bac said:
ovo je ipak od michelina mjerač a ne od ho-ši-mina(rok trajanja ?) (y),ne želim se raspravu o tome koliko košta ,koji je bolji ,niti švercam s time ,samo sam otvorio temu ako koga zanima takav dio opreme

ti kojekakvi brandirani uređaji tipa Micheline, Valvoline, Mobile ITD su uglavnom reklamnog karaktera i ne pravi ih nitko drugi nego upravo HO-ŠI-MIN za neku bezačajnu cifru ....  :wink:
 
sid said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

i ja imam kontrolni, na njemu znam koliko fula (usporedjivo kod frenda sa profi manometrom) i po njemu se ravnam,
i doma na kompresoru a i ako moram negdje vani pumpat.

u stvari nadjem pritisak koji mi najbolje odgovara, zmerim ga sa referentnim (znam zbog odstupanja koliki je stvarni tlak) i kasnije pumpam na vrijednost koju pokazuje refenetni,

Ma jebeš mjerenje, kladim se da više od pola foruma neće skužit razliku u gumama od 1 bara. A toliko valjda niti jedan ne griješi. :mrgreen:
 
mate said:
Ma jebeš mjerenje, kladim se da više od pola foruma neće skužit razliku u gumama od 1 bara. A toliko valjda niti jedan ne griješi. :mrgreen:
Pa ne ide u naše gume valjda 98 bara pase 1 lako zanemari ili neprimjeti??!!
Malo ti nas Mate potcjenjuješ, čini mi se, ha?
 
mate said:
Ma jebeš mjerenje, kladim se da više od pola foruma neće skužit razliku u gumama od 1 bara. A toliko valjda niti jedan ne griješi. :mrgreen:

za motor ne znam, nisam nikad imao vecu razliku od 0,1 bar (jesam kad sam preuzeo Derbija, pa se motor cudno ponasao pa sam nakon 1km na pumpi provjerio tlak)
ali u autu, nemres verovet s kakvim gumama se raja vozi  :no:
 
mate said:
Ma jebeš mjerenje, kladim se da više od pola foruma neće skužit razliku u gumama od 1 bara. A toliko valjda niti jedan ne griješi. :mrgreen:

E hebiga,puno je to možda neki sa čudnim stilom vožnje neće skontati,ali više od pola foruma...

btw nemoj se više kladiti,bar neko vrijeme :mrgreen:
 
1 bar je karikirano, ali ostaje sigurno za barem 30% dok za 0,5 bara više od 50% bez sumnje. :jesus: A vidim da se nitko ne želi kladit... jer svi znaju da sam u pravu. :mrgreen: Osjetit će kad padne tlak u prednjoj gumi na oko 1,0 kad se više ne bude moglo upravljati motorom (cestovnim) ali u rasponu od nekih 1,9 do 2,8... nema šanse. :mrgreen:
 
mate said:
1 bar je karikirano, ali ostaje sigurno za barem 30% dok za 0,5 bara više od 50% bez sumnje. :jesus: A vidim da se nitko ne želi kladit... jer svi znaju da sam u pravu. :mrgreen: Osjetit će kad padne tlak u prednjoj gumi na oko 1,0 kad se više ne bude moglo upravljati motorom (cestovnim) ali u rasponu od nekih 1,9 do 2,8... nema šanse. :mrgreen:

Idi se vozati,kakvo je vrijeme na grobniku tj. kakav je happening?
 
mate said:
Da, taj dio od doma do pumpe je izuzetno bitan jer tu se vozi preko 250 i full zalegnut. :mrgreen: :mrgreen:
zaboravio jučer moguči odgovor,neka netko postavi ovaj video s you tube ( GSXR 1000 CRASH 40000 pregleda s orginalnim zvukom),znam -hladno vrijeme-neznanje ali nejde 250 ali ipak struže koljenima
 
bac said:
zaboravio jučer moguči odgovor,neka netko postavi ovaj video s you tube ( GSXR 1000 CRASH 40000 pregleda s orginalnim zvukom),znam -hladno vrijeme-neznanje ali nejde 250 ali ipak struže koljenima

Znam taj filmić, ako je onaj kad izlazi iz dućana u kombinezonu, samo to s pritiskom nema veze.