MLADINA GP 2007

miromax

Member
Namjerno temu stavljam ovdje, u putovanja a ne u "Moto sport", jer koliko god se organizatori trudili, ipak najjača trka u državi na kraju bude - nedjeljni izlet.

Prvo sam danima pokušavao saznati iole točan raspored događanja, no najkvalitetnije informacije sam dobio ne sa službenog plakata, ne na službenim web stranicama, nego preko dečki koji su češće tamo, pa po sistemu "obično bude oko jedan" sam se i ja uputio i stigao točno na vrijeme ("oko jedan").
Putem sam napipavao skretanje za stazu sa stare Karlovčke, iako sam, doduše davno, na stazi bio dvaput. Nije ni čudno, s obzirom da sam ukupno primjetio ukupno jednu tablu veličine 60x30cm s napisana 3 slova "MX3". Definitivno se čovjek mora zapitati kako su se svi natjecatelji iz 15-ak zemalja uspjeli skupiti, kao i 2.000 pripadajućih gledatelja.
Čovjek se ne može oteti dojmu da bi se, zaista, s obzirom na tradiciju staze, neosporan trud i, na kraju krajeva, status utrke svjetskog prvenstva u klasi MX3, uz malo marketinškog angažmana i moderniji pristup od ove trke moglao napraviti vrhunski happening.
Do tada će se i dalje na lokalnim motorijadama skupljati više ljudi nego u Mladini.
Nego, da ne bude samo kuknjava, bila je stvarno super trka, naši su vozili odlično (iako rezultati još nisu na službenim stranicama :) ) i živimo u nadi da će licenca biti produljena za naredne 3 godine, pa da će negodinu biti pravi dernek (kad razmislim, ovo slušam zadnjih 20 godina...  :misli: )


 
I to...




I par filmića

http://www.youtube.com/watch?v=g_pGlDLjPiw
http://www.youtube.com/watch?v=bNt918959O8
http://www.youtube.com/watch?v=P2J3XV1J_Js

Da, i definitivno smatram smiješnim da www.motori.hr trku nisu popratili najavom, komentarom, bilo čime. (Pretpostavljam da se neka sitna duša zamjerila drugoj...)
 
Nije valjda da su izbacili one velike spustove i uspone sa skokovima?

To je bilo jebeno za gledati. Mene je bilo strah gledati kako manijaci na nizbrdici daju gas, a kako je tek njima bilo voziti  :shock:
 
Staza je definitivno preuređena, je, i glavnu strminu su izbacili. Ali nije loše, preglednije je i čini mi se da ima više skokova ukupno.
 
svakak said:
Nije valjda da su izbacili one velike spustove i uspone sa skokovima?

To je bilo jebeno za gledati. Mene je bilo strah gledati kako manijaci na nizbrdici daju gas, a kako je tek njima bilo voziti   :shock:

Njima je sve ravno  :wink:
 
Staza je preuređena i sada se skoro cijela vidi sa jednog mjesta!
Preuredili su ju da bi mogli dobiti SP i druge godine!
 
Bravo Miromax (y)
Ti si snimio više nego svi naši službeni reporteri zajedno. :jesus: :LOL:
U stvari, nije mi jasno zašto našim medijima za razliku od Eurosporta takve manifestacije nisu interesantne.

Nego čuo sam da se vozilo u suprotnom smjeru nego obično. :mrgreen:
 
ZUTI said:
Bravo Miromax (y)
Ti si snimio više nego svi naši službeni reporteri zajedno. :jesus: :LOL:
U stvari, nije mi jasno zašto našim medijima za razliku od Eurosporta takve manifestacije nisu interesantne.

Nego čuo sam da se vozilo u suprotnom smjeru nego obično. :mrgreen:
Sada se vozi u suprotnom smjeru!
Žalosno je da televizija i mediji općenito nisu bolje popratili SP!
 
U HRT programu je stajalo da će biti reportaža, pa su je skinuli. U stvari idem im baš napisati mail! Koliko ja znam, dužni su osigurati program za međunarodna natjecanja.
Da, na žalost, cijela stvar je od početka medijski katastrofalno popraćena. Ali, kako sam i napisao, to smatram prije svega nesposobnošću organizatora. K'o da nisu mogli malo "motivirat" novinare...
A novinari nisu htjeli izvještavat valjda da široko pučanstvo ne bude razočarano kad shvati šta su propustili...

kako od medija tako i od ovog foruma!
na angažman foruma sam se osvrnuo u textu, i stvarno smatram sramotnim. Bez obzira tko je gazda čega, i tko je vlasnik čega, i tko se kome valjda zameril.
 
OPA!
Na HTVovim stranicama sam uspio naći i text od 6 redova!  :LOL:

http://sport.hrt.hr/htvsport/default.asp  , u predzadnjem retku.

A pride je i za skinuti prilog od 34 sekunde!
 
U mladini su bila reportažna kola HRT-a i trebala je biti snimka trke, ali ju na kraju nisu emitirali! :palacdolje: