Mobil 1

skuco

Active member
Jučer kolega kupio to ulje, litra 15w50 140kn
Dali netko koristi tu ulje i šta mislite o njegovoj kvaliteti?
 
skuco said:
Jučer kolega kupio to ulje, litra 15w50 140kn
Dali netko koristi tu ulje i šta mislite o njegovoj kvaliteti?
Nisam koristio fully, kod mene je Mobil 4T 10-40W..nisam ga ja stavljao( prvi servis ), ali mislim da ide brzo van..ionako je razrada u pitanju..na 6000 ide full sintetika.
Kvačilo se na hladno može ponekad čuti, pri dužim turama prilikom kočenja mašinom ili pri prebacivanju iz više brzine ka nižoj se može čuti vrlo jako kvačilo .Ne proklizava, ali se čuje kao dostavno vozilo..
Što se mene tiče..ništa extra
 
To je za motore s malo više km. Čuo sam da je dobar.
 
lone-wolf said:
To je za motore s malo više km. Čuo sam da je dobar.
Tip maloga uvjerava da je bolji od motula.  :misli:  Čisto sumnjam..
Gdje su sad strućnjaci.?
 
Od motula nije bolji al je skuplji, ja kod pajde u autoshopu motul 7100 kupim za 100 kuna po litri, dok je inače cijena 125 - 132, ovisi od radnje do radnje, tako da sad imam motul i imat ću ga dok nebude nešta povoljnije na tržištu, a znam da mobil nikad nije bio povoljan i da je precijenjen  :wink:
 
Mobil1 15w50 je ulje za auto. Za motor postoji Mobil1 Racing 10w-40 sa JASO MA specifikacijom (za moto kuplung) ali ga je izuzetno teško naći. Ja sam ga nekoć bio naručio iz Njemačke a i tamo su ga teško našli.  :misli:
 
skuco said:
Tip maloga uvjerava da je bolji od motula.  :misli:  Čisto sumnjam..
Gdje su sad strućnjaci.?
Molim malo pažnje pri čitanju. Nikog ne uvjeravam, Motul nisam ni spomenuo, a prenosim mišljenje drugih ljudi. Jel dovoljno jasno ili da još pojednostavim?  :shock:
 
skuco said:
Jučer kolega kupio to ulje, litra 15w50 140kn
Dali netko koristi tu ulje i šta mislite o njegovoj kvaliteti?

Pa ja mislim da je to preskupo! :mrgreen:
 
lone-wolf said:
Molim malo pažnje pri čitanju. Nikog ne uvjeravam, Motul nisam ni spomenuo, a prenosim mišljenje drugih ljudi. Jel dovoljno jasno ili da još pojednostavim?  :shock:
Nisam mislio na tebe nego tipa u auto kreši. Malo pažnje pri ćitanju.!
 
zokx said:
Mobil1 15w50 je ulje za auto. Za motor postoji Mobil1 Racing 10w-40 sa JASO MA specifikacijom (za moto kuplung) ali ga je izuzetno teško naći. Ja sam ga nekoć bio naručio iz Njemačke a i tamo su ga teško našli.  :misli:

u ovom slučaju Mobil proizvodi i za motocikle tu gradaciju u ful sintetskoj varijanti : MOBIL 1 Racing 4t ( 15w-50). U Banditu koristim MOBIL Extra 4T (10w-40), a i koristio sam ga u prošlom Banditu i sve 5.
 
zokx said:
Mobil1 15w50 je ulje za auto. Za motor postoji Mobil1 Racing 10w-40 sa JASO MA specifikacijom (za moto kuplung) ali ga je izuzetno teško naći. Ja sam ga nekoć bio naručio iz Njemačke a i tamo su ga teško našli.  :misli:
I ovaj je za motore i ful sintetik. :misli:
Ja stavljam motul al moram u ka po njega jer u našoj vukojebini nema.
 
skuco said:
Nisam mislio na tebe nego tipa u auto kreši. Malo pažnje pri ćitanju.!
mene si citirao pa sam ....  whatever, alene oprosti. :D
 
skuco said:
I ovaj je za motore i ful sintetik. :misli:
Ja stavljam motul al moram u ka po njega jer u našoj vukojebini nema.
sacs-in-line four said:
u ovom slučaju Mobil proizvodi i za motocikle tu gradaciju u ful sintetskoj varijanti : MOBIL 1 Racing 4t ( 15w-50). U Banditu koristim MOBIL Extra 4T (10w-40), a i koristio sam ga u prošlom Banditu i sve 5.

Sad sam proguglao i vidim da ste u pravu  (y) .

Znam da te gradacije nije bilo pred koju godinu, i nisam ga uspio nikako nabaviti. Inače godinama stavljam Mobil1 u sve svoje aute, i jaako sam zadovoljan. Nikad nikakvih problema. Zbog problema sa dobavljivosti u motoru je Castrol sa kojim sam isto tako prezadovoljan.
 
Saznat ćemo za par dana kad kolega okrene koju tisuću. Inaće njemu svaki motor troši ulje pa veli bitno da ga ima kod nas. :mrgreen:
 
skuco said:
Saznat ćemo za par dana kad kolega okrene koju tisuću. Inaće njemu svaki motor troši ulje pa veli bitno da ga ima kod nas. :mrgreen:
aha,pa odma reci da yamahu vozi  :mrgreen: