moj tata bi trebao pomoć!

Zrile

Active member
moj tata izvuko od nekud iz dvorišta nekakvog starog ariela (ja mislim) još od pre II svjetskog stavio ga u garažu (auti vani stoje) i odlučio ga popravit ... motor kaj ima i prikolicu, samo je sad više nema...

e, uglavnom, sad ja bih njemu nekak pomogla jer vidim da je tu želja ogromna, pa sam ga pitala jel mu šta treba...

fali mu od dijelova staklo napred za lampu i na toj istoj lampi je gore bio neki brzinomjer...sad je prazna rupa...i to bi mu trebalo... ostalo je sve tu i kak mi se čini malo taj motor zšmirglat i motorčić ko novčić :mrgreen:

pitanje: ako netko ima iskustva ili ne znam kojim slučajem višak ovoga kaj sam nabrojala za taj motor, ili di to nabavit ili nešto...

hvala, pozdrav!
 
Nemam ništa od toga, al' sam slučajno vidio na Motonetu emisiju o tipu iz Kutine, zove se Zdenko i još nekak, koji ima hrpu oldtimera, što složenih a što u dijelovima, pa probaj vidjeti. Iako je istina da takvi freakovi rijetko kad žele iz svoje garaže nešto iznijeti, uglavnom samo unose.
 
znam ti ja jednog frajera iz orahovice,a možda i da probaš u nekom old timer klubu se raspitat,a?
pa kad tatek složi pilu-vruuuuum u Novi!
 
Reci starom da proba kontaktirati old timer klub "Stari Kotači" is Strmca kod Samobora. Ekipa je jedna od jačih u HR i mogao bi tu nešto naći...Pozdrav
 
bool said:
Reci starom da proba kontaktirati old timer klub "Stari KotacĄi" is Strmca kod Samobora. Ekipa je jedna od jacĄih u HR i mogao bi tu nesĄto nac´i...Pozdrav

Bila je...
 
bila...? više nije?

ako ima tko kakav broj... ili nešto...
 
>>> moj tata izvuko od nekud iz dvorišta nekakvog starog ariela

>>>fali mu od dijelova staklo napred za lampu i na toj istoj lampi je gore bio neki brzinomjer...sad je prazna rupa

Na trkama u Bjelovaru je nastupao tip iz Zadra, sa registrianim Arielom. Rekao mi je da je iz 1930 i neke.
Krasan motor.
Snimio sam ga s raznih strana, ali nemam pojma gdje su mi slike, tako da ne mogu provjeriti, ali oko 87% sam siguran, da je u prednjoj lampi ampermetar, a ne brzinomjer. Naravno, ne znači da imaš isti model.

Pozdrav,
t.
 
Zrile, nek tatek nazove u tehnički muzej i nek traži gospona po imenu Zrna Marijo. On bu mu znal puno toga reč.
 
hvala :D