moje mišljenje o novim kaznama (koga zanima)

@nte

New member
prijedlog je da kazna za nenošenje kacige na motoru bude 700 kn. dobro, u redu. ma nek bude i 700 eura. ja bi ju nosio i da kazne nema, jer kacigu nosiš radi sebe, a ne da nebi platio kaznu. al to neki ''motoristi'' nikad neće shvatit i mož ga jebat.... :(
 
A onih 0 promila? Nema više ni jedne :piva: . :mrgreen:
 
za promile mi je zao vas koji popijete koju pivicu i tak aja sam i onak na mlijeku i sokicima od malena
 
tomee said:
za promile mi je zao vas koji popijete koju pivicu i tak aja sam i onak na mlijeku i sokicima od malena

Ak' nisi znao, mlijeko i sokići ti mogu fermentirati a onda :pandur:
 
pa kao niko do sada nije vozija sa preko 0,5 pa če se držati ovoga za 0,0 :misli:
ja ču prvi :p :twisted:
 
Neke stvari, tj. kazne su ok, ali neke i nisu, netko mi je rekao da je u Večernjem izašlo: tri griotte i napušeš alko-test...?!? Srećom ih ne volim...
Zakon još nije izglasan, pa mislim da netreba polemizirati oko nečega za što još nije sigurno hoće li biti ili ne......
 
8) Bit če zakon prihvaćen zbog ovog kaosa na cestama. A što se tiće prekoraćenja brzina morat čemo ih se držat bar ja, jer nemam 1000-5000kn da platim.
 
Taj Zakon o sigurnosti u prometu se povlači dobrih 6 godina, dva puta je bio u saboru i ništa pa neće biti ni ovaj puta.
Spominju uvijete za mlade vozače, ja sam položio vozački i sada čekam rodjendan (26. 8.) i nemam pojma šta će biti. Sav sam na trncima, kazu da nećemo smijeti voziti aute jače od 102 KS, a šta je sa motorima...
Ako se i usvoji zakon će biti tipično hrvatski tj. dvosmislen, nedorečen, pun rupa...
 
NRG ErWin said:
Taj Zakon o sigurnosti u prometu se povlači dobrih 6 godina, dva puta je bio u saboru i ništa pa neće biti ni ovaj puta.
Spominju uvijete za mlade vozače, ja sam položio vozački i sada čekam rodjendan (26. 8.) i nemam pojma šta će biti. Sav sam na trncima, kazu da nećemo smijeti voziti aute jače od 102 KS, a šta je sa motorima...
Ako se i usvoji zakon će biti tipično hrvatski tj. dvosmislen, nedorečen, pun rupa...

gle poslan je u drugo citanje a to znaci da budu ga donijeli tek iza ljetne stanke a to je 9 ili 10 mjesec tak da ne panicari .polozi i 8)
 
Moje subjektivno mišljenje je da neće puno promijeniti.
A zašto :neznam: , zato jer smo takav narod.
Dakle, ukoliko će kazna biti 3000 kn za alkohol preko 1. promila (ili koliko već, ne znam) i vozačka na 6 mjeseci, događat će se jednostavno da ljudi neće stajati policiji. Produžit će, a onda će nastati potjera u kojoj će opet netko stradati.
Dobro, to će bit rjeđe, ali ovi koji budu stali, radije će platili panduru 2000 kn i odvezli se, nego platili 3000 kn i ostali bez vozačke. A pošto policija ima plaće u skladu s prosjekom RH, znači oko 4500 kn, normalno da budu uzeli mito jer im je to pola plaće + zna se kako se kod nas rješavaju prekršaji i kazne.
Dalje, mladi vozači neće smjeti voziti aute jače od 85ks (to je bila prva verzija koju sam čuo, a ako je istina ovo sa 102 ks, onda su stvarno ludi)???? Jebote, pa auto od 85 konja ide 180, a poginuti možeš već nevezan pojasom kod 30 km/h.
Ko je tu lud???
Ne kužim, samo nebuloze i gluposti.
Možda će se popraviti malo, ali minimalno malo. I dalje će ljudi piti i voziti, i dalje će se voziti bez kaciga, i dalje će voziti brzo.

Ponavljam, ovo je samo moje skromno mišljenje i iako bih jako (kao i svi mi) volio da je bolje, jer na kraju krajeva, dnevno radim minimalno 100km na posao i s posla, vjerujem da neće biti.

Samo još nešto. U četvrtak idem doma i na magistrali zastoj. Sudar naravno, stoje obje kolone, i za doma i za zg. Čekam.....čekam malo dulje i ugasim auto jer se nitko nikuda ne kreće.
Za par minuta krene suprotna kolona, zaobilazi skršene aute, promet ne regulira nitko. Suprotna kolona ide, moja stoji, stoji malo duže i kreteni počnu trubiti, izlaziti iz kolone, je*at mater ovima iz suprotne kolone.
Nitko ne staje, nitko ništa....još nisam znao šta je.
Ispraznili se svi auti iz suprotne kolone, krenula je i moja, krećem i ja, prolazim, ne vjerujem :shock: :shock: :shock: .....dečki iz kombija svi u krvi, jedan auto skoro u grabi, ostala je samo zadnja hauba i zadnja tablica, učinilo mi se da je unutra i čovjek. Sa suprotne strane izletio kamion s prikolicom u polje (poslije sam čuo, dupkom pun, 40t).

Stajem odma, izlazim van, pitam jel' treba kome pomoć, trebaju li prvu pomoć, zavoje, bilo šta?????
Jedan dečko veli, daj barem reguliraj promet, što sam naravno učinio.
Poveo jednog sa sobom i propuštali smo svaku kolonu pomalo dok nije stigla policija koja je zatvorila cestu.
Koja je poanta??? Mi smo faking stoka (90% ljudi je hebena stoka)....nisam mogao vjerovati da ama baš nitko nije mogao stati i ponuditi pomoć, bilo kakvu, minimalnu. Ajde da je već bila policija i hitna, nema se više skoro šta pomoći, ali ovako, par minuta poslije nesreće da nitko nije stao, nevjerojatno. Čovjek iz auta je poginuo na licu mjesta, zaspao i prešao drito pod kamion od 40t. Ne znam što je tim ljudima, ali ja bih stao i pomogao i psu, ili mačku na cesti, a gdje onda ne ljudima.
Toliko o tome, treba promijeniti ljude, a ne zakone.
 
2 Kawabiker

Ako stoji ono što si rekao da smo stoka (djelomično se slažem sa tobom u vezi ponašanja na cestama), onda ništa drugo ne pomaže nego štap i bič. Ovim zakonom će se staviti dobar bič i debeli štap u ruke pastira, ali i ono što si rekao o mitu i podmićivanju, bi moglo jako poljuljati moralnost naših pastira.

Postavlja se pitanje što je sa kaznenom odgovormošću osoba koje zanemarujući svoje dužnosti, dovode druge u opasnost. Govorim o raznim poslovođama i radnicima koji namjerno ili slučajno zaboravljaju označiti oštećenja na cesti i kojekakve rupe ili o traktoristima koji nakon što na gumama izvezu pola tone blata na cestu, jednostavno ostaju nekažnjeni, a u istom selu me zaustavlja policija i hoće mi naplatiti kaznu jer sam na potpuno preglednoj ravnici vozio 25 km/h brže nego što zakon kaže.
 
IgorS said:
2 Kawabiker

Ako stoji ono što si rekao da smo stoka (djelomično se slažem sa tobom u vezi ponašanja na cestama)

Nisam ja rekao da su svi ljudi takvi, ali iz priloženog sam jasno mogao zaključiti da je velika večina ljudi iskvarena i izuzetno sebična.
 
Jebiga sve se svodi na kazne i kazne .Ali sjecajuci se mladih dana puno mladih vozaca (skuterasa ) ce bijezati .Ako su vec htjeli nesto napraviti trebali su staviti ogranicenje na kubikazu .Ma nemoze neki pocetnik koji je od motora vozio automatika kupiti R1 ili neku zvjerku bez ikakvoog iskustva a takvih je Jaako Punno
 
Magnarider said:
Jebiga sve se svodi na kazne i kazne .Ali sjecajuci se mladih dana puno mladih vozaca (skuterasa ) ce bijezati .Ako su vec htjeli nesto napraviti trebali su staviti ogranicenje na kubikazu .Ma nemoze neki pocetnik koji je od motora vozio automatika kupiti R1 ili neku zvjerku bez ikakvoog iskustva a takvih je Jaako Punno

čitao u novom listu da ima neš i o tome...

uglavnom zabrane vožnje od 23-07 za mlade bikere... i restrikcije što se tiče snege,,, prvi motor neće smjet bit jači od nekih 35-40kw...
 
2 Kawabiker... majstore, svaka ti čast

ja sa vidio masu takvih prizora i ljudi su jednostavno takvi, nema tu pomoći... boli ih briga za druge, a kad treba njima pomoć, onda se čude... žalosno
 
bool said:
2 Kawabiker... majstore, svaka ti čast

ja sa vidio masu takvih prizora i ljudi su jednostavno takvi, nema tu pomoći... boli ih briga za druge, a kad treba njima pomoć, onda se čude... žalosno

(y) ....da stari, jako žalosno i tužno..... :cry: :cry: :cry: .....
 
a onih 300 kn za voznju na biciklu bez kacige?? meni je to idiotarija bez obzira sto ima puno biciklista po gradu i sve. pa sta cu se ekipa po kvartu kad idu do ducana voziti na biciklu s kacigom na glavi?? fakat ne kuzim...ovdje se ide u krajnosti, novac se pokusava izvuci na sve mile i moguce nacine!
 
U glavi mi odmah asocijacija: slavonsko selo (slučajno ga uzeo za primjer), prašnjav šor, i šorom ide baka na starom crnom ROG biciklu sa 30 colnim kotačima u šokačkoj odori (rubac, kecelja i sve što uz to ide) i... ...kacigom na glavi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Can you imagine? :?: