Molim bikere s iskustvom da mi pomognu sa kvacilom mz-a.

egi

New member
Konstantno imam problema s kvacilom, mislim znam da je to emzina bolest ali sigurno postoji nacin da se to rjesi.
Inace radi se o MZ ETZ 250.
Molim pomoc.
 
Nisi rekao konkretno kakvih problema...?
 

Možda ti ovo pomogne...ali za svako rastavljanje kvačila ti je potreban poseban ključ...Šta se tiče mz-a i njegovih bolesti...ima ih puno ali popravci su veoma jeftini...
 
ma ja ti to stalno moram dotezat jer on ti na radilici ima konus i tako je povezan (VALJDA). Recimo kad je to smrdano kurbla propadne u prazno i kad dodas gasa ne ubrza nego trokira pa ja onda moram to zategnit i onda se opet mogu vozit nekih 50 km pa onda opet stezi itd...
 
Meni je isto propadala kurbla,ali zato jer su se izlizali zupčanici...to ti je nekih150kn,lamele oko 150-200kn...imaš u Kaštelima tipa koji dijelove šalje poštom...ali bolji ti je Horvat u Zagrebu,on se jako dugo bavi Mizijem i Jawama.Evo ti još nešto:
 
hvala bit ce da je tako.
 
Korpa kvacila zna skliznuti s osovine (konusa) pa rucica kvacila radi u prazno tj. ne radi.

Ovo su bila nasa rjesenja (prije 15-ak godina :):
a) namaze se konus kredom i korpa se dobro nabije nazad
b) ako je kriticnije onda nabijanjem korpe nazad i "zapikavanjem" aparatom za varenje tj. napravi se mali var na konusu

Naravno, ovako nabijenu korpu je jaaako tesko skinuti :!:

A da bi se gornje izbjeglo ne palit zadnju gumu :twisted:
 
TomER said:
Korpa kvacila zna skliznuti s osovine (konusa) pa rucica kvacila radi u prazno tj. ne radi.

Ovo su bila nasa rjesenja (prije 15-ak godina :):
a) namaze se konus kredom i korpa se dobro nabije nazad
b) ako je kriticnije onda nabijanjem korpe nazad i "zapikavanjem" aparatom za varenje tj. napravi se mali var na konusu

Naravno, ovako nabijenu korpu je jaaako tesko skinuti :!:

A da bi se gornje izbjeglo ne palit zadnju gumu :twisted:


----------------------------------------------------------------------------

isprobano, valja, hvala na pomoci! :roll: