Molim pomoć policajca, pravnika...

RSbikerica

New member
Prije 2 mjeseca me uhvatila policija kako prebrzo vozim u gradu po noči. Laserom su snimili 80 km/h. Dakle kazna mi je bila 500kn + 1 kazneni bod + 110kn sudskih troskova. Za tu kaznu od 500kn su mi napisali u prekrsajnom nalogu (valjda se tako zove), ali kad mi je stigla kazna sveukupno mi je bilo za platiti 910kn! :shock: Dali su mi jos kaznu za nenosenje vozacke dozvole, a da ja to nisam ni znala! :evil: Jeli oni to smiju ako mi nisu napisali ni rekli da cu dobiti kaznu za to ili se mogu zaliti sudu? I da, kakva je to fora da meni policija osobno urucuje kaznu? Inace salje ljudima postom, mislim ipak...jos sam poslije svega trebala trpit i izljeve roditelja da njima policija zbog mene dolazi bar jednom godiste, bla bla... :LOL:

I da - od prije 2 godine imam vozacku za A kategoriju i prije Božića sam položila za B. Trajnost vozacke je 10 godina, dok inace moji prijatelji dobivaju od samo 2 godine. Spadam li ja u mlade vozace ili ne? Negdje sam procitala da su mladi vozaci samo s vozackama od 2 godine!
 
što se tiče kategoriziranja...
ovisi kakvu vozačku imaš...
ak ti piše da imaš b1 i a1 i slično...onda spadaš pod one koje taj zakon hvata...
a ak ti piše normalno a i b...onda te to uopće ne hvata i smiješ normalno vozat sve afte i motore i kad kod hoćeš a ne samo od 6 ( ili 7 ) pa do 10

znam zato što smo je buraz ( aka Tomy B. : ) jednom kad se nacugo išo pitat pajce jel on smije vozt motor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to se ne zaboravlja :mrgreen:

a za ovo ostalo...neam pojma :mrgreen:
 
Ovako ja ti isto imam vozačku u trajanju 10 godina, i mi ne spadamo u mlade vozače jer nama piše normalno A i B kategorija, a ne one A1 i šta ti ja znam. Ja kad sam izvadio vozačku ja sam pitao u policiji žensku koja mi je izdala vozačku jel moram onda ja vadit novi liječnički i ostale pizdarije za 10 godina, ona je rekla da ne nego moram imat nove slike i samo moram podignut novu vozačku u policiji. I da mene ne hvata novi zakon a mislim da ni tebe! 8)
 
Meni piše A kategorija ali vrijedi samo 2 godine. Što mene onda hvata?
 
A1 je ista ko i bivša A kategorija do 16 godina po ograničenjima
a za obje(A i A1) vrijedi probni rok od 2 godine i onda ju imaš za stalno uz obnavljanje svakih nekoliko godina
 
Bez obzira pisalo A, A1, Ažblj, B1 ili nešto drugo, ako je ogranicenje na 2god. onda si u kategoriji mladog vozaca.
Ali to u principu nitko niti ne gleda.
 
A nitko mi nije odgovorio jeli mi mogu dat kaznu a da nisam obavijestena da cu ju dobit, tj. ako to ne pise u prekrsajnom nalogu? :shock: :evil:
 
..zali se...reci da ti kaznu ne bus platila jer ti nisi vozila...da je vozio tvoj blizi srodnik...(al da neces reci tko)...probaj odugovlaciti....tak da predje u zastaru..
 
RSbikerica said:
A nitko mi nije odgovorio jeli mi mogu dat kaznu a da nisam obavijestena da cu ju dobit, tj. ako to ne pise u prekrsajnom nalogu? :shock: :evil:
Mogu, kao što vidiš.
Članak 162. (Zakon o prekršajima)
(1) Sud ili upravno tijelo koje vodi prekršajni postupak može protiv okrivljenika izdati prekršajni nalog bez ispitivanja okriv­ljenika i provođenja glavne rasprave ako je zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka podnio državni odvjetnik, POLICIJA, inspekcijsko ili drugo upravno tijelo ovlašteno za nadzor, tijelo lokalne samouprave ili područne (regionalne) samouprave, pravna osoba s javnim ovlastima, a iz zahtjeva je dovoljno utvrđeno da je okrivljenik počinio prekršaj, pri čemu je taj zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka utemeljen na:
1. neposrednom opažanju službene osobe, o čemu postoji zapisnik ili službena zabilješka,
2. vjerodostojnoj dokumentaciji,
3. utvrđenju prekršaja putem uređaja za nadzor i mjerenja, ili
4. priznanju prekršaja u drugom sudskom ili upravnom postupku.
:oops:
 
MadRider said:
Ovako ja ti isto imam vozačku u trajanju 10 godina, i mi ne spadamo u mlade vozače jer nama piše normalno A i B kategorija, a ne one A1 i šta ti ja znam.

Vjerovatno si digao vozačku prije nego su napravili nove. Ja vozim već jako dugo i dobil sam novu vozačku sa svim ovim novim kategorijama.
 
Najbolje je da napišeš prigovor ako ima i najmanja nepravilnost u postupku ili poverdi tvojih prava.
Prvo jesu li ti dali na uvid tvoju brzinu jer ako nisu žali se na povredu materjalnog prava tj. nisi vidjela brzinu koju su oni izmjerili. Drugo jesi li imala vožačku ili ne nisi nigdje napisala ako jesi evo ti dobra osnova za prigovor. Treće ako je to sve bilo prije dva mjeseca onda ti je istekao rok za prigovor koji je u najboljem slučaju 15 dana. Daj još neke detalje pa da vidimo o čemu se točno radi.
 
Pricala sam s tetkom policajcem...Kaze da se to moze, ovisi koji sam papir dobila...
Samo zasto su kreteni mi to morali osobno kuci donit? Pa postoji posta! :pandur:
 
RSbikerica said:
Pricala sam s tetkom policajcem...Kaze da se to moze, ovisi koji sam papir dobila...
Samo zasto su kreteni mi to morali osobno kuci donit? Pa postoji posta! :pandur:
Zato da bi bilo zanimljivije. :mrgreen:
Vjerojatno su ti prvo pokušali uručiti poštom, ali nije išlo.
Nije da se osjećam prozvanim ili uvrijeđenim, ali zašto "kreteni"?
 
RSbikerica said:
Pricala sam s tetkom policajcem...Kaze da se to moze, ovisi koji sam papir dobila...
Samo zasto su kreteni mi to morali osobno kuci donit? Pa postoji posta! :pandur:

I ja mislim da se imas pravo zaliti...ali kao sto je gore Aprilia naveo da kazes da nisi ti vozila,i da neznas uopste za to,stara fora ali vjeruj da uspijeva pa cak i na zapadu....i odugovlaci,a to sto su poceli sa kucnom dostavom...za to prvi put cujem,mozda je murijas komsija ti ...provjeri :p :cool: