Molim pomoc pri izboru

Tommee

New member
Molio bih pomoc pri odluci koju nikako da rijesim. Doslo je vrijeme da si kupim motor. Naravno nakon sto je planirani novac skupljen pravi problemi su tek nastali. Vjecna dvojba polovno ili novo uvukla mi se u glavu. Pa idemo redom, iznest cu neke cinjenice kako biste mi eventualno mogli razrijesiti neke misterije…
Do sada sam vozio skutere vecih kubikaza i to za moje pojmove prilicne ture. Na cesti sam od svoje 16-te. Definitivno sam se odlucio za Kawu Z750 (tako da o drugim modelima zaista ne razmisljam) ali pitanje je goli ili S te novo ili polovno…
Osobno S mi se vise svida zbog zastite od vjetra i analognih instrumenata, dok mi gola verzija definitivno bolje izgleda. Motor ce biti za po gradu i duze ture vikendima (400, 500km) i ljeti kada sam slobodan.
E sad, sto se tice polovnih tu mi treba najvise pomoci. Zanima me koliko bi po vama bilo isplativo dati za polovnog Z-a iz recimo 2005 godine. Ljudi u oglasniku gotovo redovito traze 6500e pa i za one iz 2004, pa nije li to malo previse?
Ako netko moze pogledati ove oglase:(S verzije bas i nema u oglasima :misli:)

http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/motocikli/ponuda/motocikli/oglas-6513578.html

http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/motocikli/ponuda/motocikli/oglas-6470426.html

Da li je to postena cijena za to godiste i kilometrazu ili? Meni bi osobno najbolje bilo ako netko sa foruma ima navedeni motor ili neki njegov poznanik i da je naravno u dobrom stanju pa da ne kupujem macka u vreci (uz pretpostavku da su ljudi posteni). Osobno preferiram polovni jer bih ga iskesirao i ne bi bilo nikakvih kredita, zato sto ne znam koliko cu uopce imati taj motor niti da li je to upravo ono sto sam prizeljkivao.
Ako uzimam novi definitivno nemam dovoljno gotovine i ulazim u kredit i otplatu, a onda i ostale sitnice padaju u vodu. Novi bih bez razmisljanja uzeo odmah da postoji S verzija, no tko zna kad ce ona…
Eh da, nadam se da sam mudro razmisljao tako da sam veci dio opreme vec kupio tako da ne moramo racunati to u iznos. Uzeo sam IXS dvodjelni kombinezon (dao sam nekih 6000kn) te
Sidi Vertigo Corsa cizme po koje moram tek otici kada u Sepic stigne roba. Ostaje mi kaciga za koju je lova spremljena (planiram dati 3000kn eventualno 3500kn, ciljam na AGV Gp pro).
Je, skoro zaboravih reci, raspolazem sa 44000kn, eventualno jos 1000 gore.
Eto, ja bih vas molio za vase savjete, bio bih zahvalan kada biste mi pomogli da nadem neki ocuvani polovni Z… :D
 
z 750 2004 7misec proša 15000km, nikad taka zemlju .skoro ka da je sad izaša iz dučana 5500Eu
ako neideš previse brzo na pputovanjima (180 pa nagore ) draži mi je normalni ako si brži onda ti sigurno više odgovara S
 
Pa iskreno rečeno mislim da je za Z iz 2004 6500e puno.
Naravno, pitanje koliko km ima...
Ja sa svojim bez maske napravio 40000km i nikada nisam požalio što nisam uzeo S varijantu.
Za 2005g. s nekom normalnom kilometražom mislim da je realna cijena nekih 40-44000kn
 
Pa i meni je to realnija cijena, a pogotovo ovi iz 2004..
A sto je sa famoznom obrtaljkom??? Jel se stvarno tak ne vidi kak drugi pricaju ili?
 
Tommee said:
Pa i meni je to realnija cijena, a pogotovo ovi iz 2004..
A sto je sa famoznom obrtaljkom??? Jel se stvarno tak ne vidi kak drugi pricaju ili?
Ja ne znam da li to imam rengenski/ IC/ UV pogled, ali UOPĆE nisam primjetio taj problem. Niti po najžešćem suncu usred ljeta....
 
Hrvoje said:
Ja ne znam da li to imam rengenski/ IC/ UV pogled, ali UOPĆE nisam primjetio taj problem. Niti po najžešćem suncu usred ljeta....

mene zivcira sto je digitalna, ali takodjer nikakvih problema nemam.. (mislim da su satovi isti kod tebe i mene..)
 
Ako imaš dilemu sa poluoklopom ili bez njega uzmi sa poluoklopom. Probao sam voziti Z 750 goli, propuh za popizdit. Preko 180 km/h borba za život, a na dulja putovanja i sa suputnikom S varijanta je udobnija ( ima veći sic ) i naravno masku koja te ipak štiti. A kaj se tiče kupnje motora ima ih nekoliko po oglasnicima, i ak nemaju veliku kilometražu i ako su dobro održavani, servisi itd. slobodno kupi. To su kvalitetni motori i sumnjam da ih je neko zaklao za par tisuća km. Do sada nisu im nađene neke dječje bolesti ili mane.  
 
cdawg said:
mene zivcira sto je digitalna, ali takodjer nikakvih problema nemam.. (mislim da su satovi isti kod tebe i mene..)
samo ti imaš zeleno, ja crveno svjetlo čini mi se
 
Hrvoje said:
samo ti imaš zeleno, ja crveno svjetlo čini mi se

Njet. Ja takodjer imam crveno (narancasto), ali ako naidje neki jeftini sat, zalemit cu mu zelene LEDice..  8)
 
jessy said:
Ako imaš dilemu sa poluoklopom ili bez njega uzmi sa poluoklopom. Probao sam voziti Z 750 goli, propuh za popizdit. Preko 180 km/h borba za život, a na dulja putovanja i sa suputnikom S varijanta je udobnija ( ima veći sic ) i naravno masku koja te ipak štiti. A kaj se tiče kupnje motora ima ih nekoliko po oglasnicima, i ak nemaju veliku kilometražu i ako su dobro održavani, servisi itd. slobodno kupi. To su kvalitetni motori i sumnjam da ih je neko zaklao za par tisuća km. Do sada nisu im nađene neke dječje bolesti ili mane. 

Ali S verzija je strasno malo, u biti samo dvije u oglasniku. Treca otpada, zvao covjeka, je motor je nov, ali velim ja gdje je kupljen i servisiran, kad on meni ma ne brini se ima tek 4000km nije ga trebalo dirati ko nov je..mislim ono covjek nit je obavio prvi servis nit nista, veli on dok ide ne treba ga dirati, ma strasno :palacdolje:
 
Tommee said:
Ali S verzija je strasno malo, u biti samo dvije u oglasniku. Treca otpada, zvao covjeka, je motor je nov, ali velim ja gdje je kupljen i servisiran, kad on meni ma ne brini se ima tek 4000km nije ga trebalo dirati ko nov je..mislim ono covjek nit je obavio prvi servis nit nista, veli on dok ide ne treba ga dirati, ma strasno :palacdolje:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

ako frajer nije napravio servis na 1000, nemoj ga ni gledat.. Ko zna kako ga je vozio i sta je radio s njim, jer mu ocito nije stalo previse do toga..
 
Koliko si mogu popraviti situaciju stavljanjem nekog zamjenskog vizira na golu verziju, sto se zastite od vjetra tice, naravno... :misli:
 
Tommee said:
Koliko si mogu popraviti situaciju stavljanjem nekog zamjenskog vizira na golu verziju, sto se zastite od vjetra tice, naravno... :misli:

Zamjenski-Pa isto ko i original, samo mozda ne toliko kvalitetan po cvrstoci, ovisi di ga uzmes i ciji je...
 
Z 750S mi je osobno drazi motor,udoban i bez brige si sa zastitom od vjetra,to mi se svidjelo izmedu ostalog.Nemozes fulat ak se odlucis na njega!  (y)
 
Tommee said:
Koliko si mogu popraviti situaciju stavljanjem nekog zamjenskog vizira na golu verziju, sto se zastite od vjetra tice, naravno... :misli:
kažu ljudi da može puno pomoći.

inače, opet ponavljam... meni bez oklopa uopće nije bilo strašno, a kada ljudi spominju propuh na goloj verziji možeš steći dojam da će ti otkinuti glavu iz ramena.
do 160 je meni vrlo podnošljivo nakon toga se spustim do tanka i to je to. a sa 160 i više se baš ne vozam svaki dan. sigurno da je S verzija komotnija, ali ponavljam na goloj verziji nije uopće tako katastrofalno vjetrovita situacija kako se stječe dojam kada ljudi pišu o tome.
ali koliko ljudi, toliko čudi.... možda sam samo ja čudan lik kojemu sa svojih 60kg+krevet ne smeta propuh  :mrgreen:
 
Tinca said:
Z 750S mi je osobno drazi motor,udoban i bez brige si sa zastitom od vjetra,to mi se svidjelo izmedu ostalog.Nemozes fulat ak se odlucis na njega!  (y)

Al ga bome ne mogu niti nac za kupit!!!  :shock:

inače, opet ponavljam... meni bez oklopa uopće nije bilo strašno, a kada ljudi spominju propuh na goloj verziji možeš steći dojam da će ti otkinuti glavu iz ramena.

Moram priznati da sam takav dojam i stekao po pricama :?
 
Tommee said:
Al ga bome ne mogu niti nac za kupit!!!  :shock:

Ak ti odgovara javim ti se na pp sutra u vezi toga,ima sogor Z 750s,2006g.,srebrni i ocuvani.Pa ti javim ak hoce prodat i koja bi bila cijena.
 
Tommee said:
Moram priznati da sam takav dojam i stekao po pricama :?
Kao što rekoh.... stvar ukusa i mišljenja. Ali stvarno nemam razloga da lažem o tom propuhu... jednostavno meni nije i ne predstavlja problem.
 
Hrvoje said:
Kao što rekoh.... stvar ukusa i mišljenja. Ali stvarno nemam razloga da lažem o tom propuhu... jednostavno meni nije i ne predstavlja problem.

Slazem se, (vozim ZR-7, mislim da je zastita od vjetra ista - nula)... sve do 150/160 je sasvim OK, no preko je vec borba... spustanjem glave je malo bolje. Zapravo, taj vjetar mi je dodatni znak da pretjerujem s brzinom...
 
prodaje jedan moj poznanik iz osijeka z 750s sa puno opreme - otvoreni auspuh, crash bar. itd itd..
covjek je inace majstor- drzi servis za aute i motocikle.
motor je plave boje.
neznam detalje - oko cijene, ali mislim da nije puno presao i u odlicnom je stanju
mislim da je 2004. godina
ako si zainteresiran posaljem ti njegov br mob pa ti probaj nazvati!!