Molim preporuku - lagani 2-dnevni enduro po Velebitu

Ciki_vž

New member
Bok ekipa,

trebam savjet koju lakšu enduro rutu odabrati za prolazak cijelog Velebita. Dolaze mi kolege s foruma xt-660.de i na proputovanju su kroz HR. Uglavnom, dolaze u Vž i plan je da napravimo đir po Velebitu a oni nastavljaju kroz CG, Srbiju, Bugarsku i dalje ko zna kud.

Znam da tu ima velebitskih iskusnjara, pa bih molio da mi napišete gdje se ukrcati i kojim putevima voziti prema jugu. Oni su ful opremljeni za enduro, dok ja imam standardne gume tak da se nebi baš htio uputiti na neke ekstra neprohodne puteve, nego više onak turistički - makadam i sl. Trebali bi u dva dana doći čim dalje na jug. Također, ak negdje znate za dobro mjesto za kampiranje na pola puta.

Thnx!
 
Cijeli Velebit (konkretno, jug) ne možeš proći uzduž motorom.
Za sj. i sr. imaš dosta tema sa kartama i trackovima. Pogledaj pa pitaj ako nesto nije jasno.
 
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: daj ih meni imam ja rutu od zagreba do splita po plinovodu .... pa da vidimo kolika imaju jajceka  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
brzi -> Vjeruj mi imaju, ovaj se sprema na rally iduće godine nekud u Afriku ak se dobro sjećam, a s 20 godina je išao s motorom oko svijeta, pa je zapeo negdje kod nepala  :shocked:

Uglavnom, planiram ići do Krasnog pa se popeti do Oltara (po makadamu) -> Zavižan -> Štirovača -> Ravni Dabar -> možda Karlobag na kupanje pa dalje... neke preporuke, detalji, panorama?  :mrgreen: :mrgreen:
 
Ciki_vž said:
brzi -> Vjeruj mi imaju, ovaj se sprema na rally iduće godine nekud u Afriku ak se dobro sjećam, a s 20 godina je išao s motorom oko svijeta, pa je zapeo negdje kod nepala  :shocked:

Uglavnom, planiram ići do Krasnog pa se popeti do Oltara (po makadamu) -> Zavižan -> Štirovača -> Ravni Dabar -> možda Karlobag na kupanje pa dalje... neke preporuke, detalji, panorama?  :mrgreen: :mrgreen:

IMHO, ako im želiš nešto pokazati, preporučujem Dinaru (pogledaj teme Benduro / Benduro2), Učku/Ćićariju ili južnu Dalmaciju. Velebit tj. ova ruta koju si naveo, je dosta zatvoren, putevi vode kroz šumu pa onda nema nekih lijepih pogleda.
 
ZoltanBB said:
IMHO, ako im želiš nešto pokazati, preporučujem Dinaru (pogledaj teme Benduro / Benduro2), Učku/Ćićariju ili južnu Dalmaciju. Velebit tj. ova ruta koju si naveo, je dosta zatvoren, putevi vode kroz šumu pa onda nema nekih lijepih pogleda.
ka da nam nisu dosta KK-ovi žabari, samo mi još švabe pošalji dole.  :mrgreen:
 
ZoltanBB said:
IMHO, ako im želiš nešto pokazati, preporučujem Dinaru (pogledaj teme Benduro / Benduro2), Učku/Ćićariju ili južnu Dalmaciju. Velebit tj. ova ruta koju si naveo, je dosta zatvoren, putevi vode kroz šumu pa onda nema nekih lijepih pogleda.


:jesus: :jesus: :jesus: :jesus: @zoltane......brijes bez veze jel je ljepsa dinara od like ili lika od ucke sve je to ljepo bolje rec prekrasno ja sam prosao Ciki.vž ovu rutu koju si spomenul neces fulat pre hebena ruta strava i usas od ljepote ko nije bio nek ne prica o enduru ....samo jos moras dodat tulave grede  i vratnik ...... :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:

btw.....ja se upravo spremam napravit taj filmic bas sa tim mojim dodacima .....pa da vidim ko bu reko da tu fali nesto .....inace ako im nije pre hard varijanta pokazi im filmic i reci za sve to trebamo tri dana koje buju pamtili ziher bolje nego put oko svijeta ........kad upoznaju ekipu  iz otocca i franju koji pozna taj dio najbolje od svih mislim da nebuju pozalili 


http://youtu.be/Xyk4BVU4JVU
 
Brzi, inače mi smo jurili s tvojim jetom po Viru, kod Davora prije par godina - probaj se sjetiti  (y)

GPS imam, a ima i nekog garmina švabo tak da ja budem dan prije nakucal cijelu rutu da nas ne pojedu medvedi. Čini mi se da se uopće nebi trebal zamarati, natovaril budem šator i to je to  :021:
 
:LOL: :LOL: :LOL: a tek da vidis tulavi kurac ...... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: sjetil sam se samo si zaboravil napisat i kad smo ga potopili  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:


btw......negdje sam poceo pratit temu da je jedan tvoj zagorec trebal krenut put bijeloga svijeta na nekakvom naranđastom motorciclu .......sad ju ne mogu vise nac nigdje ....... jel je ziv opce  :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: