MOLIM VAS POMOC- Runner 209 rolice, sekundar.. jos nesto..

iTox

New member
Evo imam runnera 125 ST 2008 serijalu.. (jos koji dan)
Kupio sam Sekundar od malossija 180-200 ccm jer ce mi jedan covijek prodat
mašinu na kojoj je sljedece:

blokovi i sve od 125 ccm
209 polini kit (klip i cilindar)
Bregasta malossi
natezaci ventila polini
malossi torq

e.. ja sada ocu kupit polini variomat ali neznam dali da uzmem za 125 ccm ili za 200 ccm
Druga stvar: koje rolice da stavim na to? (tezina)

Treca stvar.. sta jos trebam napravit da ga nis ne koci da ljepo ide?

Ajde molim vas pomoc narucujem to sutra ujutro pa trebam znat..
Hvala..
 
ako stavljaš variomat od vxr-a što je puno bolje onda mora ići i remen od vxr-a.
da stavljaš od vx-a onda ti remen ostaje koji je(od vx-a)
 
drugim rijecima ja kupim remen od vxr-a i polini 200 ccm variomat i vozi?
 
da (y)

:misli: ja mislim da ti još treba karburator od vxr-a i getriba
ali pitaj iskusnije

i  naljepnica, kao što je objašnjeno dolje dobije se na krajnjoj i međuubrzanjima  (y) :mrgreen:
 
karburator ce ici sa ktm-a.. jebes ove skuter karbose..

znaci jos getriba :S?? onda je to pun k dodataka :D
 
getriba ti je tak sekundar koji si kupio lol
obavezno drugi karb, a neznam kolko ćeš se usrećit sa tim ktm-ovim jer ti ga neće sam Isus naštelat
ako želiš jebenicu, uzmi malossi/dellorto 34, ako ne uzmi od starijih vxr-a, do 2004god
 
hvala svima.. ako ima jos tko prijedlog neka kaze..
 
ja sam vxr 209 sa bregastom oprugama variom torqom i sekundarom imao 11gr rolice
stavis sekundar od vxr (nisu isti za 180vxr a nit za 02/03 pa 04/05 sekundari)
druga pitanja sam zaboravio 8)
 
ovaj moj je za 180-200 ccm 2007+ godiste.. valjda ce stimat
 
ovako evo par fotki (one dolje pokazuju koje djelove sam do sada kupio)..

Evo reci cu:

Sekundar i getriba malossi 180-200 ccm
remen malossi 180-200 ccm
variomat Polini speed control za beverly 250 i x9 (kaze covijek da je isti za ranera..)























 
iTox said:
e.. ja sada ocu kupit polini variomat ali neznam dali da uzmem za 125 ccm ili za 200 ccm
Isti u variomati, razlika je samo u težini utega
 
Nike said:
Isti u variomati, razlika je samo u težini utega

lol ako su isti zasto onda nemozes stavit 125 ccm na 200 ccm mašinu? (ne pase remen..)
(tako sam cuo..)
 
remen je malo siri za 200 nego za 125,ali je jako mala razlika...
 
Variomati za 200 i 250 ( od polinija su razliciti ) i dolaze sa drugom tezinom rolica.

Neznam sta su ti to natezac od polinija, ako si mislio na federe ventila oni ne postoje od polinija nego samo od malosija za tvoj motor.

Sto se tice karburatora, mali je problem sa stelanjem karba ali ako te to nebrine onda slobodno mozes stavit koji god hoces. Naravno moraso mu omoguciti dovoljno zraka sa odgovarajucom velicinom gljive jer na serijski filter tesko da ce raditi. Naravno u tom slucaju govorimo o potrosnji u najbolju ruku 1.2kn po kilometru pa na više..ako te to nebrine samo daj

Na kraju moras dobro ustelati prijenos sa torqom i duljom getribom..znaci da se ne vrti previse a opet da bude startan...

neznam koliko se kuzis ali ima posla oko toga dosta

kada uzmes tu masinu ako vec nisi, provjeri si zracnost ventila sto ti je isto bitna stavka...zbog takvih stvari motor moze biti dosta trom, pucati iz spuha i ne biti startan na gasu...

ma joj ima 10000 stvari tu oko toga...kazem ti to sve jer sam tu skolu sa vxr-om prosao