Morocco 2023

@pa3q si kupio ovakva kamenja na Atlasu?

Jesam ovaj srednji ali s crnom "korom" i crvenim iznutra. Neki Berber mie izletia na jednom odmoristu i proda za 120 dirhama. Good price for you:rolleyes: krenia je s 250 pa smo se natezali. Iskreno nisan tia kupit al je bia dosadan. Uzea san i pustinjski cviet al na drugom mistu
 
  • Like
Reactions: toecutter
Planiram 25.9-og za Afriku kakvo je stanje s hranom i vodon? (pitam da se ne otrujem)
pošto mi je zadnja destinacija Gambija mozda (Gvineja Bisau) nebi htio vozit i :sick: ili :poop:
hahhahhaha
 
Pili samo kupljenu vodu i nismo jeli sirovo povrće (salatu). Ostalu hranu smo jeli kuhanu ili pečenu. Uglavnom mislim da moraš paziti na vodu i sve šta je prano vodom a nije termički dobro obrađeno.
 
Pili samo kupljenu vodu i nismo jeli sirovo povrće (salatu). Ostalu hranu smo jeli kuhanu ili pečenu. Uglavnom mislim da moraš paziti na vodu i sve šta je prano vodom a nije termički dobro obrađeno.
Proveo sam dosta vremena poslovno. Piti samo flaširano, uz provjeru, naročito na sokovima da su original začepljeni. Hrana samo kuhana, ništa sirovo osim voća koje si sam oguliš. Ne se kupati u površinskim vodama, ima parazit koji upliva kroz uretru kad pišaš u vodi. Sredstva protiv komaraca, ima za kupiti jungle formulacija, samo najjači da ima 50% piretrina. Obavezno kupiti tablete protiv malarije kad tamo dođeš (tri tablete tri dana), i ako se dobije temp, po mogućnosti otići u lokalnu bolnicu na testiranje, i tek nakon potvrde piti tablete. Ako nema mogućnosti testiranja, treba piti ako imaš simptome malarije.
Ako neki insekt sleti na kožu ne ga ubijati nego ga otpuhati ili otresti. U Zambiji ima neka osa s crnom guzicom, dugačka, lokaci je se boje do te mjere da je meni tip preko ceste trčao otresti osu s majce da me ne ubode.

Meni su ljudi bili odlični, malo suzdržani, ali ja imam 150 kg i 2 m, boje me se ljudi i kod nas.
 
Proveo sam dosta vremena poslovno. Piti samo flaširano, uz provjeru, naročito na sokovima da su original začepljeni. Hrana samo kuhana, ništa sirovo osim voća koje si sam oguliš. Ne se kupati u površinskim vodama, ima parazit koji upliva kroz uretru kad pišaš u vodi. Sredstva protiv komaraca, ima za kupiti jungle formulacija, samo najjači da ima 50% piretrina. Obavezno kupiti tablete protiv malarije kad tamo dođeš (tri tablete tri dana), i ako se dobije temp, po mogućnosti otići u lokalnu bolnicu na testiranje, i tek nakon potvrde piti tablete. Ako nema mogućnosti testiranja, treba piti ako imaš simptome malarije.
Ako neki insekt sleti na kožu ne ga ubijati nego ga otpuhati ili otresti. U Zambiji ima neka osa s crnom guzicom, dugačka, lokaci je se boje do te mjere da je meni tip preko ceste trčao otresti osu s majce da me ne ubode.

Meni su ljudi bili odlični, malo suzdržani, ali ja imam 150 kg i 2 m, boje me se ljudi i kod nas.
Hvala ti na korisnom postu.
Cijepio sam se protiv žute groznice, a neznam za malariju jer doktora sam pitao on kaže da bi trebao pit tablete 3 tjedna prije puta i jos poslije puta 2 tjedna a ja planiram bit dolje cca 40 tak dana tako da ispadne 3 mjeseca skoro, a citao sam da ima dosta nuspojava.
Za hranu sam tako kao ti mislio.
 
Hvala ti na korisnom postu.
Cijepio sam se protiv žute groznice, a neznam za malariju jer doktora sam pitao on kaže da bi trebao pit tablete 3 tjedna prije puta i jos poslije puta 2 tjedna a ja planiram bit dolje cca 40 tak dana tako da ispadne 3 mjeseca skoro, a citao sam da ima dosta nuspojava.
Za hranu sam tako kao ti mislio.
Tako su i meni za malariju rekli kod nas. Ali kod nas malarije nema, a u Africi ima. I oni kažu, kupi i imaj uvjek kod sebe te tri tablete. Kad dobiješ malariju (ja nisam), popiješ tri tablete u tri dana, i baj baj paraziti. Vidio sam lokalca s malarijom, i nije mu par dana bilo lako, ali je nakon toga bilo sve OK.
Po meni puno bolje nego uništavati bubrege 3 mjeseca s tom profilaksom, a čitao sam da su neke od nuspojava i psihotične epizode.
Puno bolja profilaksa je jebeno skup sprej koji tjera komarce. I taj moraš kupiti tu kod nas ili ga naruči online. Svaki dan ujutro i navečer mazanje i to obilno i detaljno.
 
Cijepiva za malariju nemaš, možeš se trovati tabletama tipa Malaron koje nisu učinkovite i dosta su teške za zdravlje i opet ulovis malariju Prevencija je najbolja sprej i te stvari dugi rukav suton/sumrak.
Nabavi si ovo ako si nesretan da je ulovis
 

Attachments

  • IMG_20230912_071227.jpg
    IMG_20230912_071227.jpg
    108.1 KB · Views: 0
Planiram 25.9-og za Afriku kakvo je stanje s hranom i vodon? (pitam da se ne otrujem)
pošto mi je zadnja destinacija Gambija mozda (Gvineja Bisau) nebi htio vozit i :sick: ili :poop:
hahhahhaha
Osobno na takvim putovanjima piem samo colu jer mi drzi crieva uvik "dezinficiranim". Zadnja dva dana u Maroku sam presa na ostale tekucine i odma me uvatilo. Long story short-skinia skoro 3kg u jednu noc:rolleyes:
 
View attachment 777706
To je to! Još da je off-road i ja sritan ka malo dite u tvornici čokolade :mrgreen:
Podsića me na moj đir po Himalaji.

Nego taj trajekt; To je s prisjedanjem u Barceloni, ne?
Pogleda nabrzinu na netu, izgleda da je jeftinije nego da voziš. Koliko je bila karta?

Moga bi priskočit Europu i ić trajektom i tamo i natrag.