Moto GP, Mugello

Slavek Francuz said:
Bokkkkkkkkkkkkkkkk svima idem coriti :mrgreen:
Aj laku noć
 
Doktor TL said:
Mada je kolega Rossi moj favorit jer mu znam pappa Grazziano jos sa Grobnika,nije bas da je Settea ostavio strasno strasno,jer gap od 0,36 i nije nesto na cemu ces osigurati prvo mjesto.Hocu reci da je od svih i Biaggia, Capirossia i ostalih ,Sette najopasniji takmac Rossiju za prvaka ove godine.Pogledajte kontinuitet podijuma ove godine.
Tacno je nije ga ostavio strasno strasno, ali da je bio na Hondi bilo bi prestrasno
 
Hornet-Ri said:
Koko said:
Ja navijam za malog još od kad se pojavio u 125,al one Honde idu ko vrag.Kad bi imao još kakve rezerve snage,na vjerujem da bi ih puštao na ravnim komadima k sebi(i ispred sebe),ili mislite da su to fore da bude interesantnije?Bok.

Yamaha 4 cilindra 254 ks honda 5 cilindara 260 ks! yamaha zadnja sikana trese i skida sa sica honda mirna ko curica! Rossi nema bez veze nick "il dottore" mali je tigar i gotovo!! A honda je Honda a ostalo su motori!!! :mrgreen: :mrgreen:
Usput top speed na ciljnoj honda (biaggi=340,7)
yamaha (rossi=331,4)

Jeli treba jos sta reci???? :mrgreen: :mrgreen:

Jest al Shepi i Capirex imaju po 50kg a Rossi 59 :wink: .Na GP motorima(i ostalim) svaka kila je jedna KS :shock:
 
Andreas said:
Ja nemogu vjerovat kako vam jedan prdonja poput Rossia moze mazat oci..
SLABIJI MOTOR???

Pa jeste vi normalni? Rossijev motor je iso na zadnji kad bi do kraja odfrljio gas na 330km/h.. Stvar je u tome da Rossi vozi mudro i od sebe radi zrtvu kako bi ga vi svi na kraju dizali u nebesa..
Ocito da svi pusite fintu koju vam baca pod noge pa se necu vise mjesat..

Kad je na prvoj trci biaggijeva honda otisla na zadnji svi su se derali GLE KAKO JAK MOTOR IMA IIIIISSSUUUSEEE... jadni mali rossi.. kako se samo drzi u trci sa njime??


a kad rossijeva jamoha ode na zadnji pri 210mph nitko niti da zucne.. licimjeri

daleko od toga da rossi nije dobar vozac.. al po meni nije bolji ni od maxa, ni od setea.. samo je za nijansu prgaviji.
Vidis nije ti ni ta losa ima necega za razmisljanje!!!!!!!!!1
 
Kako da ne sada ce jos da ispadne kako Rossi opet ima najbolji motor , a igra se sa publikom.Ovi ostali imaju jako slabe cak sta vise seriske motore i normalno je da mu ne mogu nista.
daj bre ljudi manite se corava posla nemojte razvijati teorije i pokusavati da promenite cinjenice one se jednostavno ne menjaju.Rossi jeste bolji od svih za od 2 do 10 klasa kako prema kome, a ima braem 5 posto losiji motor nego najlosija Honda
 
Ajde da se i ja malo umijesam u ovu diskusiju. Tko kaze da Rossi ima losiji motor?
Uspijesi na Moto GP utrkama su rezultat zajdnickog rada tima, vozaca i konstruktora. Cinjenica je da vozac ima veliki udio u toj prici. Medjutim od vremena Aguste i Agostinia se uvijek ponavljaju price, motor je bolji, pa onda vozac je bolji i opet obrnuto.
Ja sam se odavno odviknuo razmisljati u tim kategorijama. Razvitak tehnologije je tako brz da nitko nemoze znati tko stio ima ugradjeno u svojem motoru na slijedecoj utrci. To sto je neki motor malo brzi na ravnom ne znaci da je i bolji. Sete je na prosloj utrci opet imao problema sa prednjom vilicom. Rossi je dobio potpuno novu masinu. Biaggi je vozio Repsolove naljepnice i za to dobio novu elektroniku. Gibernau je jedini od Hondinih vozaca dobio novu masinu sa kracim hodom klipa i vecim brojem okretaja. Tko tu molim vas ima najbolji motor.
Uvjek je najbolji onaj tko je prvi. Nema sta bi bilo da je.....
 
ako se mene pita (znam da ne al ajde nema veze :mrgreen: ) svi su podjednaki, i motori i vozaci...
meni je nekako bilo slađe gledat kad su se vozili 2t 500 motori... onda su stvarno svi bili unutar par kmh i par ks (kolko ja znam) :wink:
 
M motoplus said:
Ajde da se i ja malo umijesam u ovu diskusiju. Tko kaze da Rossi ima losiji motor?
Uspijesi na Moto GP utrkama su rezultat zajdnickog rada tima, vozaca i konstruktora. Cinjenica je da vozac ima veliki udio u toj prici. Medjutim od vremena Aguste i Agostinia se uvijek ponavljaju price, motor je bolji, pa onda vozac je bolji i opet obrnuto.
Ja sam se odavno odviknuo razmisljati u tim kategorijama. Razvitak tehnologije je tako brz da nitko nemoze znati tko stio ima ugradjeno u svojem motoru na slijedecoj utrci. To sto je neki motor malo brzi na ravnom ne znaci da je i bolji. Sete je na prosloj utrci opet imao problema sa prednjom vilicom. Rossi je dobio potpuno novu masinu. Biaggi je vozio Repsolove naljepnice i za to dobio novu elektroniku. Gibernau je jedini od Hondinih vozaca dobio novu masinu sa kracim hodom klipa i vecim brojem okretaja. Tko tu molim vas ima najbolji motor.
Uvjek je najbolji onaj tko je prvi. Nema sta bi bilo da je.....
Bez namjere da polemiziram sa znalcem kao sto si ti, cini mi se da brojke pokazuju da je Rossi imao losiji motor na ovoj utrci. S devet kilometara sporijim motorom uspio je pobjediti zahvaljujuci kvalitetnijim kocenjima od svojih konkurenata, jer nijednom tijekom utrke nije povratio prvu poziciju zahvaljujuci goloj snazi i brzini motora, vec hrabrosti da stisne kocnicu poslijednji.
I na kraju, Rossi je pobjedio u dvije utrke, onoj do prekida i onoj od sest krugova. Prekid mu je anulirao prvu poziciju, i poslije ponovnog starta nanovo se morao probijati do vrha...a to je napravio i pored " rain mana " Gibernaua.
 
Pa ajde da malo polemiziramo.
Uspio je kasnije kociti zato jer je imao bolji motor, koji mu je to kocenje dozvolio. Po meni je na kocnici najbolji Barros, ali Honde momentalno ne dozvoljavaju kasna kocenja. O tome sam gore pisao. Najboli motor ne cini par kilometara veca brzina.


osim toga je Gibernau imao najbrzu rundu u utrci.


1 46 Rossi Yamaha Gauloises Fortuna Yamaha 0'00.000 1'53.513 6
2 15 Gibernau Honda Telefonica Movistar Honda 0'00.361 1'52.891 6
3 3 Biaggi Honda Camel Pramac Honda Pons 0'01.540 1'53.603 6

Kao stgo sam gore napisao ovo je samo polemika i mogucnost stvari gledati sa razlicitih stajalista. Po meni ostaje. Nema dobrih vozaca i pobijednika sa losim motorom.

To nimalo ne smanjuje Rossieve kvalitete. Iako ce se Andreas pobuniti, za mene je takodjer najbolji.
 
Da baš tako,jer Rossi uvijek upire kad ga sluša motor i onda nema problema sa vodstvom trke.
 
M+ daleko od toga da cu se ja pobniti.. ja samo pokusavam stvari gledati realno.. a volio bi da to moze radit i ostatak ljudi na ovom forumu.

Nekolicina pojedinaca kuje Rossija u zvijezde i sto ce radit mladji vozaci nego sljedit korake starijih kolega apsolutno ne koristeci svoju glavu..

Nedvojbeno da je rosi jedan od najboljih, vrlo vjerovatno i najbolji vozac trenutno na svijetu.. ali razlike nisu niti priblizno drastine kao sto neki govore.. 2 klase? 5 klasa? ma o cem laprdate ljudi?? razlike se mjere u piko jedinicama.. Pogledajte samo Nakana kakva vremena vrti na (zao mi je al ovo moram rec) poluraspadajucem kawasakiju!!?
Taj vozac ne zasluzuje ovdje nikakvu paznju osim kad se razbije, a ja sam uvjeren kad bi imao podrsku ljudi i teama kao rossi da je materijal za sam svjetski vrh..

Cinjenica je da rossko zna sto hoce, a bogami to i dobiva dok kazes hop.. dok nakano vozi ono sto mu daju i suti..

Ja na Rossija gledam kao na covjeka koji zna ubrat ono vrhnje na kraju nakon silnog truda koji se ulaze u njega i motor, al daleko od toga da je on nezamjenjiva komponenta..
 
Uostalom po meni je ova rasprava sama po sebi veoma glupava..
Jedini nacin da se sazna tko je uistinu najbolji je da se SVIMA daju isti motori i isti uvjeti..

Mislim da bi se na kraju vecina vas nasla sa vilicom razjapljenom do poda kada bi netko koga trenutno smatrate B kategorijom pomeo doktora i ekipu ko trule tikve na stazi..
 
pobjeda je pobjeda bila ona za tisucinku ili minutu postignuta, tako su meni uvjek govorili. Rossi je pokazao svima ali drago mi je da su mu za petama mnogi vozaci i da se svaku utrku jos neko ukljuci u tu borbu za vrh. ne zanima me tko ce pobjediti, glavno mi je da uzivam gledajuci trku i da poberem koju maloumnu ideju :mrgreen:
 
Dobivao Rossi sve što hoće ili ne, on se za to sam izborio, i sam je to postigao, a kako, pa vjerojatno vožnjom.
+ bio je prvak u svim klasama.
 
Ne mogu a da se ne slozim s Andreasom, makar se izlazem opasnosti da mi ponovo kaze da nemam pojma :mrgreen: , sigurno je da bi neki maverick, koji uzgred budi receno nema sto izgubiti, pa moze voziti "va bank", mogao napraviti iznenadjenje na kvalitetnijem motoru, i sigurno je da Rossi nije vanzemaljac 5 klasa bolji od ostalih, ali gledajuci utrku nisam se mogao otrgnuti dojmu da niti Sete, a pogotovo Biaggi ne bi tu utrku dobili da su vozili Rossijevu Yamahu.
 
Dylan said:
Ne mogu a da se ne slozim s Andreasom, makar se izlazem opasnosti da mi ponovo kaze da nemam pojma :mrgreen: , sigurno je da bi neki maverick, koji uzgred budi receno nema sto izgubiti, pa moze voziti "va bank", mogao napraviti iznenadjenje na kvalitetnijem motoru, i sigurno je da Rossi nije vanzemaljac 5 klasa bolji od ostalih, ali gledajuci utrku nisam se mogao otrgnuti dojmu da niti Sete, a pogotovo Biaggi ne bi tu utrku dobili da su vozili Rossijevu Yamahu.
Ovo je strasno ista ona prica dok je vozio hondu sta bi bilo da Biaggi vozi Rossievu Hondu.Mozda sam preterao sa velicanjem tipa 2 i 10 klasa , ali definitivno je BOG sto se tice moto trkanja.Pa nije njemu tata Silvio Berluskoni pa da on dobije to sto trazi.U Yamahu je bas i otisao zbog toga da bi pokazao da je za njega sve jedno na kojem je motoru, sto se i vidi jer mu nije bas tako lako da pobedi.Nisu Sete i Max druzina Pere Kvrzice pa da im on odlazi po 5 sekundi utoliko je njegova velicina i vece medju njima biti najbolji i to na kakvom motoru.Evo veliki Biaggi ni na HOndi ne moze da pokaze da moze da pobedi.JOs nesto sto se tice vrhunske tehnologije pa sta bi sa njom u Yamahi dok je Rossi nije vozio.
Pustite ljudi coveka da BOguje jer to zasluzuje jer je glupo da mi obicni smrtnici umanjujemo velicinu jednog Valentina Rossia.
 
mislite da oni Rossiju u Yamahi daju vise nego su davali Biaggiu?? e bome ne, nego nije velicina vozaca samo u voznji, velicina vozaca je u poznavanju samog motora i tu je Rossi uspjeo, on je svojim vlastitim angazmanom i suradnjom sa kompletnim Teamom doveo Yamahu na pozicije o kojima je mogla sanjati prosle sezone