Motor free mjesta :(

TomiTraktor

New member
Neznam da li kod vas je tako, ali kako sam umobolno bolestan prema svemu sto je moje a da ima veze s mehanikom, mašinerijom, elektronikom, tako se i nikada, ali ama bas nikada ne odvajam motora na dalje od 10m. Tu nastaju problemi, ljeto je a ja bi se navečer skitao po bundeku s dragom, po maksimiru i po jarunu kad bas moram.

Na bundek nedaju s motorm, ja ok, sisao s motora i odgurao ga da ga vidim s plaze pod jedno drvo i tamo ga parkao....sat vremena kasnije...oko 21 i kusur dolazi cuvar, trazi okolo ciji je motor, ja zbuksao kacigu sastrane i zove on na voki toki i dodje frend koji radi tamo kao cuvar "e zove cuvar okolo, kaze da ce zvat muriju, tvoje tablice je diktirao vezom" ja ok...nis, uskoro se i oni pokupili i otisli...ali ne kuzim kome je smetao moj motor i kada. Cuvarima! I ja rekao OK, recite di je cuvani parking i ja cu ga tamo ostaviti, pa ako mi netko mazne motor odmah mi recite kome se mogu obratiti za naknadu štete

Naravno u ovoj banana državi ne postoji tako nešto kao ODGOVORNOST.

Ista stvar i s maksimirom iz kojeg me vec tjeraju 3-4x tjedno jerbo mi cura zivi tamo i to navecer oko 22 - 23 i to motor koji je zbuksan iza drva i ne vidi se. Sto je najbolje, ti cuvari koji tjeraju i zapisuju mi rege (ok sad ih vec znaju napamet) voze se sa apnovima okolo

U subotu sam moroa i na jarun. bolje da nisam, ali ganjao me murjak s bmwom...imao sam osjecaj da ce tako zavrsit pa sam pred samim ulazom skinuo regu da ne zapise, ali koji im je kurac, ja sma se cvozi normalno, nit sam isao po crti nit nis, imao sam kacigu i jaknu (kao i uvijek)....a opet da mi je netko maznuo motor jer je bio pred ulazom, bilo bi "ko te jebe"
 
Istina, ali u ovoj drzavi moras shvatiti da ljudi ne vole motore i motoriste, barem velika vecina.

Za osiguran parking zaboravi, taj ces (ako ga nadjes) skupo platiti.
Nema ti druge nego sa autom u setnju...Jos bolje tramvajem ili busom
 
I kaj sad? Ozbiljno?
Vozit se po JaRRunu i parkirat na plaži na Bundeku zato jer te nitko neće *ebat pol posto kad ti ukradu motor (i otkud znaš da će bit "ko te jebe"???) ?
Možda se ti kulturno uparkiraš u Maksimiru ili na Bundeku, ali daj pogledaj kolko je u postotku takvih. A stara je narodna 'rvatska "Daj mu prst i uzet će ti cijelu ruku" tak bi bilo čuvarima. Tebe puste i odmah imaju jato idita koji zuje uokolo. Uostalom i oni imaju nekog šefa, a on ima svog šefa (valjda Bandića) koji sigurno ne bu postavljal pitanja zakaj je motor na Bundeku nego tko ga je pustio unutra....
Haug.
 
Hrvoje said:
I kaj sad? Ozbiljno?
Vozit se po JaRRunu i parkirat na plaži na Bundeku zato jer te nitko neće *ebat pol posto kad ti ukradu motor (i otkud znaš da će bit "ko te jebe"???) ?
Možda se ti kulturno uparkiraš u Maksimiru ili na Bundeku, ali daj pogledaj kolko je u postotku takvih. A stara je narodna 'rvatska "Daj mu prst i uzet će ti cijelu ruku" tak bi bilo čuvarima. Tebe puste i odmah imaju jato idita koji zuje uokolo. Uostalom i oni imaju nekog šefa, a on ima svog šefa (valjda Bandića) koji sigurno ne bu postavljal pitanja zakaj je motor na Bundeku nego tko ga je pustio unutra....
Haug.

vrijeme koje treba da upalis moj motor bez kljuca se mjeri u sekundama...postotak koliko ih nestane je valdja navjeci od svih motora ikad, sam sam ga kupio, krvavo zaradio i mjesecima slagao vec 2 puta...ne odvajam se od njega osim ako nije osigurano mjesto da ako i nestane da cu dobit naknadu stete...to je to

Ja ne trazim da mene puste, ja cu uc sa i bez njihovog dopustenja, ALI ocu da ako vec nedaju ulaz da osiguraju osigurani parking. Ista je stvar sa krčkim mostom, on se nebi smio naplačivati jer ne postoji alternativni cestovni put, stoga ako i izbjegneš rampu murija ne piše kaznu nego te samo vrati na naplatu...jer im je protuzakonito
 
BTW hrvoje...evo ti nesto da razmislis:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,22035.0/topicseen.html

a svi znamo kolko toga ima
 
TomiTraktor said:
vrijeme koje treba da upalis moj motor bez kljuca se mjeri u sekundama...postotak koliko ih nestane je valdja navjeci od svih motora ikad, sam sam ga kupio, krvavo zaradio i mjesecima slagao vec 2 puta...ne odvajam se od njega osim ako nije osigurano mjesto da ako i nestane da cu dobit naknadu stete...to je to

Kaj uopče ima negdje u ZG osigurani parking koji biti platio štetu da ti maznu ili razlupaju motor?
Jel se može kasko stavljat na polovne motore?  :misli:

Ja ne trazim da mene puste, ja cu uc sa i bez njihovog dopustenja, ALI ocu da ako vec nedaju ulaz da osiguraju osigurani parking. Ista je stvar sa krčkim mostom, on se nebi smio naplačivati jer ne postoji alternativni cestovni put, stoga ako i izbjegneš rampu murija ne piše kaznu nego te samo vrati na naplatu...jer im je protuzakonito

Malo ti je krivi stav... "...ako me nepuste ja ću sam uć..." I redar te upozori, a ti opet odeš i onda buš kukao kak ti je razbio motor, a nepoštuješ pravila. Izlažeš si motor još većem riziku.  :wink:

 
I nije neka zabava kad motor/skuter moraš imati stalno na oku.

Bijesni lokot sa još bijesnijim lancem košta 220 kn.

Zaveži za stup na dobro osvjetljenom mjestu sa puno prometa i nema problema.
 
Storo said:
Kaj uopče ima negdje u ZG osigurani parking koji biti platio štetu da ti maznu ili razlupaju motor?
Jel se može kasko stavljat na polovne motore?  :misli:

Malo ti je krivi stav... "...ako me nepuste ja ću sam uć..." I redar te upozori, a ti opet odeš i onda buš kukao kak ti je razbio motor, a nepoštuješ pravila. Izlažeš si motor još većem riziku.  :wink:

kao sto rekoh motor mi nkad nije van vidokruga :D

a i sa redarima se da dogovriti...no bilo bi puno ljepse da se nemoras s njima dogovarati nego da postoji predviđeno mjesto za to....čak ni nemora imati osiguranje...koliko jednog covjeka i kameru

apropo bijesnog lokota i lanca za 220kn...reci di...dobroce mi se nadopunit s alarmom
 
o cem ti brijes? osigurani parking? i jos ako ti nestane vozilo da ti vlasnik parkinga namiri stetu?

daj molim te


to nema nigdje

u ostalom koja bi to budala bila (neki objekt, hotel, sto vec) da recimo ima svoj parking i sad mu se parka lamburđini i neko ga mazne i ovaj mora iskeširat 2 milijuna kuna nekom jer mu je nesto auto?!

pa mi smo na balkanu

mislmi da to nema ni u europi a ne kod nas..
 
sven54 said:
mislmi da to nema ni u europi a ne kod nas..

U Europi ako svratište drži do sebe, a zemlja je kradljiva imaju parkiralište sa 3 m visokim zidom. U Alpama masa spavališta nudi besplatnu garažu za motor.

Ali to i nema neke veze sa ovom temom :eek:mfg:
 
nego... mala digresina na temu.. jucer sjedim u onom bircu van jaruna di je parkiraliste... nebitno.. i razmisljam malo o policiji i jarunu.. hrvoje daj ti poznajes zakone i pravila... po mom nekom gledanju.. jarun nije gradska prometnica... nije prometnica uopce...  nije li onda malo cudno da policija naplacuje kaznu... ok ako udjes nutra motorom.. redari.. osiguranje te mogu izbaciti van... ako radis probleme mogu pozvati policiju za narusavanje javnog reda i mira... ali nikako naplacivati neke prometne kazne...

daj mi pliz samo malo pojasni pravno kako se gleda jarun....
thx
 
Hrvoje said:
(i otkud znaš da će bit "ko te jebe"???) ?
Ja sam upravo to doživio kad su mi ukrali auto.
Iako mi nitko nije rekao u lice, dalo se pročitati izmedju redaka.
 
TomiTraktor said:
vrijeme koje treba da upalis moj motor bez kljuca se mjeri u sekundama...postotak koliko ih nestane je valdja navjeci od svih motora ikad, sam sam ga kupio, krvavo zaradio i mjesecima slagao vec 2 puta...ne odvajam se od njega osim ako nije osigurano mjesto da ako i nestane da cu dobit naknadu stete...to je to

Ja ne trazim da mene puste, ja cu uc sa i bez njihovog dopustenja, ALI ocu da ako vec nedaju ulaz da osiguraju osigurani parking. Ista je stvar sa krčkim mostom, on se nebi smio naplačivati jer ne postoji alternativni cestovni put, stoga ako i izbjegneš rampu murija ne piše kaznu nego te samo vrati na naplatu...jer im je protuzakonito
A gle... ružno za reći, ali ako oni nemaju osiguran parking i ne daju ti da uđeš s motorom onda tamo jednostavno ili uopće ne ideš ili ne ideš s motorom. Po istoj logici bi ljudi mogli tražiti da im se osigura bilo gdje u gradu parking za aute, pogotovo kad plaćaju one masne novce Zagrebparkingu. Jer se i vrijeme za upalit auto (i to ne bilo kakav nego npr. golf IV) mjeri u sekundama. Nemam namjeru uopće ulazit u neku svađu nit bi htio da to tak shvatiš. Samo hoću reći da su neke stvari takve kakve jesu i da to nije pitanje koje možeš sad povezivat sa npr. radom narodne milicije nakon krađe motora.

A glede a u svezi naplate cestarine, autoputarine, mostarine i tunelarine. NIJE posao policije od tebe ili bilo koga naplatiti cestarinu nakon što si zbrisao, dapače niti pisat prekršajnu prijavu jer to NIJE prekršaj. To je kazneno djelo krađe male materijalne vrijednosti za što se kaznena prijava podnosi sudu privatnom tužbom (dakle tuži te HAC ili tko već vrši naplatu). Policija će jedino utvrditi tvoj identitet, pozvati te da platiš (što možeš odbiti), a ako ne platiš tvoje će podatke ustupiti oštećenom da bi mogli podnijeti tužbu na sudu protiv tebe jer si njima ubogima uskratio plaćanje cestarine.


Hebemti pravi sam Sleđ, kaj ne? :giggle:
:mrgreen:
 
bedomedo said:
nego... mala digresina na temu.. jucer sjedim u onom bircu van jaruna di je parkiraliste... nebitno.. i razmisljam malo o policiji i jarunu.. hrvoje daj ti poznajes zakone i pravila... po mom nekom gledanju.. jarun nije gradska prometnica... nije prometnica uopce...  nije li onda malo cudno da policija naplacuje kaznu... ok ako udjes nutra motorom.. redari.. osiguranje te mogu izbaciti van... ako radis probleme mogu pozvati policiju za narusavanje javnog reda i mira... ali nikako naplacivati neke prometne kazne...

daj mi pliz samo malo pojasni pravno kako se gleda jarun....
thx
Jarun, tj. cesta okolo naokolo je javna prometna površina i spada pod domenu ZSPC-a. Da nije tak mogao bi se vozit autom 475km/h po lijevoj strani. A nije tak. Ili je? :mrgreen:

Dapače, npr, parkiralište King-fucking-crossa je privatno, talijansko, parkiralište onih Bau-gluposti isto, ali čim je na takvu površinu omogućen bezuvjetan i neometan pristup bilo kojoj ili pojedinoj kategoriji prometala (kakve li riječi, a?!) onda se to smatra javnom cestovnom površinom i na njoj se primjenjuju sve odredbe ZSPC-a.
 
Baš sam pravi Sleđ :LOL:
 
hm eto još jedno pitanje kaj se jaruna tiče, tam je zabranjen promet motorima i mopedima, e pa sad dal se pod tim promet smatra guranje ugašenog motora?  :misli:

 
LOPOVI............et da vam kazem da sam u svoju SUZU ugradio chip i u slucaju kradje pratim ga preko satelita,tak da nema neznam gdje je....UVIJEK ZNAM GDJE JE 

zato LOPOVI....prste sebi
 
grga750 said:
LOPOVI............et da vam kazem da sam u svoju SUZU ugradio chip i u slucaju kradje pratim ga preko satelita,tak da nema neznam gdje je....UVIJEK ZNAM GDJE JE 

zato LOPOVI....prste sebi
Koliko para? aj daj malo info