Motori koje ne vidjamo bas svaki dan

Dizajnerski pokusaj no trziste diktira prodaju a ne necije ideje o lijepom ili avangardnom no takvi neuspijeli  :mrgreen:pokusaji skupo kostaju proizvodjaca
 
Aprilijini motori su baš čuda neka,  ali skroz jedinstvena roba;
ili su preljepe ko prave punokrvne talijanke
ili su ružna sranja ko talijanski cigič žabar koji krade torbice po Rimu

nema sredine

 
Pa centar su svijeta talijani po dizajnu no najcesce ih pokopa zavrsna obrada no imaju stila i vjerojatno su pojam jer imaju stoljetnu tradiciju sto se tice auto i moto industrije a to japanci pokusavaju nadoknaditi sa modernim tehnologijama no nisu ni japanke za bacit :mrgreen: :0648: (y) no slazem se sa tvojom konstatacijom.
 
E da to nije dizajnirao Starck priznao bi primjedbe
Cijena danas govori sve a onaj tvoj blue da se proizvodio bio bi 700 Eu  :mrgreen:
 
I Bangle i Terblanche (ili kako se već zove) su poznati dizajneri. Pa su usrali BMW i Ducati.

A Marlin je u to vrijeme bio vrh. Danas bi vrijedio više nego RSV
 
Kvoc said:
E da to nije dizajnirao Starck priznao bi primjedbe
Cijena danas govori sve a onaj tvoj blue da se proizvodio bio bi 700 Eu  :mrgreen:

A koja to cijena je u pitanju?
 
James1100 said:
I Bangle i Terblanche (ili kako se već zove) su poznati dizajneri. Pa su usrali BMW i Ducati.

A Marlin je u to vrijeme bio vrh. Danas bi vrijedio više nego RSV

Marlin koji je na slici je bio toliko kompaktan da nije imao niti kutiju za filter zraka
Inace je izgledao boli glava  (y)

Inace su i ovo napravili pa corak
https://www.autoevolution.com/moto/laverda-sfc-1000-2003.html#aeng_laverda-sfc-1000-2004-998
 
Ovakvu Laverdu sam videl i čul uživo, bum poiskal sljik.
A i načuo sam uz paprene cijene zakaj je propal projekt. Mislim da je bilo nekaj s pregrijavanjem, ali budem poiskal…  :misli:

Inače, kaj se tiče dizajna, motor je pojava na cesti, samo takva.

Ali kad bi Talijani znali još i tehniku, gde bi im bil kraj.... Ali Nejde, jebe ih to oduvjek… al jebe se njima, bitno da je Bella :mrgreen:
 
Nisam bas neki poznavatelj trendova i talijanskih oldtimera ali stvarno au popularni i kolekcionari su ludi za tim ljepotanima pogotovo mv agusta cijene idu do neba  no sve oviai i o modelima sto vise ccm to su vrijedniji no nije ni cudo kad je onda sve bilo unikatno i vecinom rucni rad.Mozda i nisam u svemu u pravu no to je moje vidjenje talijanskih  oldtimera  :mrgreen:
 
Malo misterije :mrgreen:
 

Attachments

  • 6e30fba1ff9c821b8ef875afabbf1bfa.jpg
    6e30fba1ff9c821b8ef875afabbf1bfa.jpg
    57.6 KB · Views: 128
joya said:
Ovakvu Laverdu sam videl i čul uživo, bum poiskal sljik.
A i načuo sam uz paprene cijene zakaj je propal projekt. Mislim da je bilo nekaj s pregrijavanjem, ali budem poiskal…  :misli:

Inače, kaj se tiče dizajna, motor je pojava na cesti, samo takva.

Ali kad bi Talijani znali još i tehniku, gde bi im bil kraj.... Ali Nejde, jebe ih to oduvjek… al jebe se njima, bitno da je Bella :mrgreen:

Sta je je

Triumph puzdan ka Rolls Royce Merlin  :mrgreen:

http://amalcarb.co.uk/rebuilding-mark-1-concentric-carburetter

SFC je otisao u vjecna lovista jer Piaggio nije bio zainteresiran za ozivljavanje Laverde po treci put

Steta
 
pouzdan ko Napier  :wink:
 

Attachments

  • napier - Copy.jpg
    napier - Copy.jpg
    240.8 KB · Views: 125
Mislim ko ce se s tim provozati no za novu verziju to sam vidio na forumima i mislim da stvarno ljudska masta i ideje nemaju granica svaka cast inzinjerima (y)
 
Jos malo misterije :mrgreen: :mrgreen: (y)
 

Attachments

  • Screenshot_20200304-202132_Chrome.jpg
    Screenshot_20200304-202132_Chrome.jpg
    276.7 KB · Views: 104
  • 1980s-Design-The-Vintagent-Target-MV-2.jpg
    1980s-Design-The-Vintagent-Target-MV-2.jpg
    51.8 KB · Views: 123
  • Screenshot_20200304-202256_Chrome.jpg
    Screenshot_20200304-202256_Chrome.jpg
    307.8 KB · Views: 113
velim, Talijani il su najljepši na svijetu, il naprave kopačku... sredine im nema


vidi ove ljepote

 

Attachments

  • IMG_20190831_1159429.jpg
    IMG_20190831_1159429.jpg
    1.2 MB · Views: 132
  • IMG_20190831_1159497.jpg
    IMG_20190831_1159497.jpg
    1.2 MB · Views: 139
oceangoing said:
pouzdan ko Napier  :wink:

Eto bas tako  :LOL:

Je li taj iz minolovca ili iz ferate

Imaju club za ocuvanje Napier Deltica u UK a mi ovako spretni ne mozemo Dalmata koji ima vise povijesti nego neke drzave vec 25 godina obnovit

Placi voljena zemljo