Motori rent

zaree

Active member
Da podjelim info s vama, možda će netko trebati pa podijelite.
Ne znam dali je za ovu temu ili za negdje drugdje, moji mali nečaci će okušati sreću sa rentanjem motora.
Na to ih je ponukalo kad su prošle godine htjeli njiĥ dvoje na jednu zajedničku vožnju od par dana i htjeli su rentati jedan motor na par dana. Ispostavilo se da motor u ovoj klasi je bilo nemovuće naći bez rezervacije od mjesec dana unaprijed.
U svakom slučaju digli su kredite otvorili firmu i kreću s tri motora, Suzuki DL 1050, KTM 890 i GS 1250.
Stranica je još u izradj, biti će i na hrvatskom.

https://www.lumar-drive.com/?ved=2ahUKEwiKgI663eKEAxUzVvEDHR0-CQ8QgU96BAggEAQ
 
ova stavka moraju imati 2 god,iskustva vožnje sličnih visokih perfomansi je doslovno glupost,
kako ti možeš znati šta je on voza prije i koliko dugo,
ili stavka nema ludovanja,i vožnje na zadnje kolo,
ima tu svega i svačega zato je dobro kasko ovde zakon...
 
  • Like
Reactions: Octane
Sva vozila koja se rentaju moraju imati kasko, a ovo za vožnju su stavili jer su i njih prilikom rentanja upozoravali na to, valjda je to uobičajeno.
 
Probaj im natuknuti ideju da nađu neki angažman na moru, papirnato sve ide preko Petrinje ali da su fizički locirani dole. Nisam optimist za samu Petrinju i okolicu.
 
  • Like
Reactions: Feis123 and neven
Sva vozila koja se rentaju moraju imati kasko, a ovo za vožnju su stavili jer su i njih prilikom rentanja upozoravali na to, valjda je to uobičajeno.
ma sve ok i razumin itekako taj dio ali jedan prika mi to radi duže godina i kaže da se nagleda svega,
lik sida na jednog gs-a a nije zna u brzinu ubaciti i sl.
npr. t-maxa je izbacio iz ponude a razloge ne triba niti spominjati,
samo pouzdan kasko pa nek oni voze i rade sa svojom glavom šta oće,
 
Vani u nekim državama (zapad), moraš ostavit kauciju, čak i do 1000 eura, kako je to kod nas ?
 
Vani u nekim državama (zapad), moraš ostavit kauciju, čak i do 1000 eura, kako je to kod nas ?
Jednom sam rentao novu Multistradu V4 da je isprobam, i morao sam ostaviti kauciju - mislim da je bilo oko 1000 eura cca. Mislim da vecina agencija za rent kod nas ima slicnu praksu.
 
Onda će se jako narentati ak baš traže kauciju od soma eura.Instrumenti osiguranja od eventualne krađe ili oštećenja sigurno postoje. Nije u pitanju samo kaucija,nego i to da se smanjuje potencijalni broj onih koji bi rentali na satv ,dva ,tri.,hoće neki kraći đir.Kaj svi moramo imati kod sebe soma eura ,ili je rentanje svedeno samo na dobrostojeće kakti.?😎
 
  • Like
Reactions: hondimir
Pa i nije nikad bilo ,ali kaj se rentaju samo motori od 15 ,20 tisuća eura .Kaj je sa skuterima ,ima svega do tmaxa ,burgmana ,xadv i sličnih.😎
 
frend na kanarima tjedan dana rentao auto (gradska klasa) a 150 e ukupno.... ne kuzim zakaj su cijene motora tak vrtoglave... nije da i auto bas dzabe a nije bas ni da aute ne rentaju i jazavci.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Da podjelim info s vama, možda će netko trebati pa podijelite.
Ne znam dali je za ovu temu ili za negdje drugdje, moji mali nečaci će okušati sreću sa rentanjem motora.
Na to ih je ponukalo kad su prošle godine htjeli njiĥ dvoje na jednu zajedničku vožnju od par dana i htjeli su rentati jedan motor na par dana. Ispostavilo se da motor u ovoj klasi je bilo nemovuće naći bez rezervacije od mjesec dana unaprijed.
U svakom slučaju digli su kredite otvorili firmu i kreću s tri motora, Suzuki DL 1050, KTM 890 i GS 1250.
Stranica je još u izradj, biti će i na hrvatskom.

https://www.lumar-drive.com/?ved=2ahUKEwiKgI663eKEAxUzVvEDHR0-CQ8QgU96BAggEAQ
Unaumljivao sam Harlije u Americi više puta i gledao kako to ide. Mogu im dat par savjeta, ako hoće.
 
njušim fijasko, al sretno im, hrabra odluka. Cijena kaska je vjerojatno da se smrzneš, eto recimo jedna kolegica s posla kupila mužu Harley prije 3g, normalno na kredit ili lizing, druge godine je bilo češanje po glavi kad je trebalo platit kasko 20 tisuć kun...Ako ovi iz osiguranja uopće bi htjeli odobrit ako nanjuše da je za rentanje.
Pametnije je vjerojatno preko neke turističke agencije organizirat vođene ture, onda se uštipne euro na više mjesta, al tu već toga ima po hr
 
  • Like
Reactions: boško buha
Ma nista od te price,puno ljudi je imalo dobre ideje....ali su ostale i dalje ideje 🤣
 
Tko je dugo na forumu, sjetit ce se da je ovo bar deseti pokusaj rent-a-bike ali ljudi ne vole kad im netko otvoreno kaze svoje misljenje. Danas se sve sto ne ide niz dlaku smatra negativnim pristupom. Najjacii je bi onaj moto taxi po Zagrebu. Ova prica moze prezivjeti samo uz sezonu na moru i to u nekoj vecoj sredini.
 
  • Like
Reactions: lili and prpa