Motori rent

Rentao sam puno manjih skutera po Aziji..rentao bi i dalje skutere i ostalo male kubikaze di me doslovno boli briga i da ga skršim novi možda tamo koštaju jeftino.. ove vece skuplje motore..to je nešto sasvim drugo. trebalo bi biti depozit jer za cijenu po danu mislim da netko može napraviti puno više štete na motoru (a da se to ni ne primjeti odmah).
 
Moto taxi je normalan u Parizu i masu se koristi.. ali to je tržište od nekoliko desetaka do stotina tisuća redovitih mušterija.

Rentanje vecih motora isto postoji i to najviše u Americi i to je tamo biznis koji postoji desetljećima. Istina, nije jednostavno i traži veliko tržište (Amerika to je), velika inicijalna ulaganja (U Americi je to jednostavije nego bilo di), mrežu servisa i sigurnosne instrumente (osiguranja, slicna priča). Toga ima i u Evropi (nor. ekipa u Italiji koja uspješno iznajmljuje oldtimere) ali najviše kao vođene ture.
Možda im je najbolje počet s vođenim turama i onda lagano, kad se posao uhoda, i kad si long-time mušterija kod osiguranja, počet klasično iznajmljivanje. Možda da se jave nekoj od postojećih franšiza i vide mogu li radit s njima.
 
Puno ljudi dijeli vaše mišljenje i njihovi roditelji nisu sretni, a oni su svjesni gdje žive. Vrijeme će pokazati.
 
al meni nije jasno zasto svi lupaju GS-e i slicno.
zakaj nema npr royal enfild ili TRK za pola nabavne cijena pa onda i recimo najam 5oe dan sto je malo prihvatljivije masama
 
frend na kanarima tjedan dana rentao auto (gradska klasa) a 150 e ukupno.... ne kuzim zakaj su cijene motora tak vrtoglave... nije da i auto bas dzabe a nije bas ni da aute ne rentaju i jazavci.
Na kanarima motore isto rentas za minimalno 100 eura uz kauciju od 600 ili 1000 eura ovisno o motoru.
 
al meni nije jasno zasto svi lupaju GS-e i slicno.
zakaj nema npr royal enfild ili TRK za pola nabavne cijena pa onda i recimo najam 5oe dan sto je malo prihvatljivije masama
Slazem se, takvi neki neutralni modeli tipa scramblera za laganu voznju i ostalo skuteri. GS ima svoju publiku koja trazi puno vise.
 
Ovo za suradnju s nekom agencijom im natuknem, pa kako odluče.
Bio je pokušaj suradnje sa agencijama u Dubrovniku, organizirani izleti za Cg i Bih. Nisu se baš proslavili nakon sezone prodavali yamahe za kikiriki. Čak je bila opcija da se iznajmi motor sa vozačem ako netko ne vozi motor. Uglavnom puška
 
Hrvatska je moto destinacija gdje dolazi veliki broj motorista ali ovi europski na svojim motorima dok bogatija klijentela s drugih kontinenata dolazi u aranžmanima koji uključuju GSove ili Multice, organizirane ture, vodiče, najbolje hotele i restorane. Sad već ima takvih firmi ali koliko se sjećam, Slovenci vladaju. Za sve ostalo mogu proći skuteri, evenutalno neki manji motorići ili quadovi koje bi ekipa uzela na dan, dva, tri da malo istraže obalu i zonu u koju su došli bez gužvi u autima.
 
ma ne može ni tu... probali u splitu davnih dana, sa 4 motora došli na 20 skutera od 50/125 ccm, jedino to je isplativo...
virova ili ne baš tih 50ccm je najisplativiji posa,
poznam čovika koji radi te skuteriće i ne može se obraniti od posla,
jeftini prilikom kupnje,jeftino održavanje,jeftino osiguranje + svi imaju tu kategoriju a nema ni kaucije,
doslovno sidi i vozi
 
Last edited:
  • Like
Reactions: zrakoplovac
virova ili ne baš tih 50ccm je baš najisplativiji posa,
poznam čovika koji radi baš te skuteriće i ne može se obraniti od posla,
jeftini prilikom kupnje,jeftino održavanje,jeftino osiguranje + svi imaju tu kategoriju a nema ni kaucije,
doslovno sidi i vozi
Vidi koliko ih se vozi liti okolo na 40kmh sa premalom, smrdljivim kacigom na glavi.

Tržište za 500+ ccm sigurno postoji, i nije malo ali to ne znači poredat motore po rivi i onda čekat.

Ka šta veliš, sigurno u nas vozi određen broj motora unajmljenih iza granice, i tamo ide profit.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Kawah
virova ili ne baš tih 50ccm je baš najisplativiji posa,
poznam čovika koji radi baš te skuteriće i ne može se obraniti od posla,
jeftini prilikom kupnje,jeftino održavanje,jeftino osiguranje + svi imaju tu kategoriju a nema ni kaucije,
doslovno sidi i vozi
To rentaju turisti po ljeti pa odu na autoput
 
evo , dodjem sa zenom i djecom na more, dopizde mi i htio bih se otici proluftati na jedan dan da napunim baterije... al nebude..
prvo niko ne da na dan, drugo para koja ce mi napunit baterije al me zena poslije ubit pa opet prazne baterije, trece zza malo zekanja po moru fakat necu kravu od GSa i slicno nego nesto manje, lakse, okretnije.... al opet, e nebude
 
Ufff,,,,sretno ekipi i moja podrška,,,,dosta sam bio u tome...iskreno...ništa od toga...u Petrinji to neće nikako proči.Moraju se povezati sa ekipom iz Zg koji imaju po 30 motora.Isti su blizu aerodroma gdje dolaze gosti koji odmah tamo uzimaju motore.Prošli puta ja bilo 20 Indijaca i svi su tražili GS-ove.Napravila se tura do Dubrovnika sa njima kao vodičem jer su to tražili.Dvojica su usput izletjela i morali smo nabaviti zamjenske motore.Tu je jedino lova...sve ostalo...nula bodova..