Motorrad Grand Prix von Österreich

pamzor said:
Bravo kumpare, ovo je nešto najpametnije šta san proćita na ovon topicu, ka bi to saživilo bilo bi dobroga dima...ovoga sekunda iden po palačinke u Tribounj... :wink:
aprilia elektroniku.... :misli: :misli: :misli: :misli: :shock: :misli:

Bendix bendix :mrgreen:
 
Pinta 001 JA said:
A, gle. U Mugellu je puno bolji pregled staze i ima brdo hladovine, a i atmosfera je bolja. Stavio sam par fotki kad ekipa trga ogradu da dođe do podija i pozdravi Rossija i u temu o utrci, a i u onu o Rossiju mislim (nije valjda da sam ih stavio samo u temu o Rossiju :misli: :misli: :misli:).

No bez obzira, uvijek kažem ako ima mogućnosti da se nekud ide uvijek treba ići. Tako da ne brini, Bit će dobro (y)

inače moto gp sam gledao krajem 80tih na našem Grobniku, par puta u Brnu 2tisućetih, po jednom u Misanu, Austriji i Mugellu (isto tako u 21om stoljeću), a bio sam još i par puta na Slovakiaringu, te po jednom Estorilu, Monzi i Hungaroringu (ne na GPu nego ovako).

Najbolje i nejljepše za gledanje trka su mi bile Brno, Red Bull Ring i Mugello, radi puno hladovine, ponude svega i svačega i preglednosti staze (najviše djelova koje je moguće vidjeti sa raznih pozicija).

Naš Grobnik je nažalost i u odnosu na najćelaviju od ovih staza još daleko ćelaviji. Za posjetitelja/gledatelja u odnosu na bilo koju od ovih koje sam vidio ne nudi ništa. Mjesta gdje bi se čovjek mogao malo osvježiti (umiti, popiti malo vode i tako to) gotovo da ne postoje, toaleti (osim onih u boxovima ili u djelu u kojem se nalaze i jedina 2 ugostiteljska objekta, a koji je dok je vozila VN Juge, normalno bio zatvoren za obične posjetitelje) ne postoje, jer oko staze ih nema, tribina osim kod ciljne ravnine nema, hlad??? Kaj je to??? i tako to. Dakle osim novog asvalta Grobnik NEMA NIŠTA i iluzija je da ćemo dobiti WSBK, a kamo li Moto GP. Možemo biti sretni da uopće nešto i imamo obzirom na to kako se vodi briga o stazi i posjetiteljima iste.

Ono pak, što nigdje nisam doživio, niti na jednoj drugoj lokaciji gdje se vozi GP su fešte i tulumi kakvi su bili od Preluke do Opatije u dane održavanja Velike Nagrade Jugoslavije. Takve atmosfere nema nigdje. Vozikao sam se naokolo nebih li naletio na mjesto di je zajebancija i neka fešta, ali osim nešto sitno po kampovima, nisam naišao na ništa. Da je tada vozio Rossi kod nas bi bilo luđe nego u Italiji.
(y) u pravu si, nema nigdje takve feste i adrenalina za publiku kao onda na Preluci i Opatiji, druga vremena ... no talijani su onda imali jednog Agostinija, svabe Brauna koji su bili magneti ... francuzi su bili jaki, spanjolaca osim legende Nieta skoro pa nije ni bilo, a i nasi su se redovito utrkivali, istina bez veceg uspjeha ali jesu, Kosic i Bevanda u 250 gp su bili idoli , u najmanjim klasama je isto bilo nasih, GP juge pogotovo na Preluci je bio dogadaj koji se nemoze ponoviti, uz duzno postovanje svih danasnjih GP utrka koje su pretvorene u "industrijski turizam"  :wink: :wink: :wink:
 
baxy said:
(y) u pravu si, nema nigdje takve feste i adrenalina za publiku kao onda na Preluci i Opatiji, druga vremena ... no talijani su onda imali jednog Agostinija, svabe Brauna koji su bili magneti ... francuzi su bili jaki, spanjolaca osim legende Nieta skoro pa nije ni bilo, a i nasi su se redovito utrkivali, istina bez veceg uspjeha ali jesu, Kosic i Bevanda u 250 gp su bili idoli , u najmanjim klasama je isto bilo nasih, GP juge pogotovo na Preluci je bio dogadaj koji se nemoze ponoviti, uz duzno postovanje svih danasnjih GP utrka koje su pretvorene u "industrijski turizam"  :wink: :wink: :wink:
Nemoj zaboraviti Darka Rogulića u 250 pod sponzorstvom Šime Pelajića ili ti ga Šime Brunca... :wink: Angelo je da je bija skoro pa jedini u višim klasama, ali ovo moramo svi znati, Derbi se zalipija  na 125/50 klasama i onda tako na malo jeftiniju foru počeja educirat buduće šampione, na istu foru je preuzeja Dormu a i lipi komad kolača je dodala rafinerija (Repsol) tako da ništa tu nema iznenađujućeg, jednostavno savršeno izveden posal...
 
E, a sad dolazi ono. . .  jesmo li mi samo stari, pa nam se čini da je nekad bilo ljepše ili je stvarno bilo ljepše :misli: :misli: :misli: :wink: :mrgreen: :mrgreen:

Sad ozbiljno. Fakat takve fešte nisam poslje nigdje nikad vidio na GPu.
 
Pinta 001 JA said:
E, a sad dolazi ono. . .  jesmo li mi samo stari, pa nam se čini da je nekad bilo ljepše ili je stvarno bilo ljepše :misli: :misli: :misli: :wink: :mrgreen: :mrgreen:

Sad ozbiljno. Fakat takve fešte nisam poslje nigdje nikad vidio na GPu.
A jebi ga sad Pinta, svi mi to jako lipo znamo da dok si mlad svako odijelo lipše stoji i da svaka dlaka manje boli :shock: ali asocijacije na vrime kad smo sritni bili  i kad nan je ta Jawa ili Mz bilo sve u životu, bili bi najgori prdeži na svitu da to zaboravimo, pa judi moji, mi smo imali GP utrku, pa to je nas intelektualno, kulturološki, rock & rollolvski obilježilo, to se jednostavno ne može ignorirati...
 
Kad sam lani bio u Klokanlandu na GP u obilazenju staze i sveg ostalog dosa sam na dio di se sidi isto ko na Grobniku nekad samo sto je ispod guzice trava a na tom dilu niti stabalca.......daleko od tog da je cila infrastruktura i show jedno savrsenstvo jer samo preko mostova iznad staze prije same trke obilazis cijelu stazu.
...defile kroz Opatiju dan prije trke,atmosfera na uzarenom kamenu Grobnika i cicanje polutople pive su bile posebne drazi a koliko se sican nije smetalo ni onima koji su lezali na miljunima maraka..
 
Papillon said:
Kad sam lani bio u Klokanlandu na GP u obilazenju staze i sveg ostalog dosa sam na dio di se sidi isto ko na Grobniku nekad samo sto je ispod guzice trava a na tom dilu niti stabalca.......daleko od tog da je cila infrastruktura i show jedno savrsenstvo jer samo preko mostova iznad staze prije same trke obilazis cijelu stazu.
...defile kroz Opatiju dan prije trke,atmosfera na uzarenom kamenu Grobnika i cicanje polutople pive su bile posebne drazi a koliko se sican nije smetalo ni onima koji su lezali na miljunima maraka..
Phillip Island jedna od mojih favorite, a šta se tiće Grobnika, judi moji poviše press centra i kontejnera s cilin tin cirkuson i prekrasnin pogledon na "Zagrebački" a u ruksaku ne polutopla nego vruća ka pišaka 0.33 piva, pa ko to more platit... :smiley:
 
Evo ukratko mog dozivljaja prvog posjeta GP utrci. Imali smo karte pet/sub/ned na startno- ciljnoj ravnini. Stigli smo u petak popodne (pošto nas išlo 10, poslovne obaveze). Bili smo locirani u narančastom kampu- označeno na karti u prilogu (2 auta i 10 osoba= 580€ za 2 nocenja). Čisto radi usporebe parking motora u tom kampu je 27€ (uz KTM-ovu podlosku za nogaru). Stiglo, parkirali i naravno pocinje kisa koja pada cijelu noc i drugo jutro. Iz kampa ima vlakic (besplatan) koji vozi prema stazi. E sad, mi krenuli njime, ali on vozi na livadu kod zavoja br. 4, pa smo morali napraviti taj krug uz stazu da dodemo do ciljne. Isto tak sam oznacio na karti „staza“ puteljak kojim smo kasnije isli do tribine. Od lokacije kamp preko te staze do tribine ima 1.6 km.
Sto se tice dolaska na stazu, putokazi jasni, policajci i radnici usmjeruju ako negdje zapnes- uglavnom nemres fulati.
Hrpa ljudi, standova (Rossijev u prosjeku 20% skuplji, ali ima najviše ljudi oko njegovog), svi dobro raspolozeni i nastrojeni, bez nervoze.
Na stazi nema placanja kešom! Dobijes karticu koju napunis sa lovom i onda ti sa te kartice skidaju. Na kraju vikenda vratis karticu i dobijes preostalu lovu natrag (a moze se i na bankovni racun prebaciti)
Za primjer-kava 3.50€, piva 4.50, kobasica sa pecivom 5€. Nema širokog izbora hrane- ta kobasica i neka ko rolana roštiljka i to je to.
Motori jednostavno preglasni pa obavezno stavljati one cepice u usi (ima ih brdo gratis na tom svakom kiosku sa hranom/ picem), ali fascinira ta organizacija samog eventa od strane red bulla, pa do timova, brzine motora i svega ostalog.
Uglavnom preporuka svakom ko nije bil na MotoGP-u, a zeli posjetiti. Pogotovo ce biti odusevljeni ljudi koji na neki nacin vole planinarenje, boravak u prirodi.
Stavit cu i slike na google drive, pa cu shareati link. Trenutno sam na moru, pa cu to tijekom drugog tjedna. Pozdrav
 

Attachments

  • RB ring.jpg
    RB ring.jpg
    77.9 KB · Views: 195