Možda nekome pomogne..

Turbo

New member
Prije nekoliko mjeseci kupih novu ER-5-icu, vozim i sav ponosan na sebe što sam uspio piknuti crnu, odlučim zapljesnuti sam sebi kad odjednom osjetim da mi motor lagano vuče u desnu stranu (naravno u vožnji bez ruku). Pop....m. Odem do servisa (Kaptol Cargo), dečki provjere teleskope, lanac, gume i ništa. I dalje vuče.. Ja pop....m opet i ništa hebiga, pomirim se sa sudbinom.. Vozim cirka mjesec dana, odlučim otvorit spulju (Shacal), opet zaplješćem sam sebi, a kad ono motor ide ravno! jeb..o! Problem riješen! Jest da je ta topčina bila teška skoro 5kg, ali ipak nemreš vjerovati da motor sa origigi spuljom vuče u stranu.. Znam da se prije par mjeseci vukla baš ta tema u vezi nove ER-5-ice koja vuče u stranu pa eto, možda nekome pomogne..

P.S. Puno fala Saši, čovjek je ful korektan i susretljiv. Svaka Čast!. (y)
 
Za taj problem sam već čuo, što i ne čudi kada cijeli ER-5 ima malo više kila od tog spuha...
 
Cirka 200kg sa svim tekućinama i nije baš "malo više kila od tog spuha"
 
Tko vam je kriv kad se niste na vespama učili vozit  :jesus: :mrgreen:
 
Turbo said:
Cirka 200kg sa svim tekućinama i nije baš "malo više kila od tog spuha"
Nikada se nisam previše zanimao za taj motor pa sam tek sada pogledao njegovu težinu i ostao iznenađen.  179 kg suhe težine bome i nije baš malo.  :shock:
 
I ja imam novi er 5 i ne vuče u stranu i nikad nije vukao u stranu, iako imam original auspuh.
Centriraj si kotače ili visiš kad sjediš na desno, jer er5 ima kila ko i neki jači motori, a od nekih jačih čak i više kilograma. Ako je sve u redu s motorom sjedni na neki drugi sličan i vidjet ćeš da ti i taj vuče u desnu stranu, to je do tvog sjedenja ili držanja na motoru. BTW koliko imaš kg? kad te auspuh prevaguje  :LOL:
Jedina mu je zamjerka kad je ciklistika u pitanju, to što nema amortizer volana, pa kad je opterećeniji zadnji kraj (suvozač, kofer) nemožeš puštati volan jer hoće zaoscilirati.
Čini mi se da baš nemaš iskustva s motorima.
 
Turbo said:
Cirka 200kg sa svim tekućinama i nije baš "malo više kila od tog spuha"

Zaboravio sam staviti smajliće... one tipa  :LOL: :LOL: :LOL:

Vizualno ER-5 djeluje kao malo opremljeniji mountainbike, jer je ustvari mali motor, i onda stvarno čudi kada se dozna koliko kila on, ustvari, ima... a ima zbog toga što je riječ o konstrukciji iz najjeftinijih materijala, znači i onih najtežih.

Kako se ne može imati ovce i novce istodobno, cijena je ona koja privlači cijelu vojsku ljudi tom - tehnološki pretpotopnom - motociklu... ali, sve u svemu, uopće nije loš! Probao, i ide sasvim solidan. Definitivno best-buy u svojoj klasi, i definitivno odličan početnički bajk.
 
tomtigar said:
I....Jedina mu je zamjerka kad je ciklistika u pitanju, to što nema amortizer volana, pa kad je opterećeniji zadnji kraj (suvozač, kofer) nemožeš puštati volan jer hoće zaoscilirati.
Čini mi se da baš nemaš iskustva s motorima.
Pa kako ti to voziš bike? Bez ruku? :LOL: Ja se nebi vozao sa tobom.. :LOL: :LOL:
 
Moram priznati da je cijena prevagnula pri odluci o kupnji er 5-ice, ali da nebi bilo svaki cigo svoga konja hvali, moram navesti : vozio sam puno motora raznih klasa i kategorija i er5-ica mi je voznija i udobnija od mnogih. Obzirom da ga koristim i u gradu i na otvorenom i u paru i da se volim -zadirkati i streetfightati-, a ktome je vrlo ekonomičan i ima klasične (čitaj skupe i pregledne instrumente) i pravi klasični naked streetfighter izgled sa puigovim windshieldom, samo mi fali snage pogotovo u dvoje i zbog mojih osobnih afiniteta ali sve ostalo 5+.
Čekam da dođu novi nakedi jači sa puno ljepšim izgledom od ovih koji su trenutno u ponudi. Vidim za 2007. dolaze već neki novi modeli sa logičnijim i estetski uvjerljivijim zaobljenijim i snažnim dizajnerskim linijama od ovih kukcastih rađenih za pubertetlije, a er5 je skoro vječno lijepog klasičnog dizajna sa sportskim štihom.

Obzirom da je sve stvar osobnog izbora i osobnog mišljenja temeljenog na spoznajama i iskustvu, netreba nikog uvjeravati ili razuvjeravati.
 
Dobar je to motor. Vozim ga vec dvije godine  (cca. 25000 km)bez ikakvih zamjerki. Solidan. Jasno nije za nekakva preseravanja na cesti.
 
Indijanka said:
Dobar je to motor. Vozim ga vec dvije godine  (cca. 25000 km)bez ikakvih zamjerki. Solidan. Jasno nije za nekakva preseravanja na cesti.

http://www.motori.hr/forum/index.php/board,10.0.html

Prvo prosim predstaviti se u forumu za nove članove. Hvala
 
Indijanka said:
ok.ok. bandit,hvala na poruci mom muzu jutros  :D

I mislio sam da si ti, ali mi je bilo čudno da nisi spomenula zatvaranje sezone...pa reko možda i nisi ti, možda je ljubavnica tvog muža :mrgreen: :mrgreen:
 
..ha...ha..........zatvaranje sezone......... :D Jadan moj motoric, a i babac je dobro prosla. suzdrzavala sam se da ju ne nalupam.