Multivar 2000 na Beverlyu 250?

Status
Not open for further replies.

Kresimir-Ri

Member
Pred neki dan sam stavio Malossi-ev multivar. U dogovoru sa mehanicarom stavio mi je rolice od 12.5 gr i bijeli feder! Cini mi se da su prelagane.  :misli: Auspuh je serijski!
 
Ako se ne varam kod u Malossi katalogu za Multivar na Beva 250 je 5111885 i tamo pise da bi u paketu trebale doci 14 grama rolice i bijeli feder kontrasta...jel si vidio paket uopce?
 
to bi trebao biti multivar kao i za vxr-a

uz kojeg dobijes dvije gramaze (tocno koje ne znam, mislim 14 i 15g)

???

kako onda tebi 12,5?
 
14. grama rolice bi trebale bit unutra pošto imaš seriski auspuh
sa samim multivarom s odgovarajučim rolicama se motor vrti ko lud, kak se sad tvoj negdje vrti još sa lakšim rolicama

ni to dobro, a  i motor nejde
 
Ivor said:
Ako se ne varam kod u Malossi katalogu za Multivar na Beva 250 je 5111885 i tamo pise da bi u paketu trebale doci 14 grama rolice i bijeli feder kontrasta...jel si vidio paket uopce?
Jesam i imam doma rolice od 14 i 15 grama. Na njegov nagovor mi je stavio 12.5gramske rolice. Ali me muci jer se okretaji jako brzo dignu, pa me to brine a htio sam tu provjeriti ako netko ima taj variomat i koje rolice koristi  :wink:
 
Kresimir-Ri said:
Jesam i imam doma rolice od 14 i 15 grama. Na njegov nagovor mi je stavio 12.5gramske rolice. Ali me muci jer se okretaji jako brzo dignu, pa me to brine a htio sam tu provjeriti ako netko ima taj variomat i koje rolice koristi  :wink:

pa i treba da dize brze okretaje nego sa serijskim variom, doduse ne sa tim 12,5 rolama, nego teze kao sto jandro veli
 
Ma bio je dogovor da probam sa tim laksim rolama kako de ako ne da dodjem i da cemo promjeniti ih sa ovim od 14g.  (y)
Ali mene bas interesiraju iskustva ljudi koji imaju slicnu situaciju kao ja.
 
Sa razlogom je talijan stavio 14 i 15 grama u setu, pa tako i tebi  bi preporucio da stavis 14g...to ti je moje misljenje.
 
damirvxr said:
Sa razlogom je talijan stavio 14 i 15 grama u setu, pa tako i tebi  bi preporucio da stavis 14g...to ti je moje misljenje.

razlog je taj sto multivar ide i na 200 i na 250 zato i jesu 2 seta rolica
 
damirvxr said:
Sa razlogom je talijan stavio 14 i 15 grama u setu, pa tako i tebi  bi preporucio da stavis 14g...to ti je moje misljenje.
Danas idu gore 14 g pa me bas interesira razlika  8)
 
čini mi se da bi ti sa onim rolicama 12 g išao dosta brzo u blokadu, a da bi se remen veselio stalno visokim okretajima :)
14 kažu da je prava mjera
 
ja sam imao multivar 2000 s rolicama od 14 grama i skuter je isao super. te od 12.5 su definitivno prelagane, cak mozda i za originalni variomat.
 
Jel probao ko staviti 10,0 gr ili 10,5 gr na 125 mašinu? Da se ne vrti baš tak ko cvajo, jel valja to? Naravno za Multivar govorim.
 
gusta said:
Jel probao ko staviti 10,0 gr ili 10,5 gr na 125 mašinu? Da se ne vrti baš tak ko cvajo, jel valja to? Naravno za Multivar govorim.

onda budeš od multivara napravio seriski variomat

sad ti se možd ćini da se previše vrti, al to normalno, tak mora bit
i meni isto u početku čudno bilo
 
Jandro said:
onda budeš od multivara napravio seriski variomat

sad ti se možd ćini da se previše vrti, al to normalno, tak mora bit
i meni isto u početku čudno bilo
Jandro, pa nemre samo u rolicama biti tolika razlika, onda bi bilo dovoljno na serijski vario staviti lakse rolice a ne pljunut soma kuna. Bas cu probati staviti 10 gramske.
 
gusta said:
Jandro, pa nemre samo u rolicama biti tolika razlika, onda bi bilo dovoljno na serijski vario staviti lakse rolice a ne pljunut soma kuna. Bas cu probati staviti 10 gramske.

gle, nebude to više to bilo al probaj i stavi
a s tih pol grama nebude ti se ništa manje vrtio
 
Najsmijesniji su mi ti mehanicari koji ti sami ''preporuce'' takve idiotarije. Pa motor ti nebi radio kako treba sa pola grama laksim rolama samo je pitanje da li bi ti to primjetio a ne sa 2.5 grama laksima...

Pozdravi majstora!
 
Status
Not open for further replies.